Bozdağ'dan flaş açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hacıbektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat etkinliklerinde kendisine saldıran Hüseyin Satı'nın serbest bırakılmasıyla ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

Bozdağ, bazı temel atma ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Yozgat'ta basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Üçüncü Yargı Paketi ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Bozdağ, bunlarla ilgili eksiklik, yanlışlar varsa bunları düzeltmenin parlamentoya ait olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Toplumsal huzuru bozacak insanları suç işlemeye teşvik edecek yasalarımızda bazı hükümler varsa bu hükümleri yeniden değerlendirmek ele almak ve bu konuda yapılması gereken adımları atmak lazımsa bunu da yaparız. Nitekim Türk Ceza Kanunu ve Ceza Mahkemesi Kanunu'nun yürürlüğe girmesinden sonra pek çok değişiklikler yapıldı, adımlar atıldı. Konu bu boyutlarıyla da ele alınıp değerlendirilecektir. Ben özellikle bu olay alakalı şunu bir kez daha ifade etmek isterim tabii bir yargılama süreci devam ediyor. Bu olayın örgüt bağlantısı var mı yok mu bunun araştırılması lazımdır. Öte yandan organize bir suç mu değil mi bunun da araştırılması lazımdır. Bir gün içerisinde bunun ortaya çıktığı veya çıkmadığı yönünde bir kanaat ortaya koymak fevkalade yanlış olur. Çünkü telefon kayıtlarının incelenmesi, elektronik hesapların incelenmesi ve verilen kartlar, irtibatlar başka konuların tüm detaylı bir şekilde ele alınmasında fayda var. Ondan sonra bu nokta da bir karar verilebilir. Benim dün yaptığım eleştiri Ceza Kanunu'ndaki bu suça tayin edilen cezayı bilmediğimden falan değil. Ceza Kanunu'nu yazanlardan biri de benim, onu gayet iyi biliyorum. Oradaki usulü de, adli kontrolün ne olduğunu da iyi biliyorum. Ama adli kontrolün içerisinde yer alan hükümlerden başkaları da bu işe ilave uygulanabilirdi. Bir adli kontrolü düzünleyen fıkraya c bendi de uygulanabilirdi."

ÖRGÜT BOYUTU ARAŞTIRILABİLİRDİ

Bozdağ, olayın örgüt boyutunun da araştırılabileceğini, kısa sürede sağlıklı bir araştırma yapılabildiğine ihtimal vermediğini ifade ederken, şöyle konuştu:

"CHP'li milletvekillerinin orada polise karşı giriştiği mukavemet üzerinde verilen sahte rapor ve bu kişi ile milletvekilleri arasındaki irtibat üzerinde de durulması lazım. Çünkü Durdu Özpolat bizzat şahsa ismiyle hitap ediyor ve orada söyledikleri laflara orda bulunan herkes tanık. Bana saldırının gerçekleştiği yere görevliden başka kimsenin girmesi mümkün değil. Oraya Maraş'ın Pazarcık ilçesinden gelen bir insanın basınla da alakası olmadığı da daha sonra çıkıyor ortaya. Oraya basın görevlisiymiş gibi sokulmasının birilerinin izah etmesi lazım. Bu kartı kim verdi? O kartı verene 'birileri talimat verdi', nasıl oluyor. Bir böylesi organizasyonda o ilçeyle irtibatı olmayan belediye görevlileri nasıl oluyor, bunun üzerinde mutlaka durulması lazım. Sahte rapor konusunda durulmaması lazım. Yani hiç darp fiili yememiş birine 'hayati tehlike vardır' raporunu hangi hekim verebiliyor bunun mutlaka soruşturulması lazım. Bu olay detaylı bir biçimde soruşturulmadan o tahkikatlar sağlıklı bir zemine oturtulmadan hemen serbest yargılama kararının verilmiş olmasının yanlışlığına dikkat çekmektir ve bunun örgüt boyutlarının araştırıldığında belki orada bir şey çıkabilirdi. Çünkü twitter ve facebook hesaplarına baktığınızda bununla ilgili Durdu Özpolat'ın çevresinde olan kişilerin attıkları mesajlara baktığınızda ortaya çıkan fotoğraflara baktığınızda bunun tek başına bir eylem olmadığı çok ama çok açık gözüküyor. Bu konu değerlendirildi mi bilmiyorum. Benim dosyadan elime geçen belgeler üzerinde baktığımda bu konuda deliller boyutuyla yeteri kadar değerlendirilmediği çok açık, bizi onu söylüyoruz."

