HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bovary'de savaşın acı izleri görüntülendi! Çekilirken arkalarında bu mesajı bıraktılar

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik müdahalesi devam ederken Rus askerlerinin Brovary'den çekilmesinin ardından kentte savaşın acı izleri görüntülendi. Şehirde birçok yerleşim ağır hasar alarak kullanılamaz hale gelirken, Rus askerleri tarafından evlerin kapısına "Misafirperverliğiniz için teşekkür ederiz" yazıldığı görüldü.

Bovary'de savaşın acı izleri görüntülendi! Çekilirken arkalarında bu mesajı bıraktılar

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik 24 Şubat'ta başlattığı askeri operasyon devam ederken Rus askerlerinin Ukrayna'nın bazı bölgelerinden çekilmesi sürüyor. O bölgelerden biri de Brovary kenti oldu. Rus askerlerinin çekilmesinin ardından kentte savaşın acı izleri görüntülendi. Şehirde birçok yerleşim ağır hasar alarak kullanılamaz hale gelirken, Rus askerleri tarafından evlerin kapısına "Misafirperverliğiniz için teşekkür ederiz" yazıldığı görüldü.

AW595922_06

SALDIRILARDAN EN ÇOK ETKİLENEN KENTLERDEN BİRİ

Rusya'nın Ukrayna'da saldırıları sürerken, Rus güçlerinden temizlenen bölgelerde arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Ukrayna'nın Rus saldırısından en çok etkilenen kentlerinden biri olan Brovary'de de Rus askerlerinin çekilmesinin ardından kentte meydana gelen savaşın acı izleri görüntülendi. Rus bombardımanı altında kalan şehirde birçok yerleşim ağır hasar alarak kullanılamaz hale gelirken, Rus askerleri tarafından evlerin kapısına "Misafirperverliğiniz için teşekkür ederiz" yazdığı görüldü.

AW595922_07

"BAZI EVLERİ BİLEREK VURDULAR"

Yaşanan çatışmalarda evine bomba isabet eden ve evi yıkılan Ukraynalı Mariya isimli bir kadın, “Rus tankı geçtiği sırada evimize bomba düştü. Bizim Kiev’de evimiz vardı ve oraya geçtik. Ama başka evi olmayan ve evleri hasar alan insanlar var. Köyümüz çok büyük hasar aldı. Evlerin birçoğu tamir edilebilecek durumda değil ve bu çok üzücü. İnsanlar evlerinin kapılarına içeride siviller var yazdı bombalanmamak için. Ama yine de bombaların hedefi oldular. Bazı evleri bilerek vurdular. Evler ne kadar güzelse o kadar bombaladılar” ifadelerini kullandı.

AW595922_08

AW595922_09

AW595922_11

Kaynak: İHA

Youtube


En Çok Aranan Haberler