"AYGÜN BANA NASIL BİR SON BİÇMİŞ KAMUOYUNA AÇIKLASIN"

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kendisini tehdit eden mesajları twitter'den gönderdiğini, "Sonun iyi olmaz" diye yazdığını ifade ederken, "Sonumuzun ne olacağını sayın Hüseyin Aygün'ün açıklaması lazım. 'Sonun iyi olmaz' diyorsa sayın genel başkanının da açıklaması lazım. Acaba Hüseyin Aygün bana nasıl bir son biçmiş veya onun sevdiği arkadaşları nasıl bir son biçmiş bunu Türkiye kamuoyuna açıklaması lazım. Bende merakla bekilyorum. Nasıl bir son bizim için planlamış, o planını açıklarsa çok memnun oluruz. Bir milletvekili parlamentoda olan arkadaşını hükümette olan bir bakanı, bırakın bunlar her hangi bir insanı tehdit edebilir mi?. Ama CHP'nin milletvekilleri açık aleni hesaplar üzerinden bakanları tehdit ediyorlar. Onun için milletimize bu zihniyeti bu hastalıklı anlayışı çok iyi takip etmelerini, çok iyi değerlendirmelerini, özellikle istiyorum ve bunları milletimize havale ediyorum. Tabi bu tehditlerin bu küfürlerin yargıda da hesabını soracağım buradan bir kez daha ilan etmek istiyorum" dedi. DHA

Okuyucu Yorumları 99 yorum
Basın da bu konuyu ne kadar uzattı..Acındırma politikası devam ediyor.
Sana o attığı değil atamadığı tokadı imzaladığın yasanın haklarıdan cesaretle attı. Her yasa sizi koruyacak değilya. bazen de tersi olur.
bozdağ zorunamı giti siz halkın gözüne baka baka vuruyorsunuz halk birkere vurdu ne oldu benim karşıma çıksan senin burnunu kırmak isterdim
Teröristler nezaman halk oldu
silivridekine adelet diyorsun kendinize çöp batsa kıyameti kopartıyorsunuz tipe bak
SEN KİMSİNKİ ADALETTEN BAHSEDİYORSUN SÜMÜKLÜ
kendi tipine baktın mı hiç sen :)
Yahu maddesine kadar açıkladılar. Serbest kalması normal diye kendi yazdığınız maddeleri uygulamışlar. Hala konuşuyorsunuz.
size karşı olan herkes örgütçü mü sayın vekilim.neden artık kabul edemiyorsunuz.sizden önce de halk diğer hükümetler için istifa sloganları atmıştı.ancak kimse vatandaşa sert bir şekilde karşılık veripte kendisine düşman olarak görmemişti.bu kadar da halktan çekinecek ne var.demek ki halkınıza gereken özeni ve saygıyı göstermediniz bunun yüzünde de korkuyorsunuz.
sayın bakan ;bi yumruk attı diyee adamı vatan haini yapmadığınız kaldıı . yok örgüt bağlantısı, yok daha neler,,demekki siz vatanbdaşın sağını solunu araştırıp ;millet fişleniyor varsayımına olumlu katkıda bulunuyorsunuz... allah hükümetimizi basımızdan eksik etmesin ; zaten millette cemaatçisin veya değilsin ayrımı yapılıyor birde fişleme karalaması yapmayınız.... milletin seçtiğiğ bi bakana yakışmayacak birr sözzle yine o milletinn karşısınaa çıkmayın; bugünün yarınıda varr,,, iki yumruk yeme ile nakavt olunmaz
yargıyı tehdit ediyor resmen. sizin çıkardığınız yasalara istinaden sizin hakimleriniz tarafından serbest bırakıldı. ileri demokrasi.
bu adam örgüt üyesi olsaydı orada sana yumruk atmaz, seni oracıkda yerdi.....
deniz feneri mi? kayıp trilyon davasımı? kurban yolsuzluğumu? gemicikler için devlet bankasından usülsüz kredimi? vs. vs. örgütmü dedin? Sizde ALLAH korkusu yok galiba. Adam gazeteci oraya girebiliyor. milletimi kandırıyorsun.
İÇİNDE KAÇ KURUŞUN VAR
ELALEMİN KARISINA KIZINA PALAYLA ,SOPAYLA SALDIRANLARA GÖZ YUMARSANIZ O YUMRUKLAR ,SATIRLAR,SOPALAR BİR GÜN SİZE DÖNER ELBET...ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLACAK ...ADALETE SAHİP ÇIKAN KENDİ GELECEĞİNE SAHİP ÇIKAR. İLLA BİR ŞEYLERİ GÖRMEK İÇİN YUMRUK MU YEMEK LAZIM.
bakanlık size ağır gelmiş kaldıramıyosunuz bu vatanda yaşayan sizden olmayan her vatandaş ya örgüt üyesi yada vatan haini acaba siz nesiniz hiç düşündünmü ne ekersen onu biçersin mutlaka birgün o gün gelecek
5 genç cana kıydınız gezi parkında asıl terörist sizlersiniz.
bozdağ siz hangi örgütün elemeanısınız sizleri kim yönetiyor dürüstçe açıklarmısınız o cesaret yok sizde açıklayamazsınız.
İleri demokrasiye hoş geldin Bekir ağa ! Nasılmış ? Ateş düştüğü yeri yakıyormuş değil mi ? Alt tarafı birazcık itili verdin. Ama günlerdir yaygara edip duruyorsun. Siz yıllardır milleti itip kakıyorsunuz ya. Ona ne diyeceksin peki.
Bence yumruk olayı yok bu işi bu kadar büyütüklerine göre bak aleviler bize bunu yaptı havası yaratmak.Bir yerlere sinyal gönderme olabilir bir yerlere hadi harkete geçen denile bilir.Madem bun da örgut aranıyor bizde araıyalım bakalım ne çıkcak.Milleti tepksizmi sanıyorsunz koyunmu olsunlar Obamaya boynuz yapıyor gençlik oda gülüyor.Bizim efeye yap bakalım ne oluyor hani diyorlar ya islamiyet hoş görü dinidir onu kim söylemişse halt etmiş.Hoşgörü olsa islam alemi kan denizin de yüzmez.Batı dua ediyordur islam olamdığı için
valla hakettin bozdağ bu akp yönetimine bir tepkiydi zaten sana denk geldi. hem aleviler hakkında saygısızca konuşun onların değerlerine lakaplar takın hemde uatanmadan sıkılmadan oraya konuşmaya gidin. bu halkın tepkisidir. ne bekliyordunuz şakşakçılıkmı yapacaklardı. adam olsaydınızda pkk ile görüşme yapacağınıza bu milleti dinleseydiniz.
yuh artık pess dedirtecek noktadasın bozdağ.. bu kadar korkma o koltuklara cesaretli insanlar oturtulmalı derim
öyle yada böyle mutlaka bir örgüte iliştiriverirler adamı. zor değil sim kartına kopyala 100 tane teröristin numarasını ortaya çıkarsa sehven olmuş dersin kapanır gider.
sayın bakan aradan kaç gün geçti örğüt bağlantısı araştırılmadımı yoksa mit polis arşivleri chp nin mi elindede size verilmedi .bu millete yazık temcit pilavi gibi habire masaya konuyor.istediğinizi 20 saniyede bulabiliyorsunuz.ha yumruk atanı şiddetle kınarken lütfen bu ülkeyi germiyelim
yumruğu tam yiyememiş ama iyi tutuşmuş
hadi ordan be... siz bir yumruk yiyince hemen hukuktan adaletten bahsediyorsunuz? ama helikopteri düşürülüp öldürülen Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları söz konusu olunca tutuklananları bile serbest bırakacak yargı paketlerini saniye geçirmeden onaylıyorsunuz. ne o bekir efendi sizin canınız söz konusu olunca hukuk diyorsunuz bakalarının canına kastedip öldürülünce, tutukluları bile bir günde bırakıyorsunuz.. sevsinler sizin gibi hukukçuları da adalet dağıtanları da...
adalete saygı göster ve sus artık.ya da örgütün adını oldu olacak savcılara sen fısılda
kral mısınız da vurduysa vurdu vadandaşa sizler her gün vuruyorsunuz bi kerde vadandaş vursun ne olacak sanki
çamur at izi kalsın misali yıllardır birikmiş kinlerinizle suçsuz insanları içeride tutuyorsunuz az kaldı hepsi burnunuzdan fitil fitil akaçak hemen örgüt suçlaması yapın bakalım
KLASİK CHP OYUNLARI..ENTRİKALARI..YALANLARI...OSMANLI..TOKADINI..SANDIKTA CHP YİYECEK
Bozdağ haklı kesinlikle örgüt bağlantısı araştırılmalı. Ya da hiç gerek yok Sözde Ergenekon Terör Örgütünün lideri deyip ömür boyu ağırlaştırılmış hapse mahkûm etmeli.
Ülkeyi yönet... Basit hesaplar peşine düşen orada boğulur.. Suçsuzları sizi sevmiyor diye yargılattınız ona say bunuda.
Pes be kardeşim içeri tıkacak dışarıda insan kalmadı hala bir kulp uydurup örgüttür deyip içeri attırmaya kalkıyorsun. Sen evde akşamları çocuğunun gözünün içerisine bakıp BU GÜNDE BİR ÇOK EVLADI ANNESİZ VE BABASIZ BIRAKTIM ÇOK HUZURLUYUM YAVRUM deyip yatabiliyormusun diye düşünmüyorum çünkü canın yanmamış ah bir değnekte senin ailene düşse görecen bakan efendi
bozdağ çok komik bir tip gölgesinden korksa gölgesini örgütle ilişkilendirebilecek yagene kişi :))) gölge o gölge
sen ve seningibi hırsızların mübarek hacı bektaşta ne işi var
canınız yandımı nasılda kıvranıyorsunuz.yazık
kesın ergenekoncudur heeeeeeeeee
Fazla uzattın.
KESİN BU İŞTE CHP NİN EZİK VEKİLLERİNİN PARMAGI VAR UCUZ OYUNLAR BUNLAR
Tipe bak tipsizlikten mühebbet yemesi lazım
dahada iyisi bu işi bir yerlere yaslayıp yapıştırıp siyasi ranta dönüştürmenin yolları bulunmalı
pala ile vatandasa saldıranı da arastırdınızmı örgüt varmı diye
gezide ölen gençlerin bile hesabı sorulamadı.sana saldıranda sıradan biridir.çünkü bu memleketin %51.5 i size gıcık oluyor.
herkes gözü size mi dikti birazcık insaf olan olayı onaylamıyorum ama ajitasyon yapıyorsunuz kiminiz ağlıyor
Diğer Haberler