Burun estetiği hakkında doğru bilinen yanlışlar!

Burun estetiğini aklından geçirmeyen yoktur. Burun estetiği hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için listeledik.

Burun estetiği hakkında doğru bilinen yanlışlar!

1. Burun estetiği talebi gitgide artıyor

ASAPS (Amerikan Estetik ve Plastik Cerrahi Derneği) istatistiklerine göre 2015’te, 145.000’den fazla kişi burun ameliyatları için estetik cerrahlara yöneldi.

2. Burun estetiği operasyonu sadece kozmetik amaçlar için yapılmaz, sık sık gerçek sorunları da düzeltir

Birçok hasta, eğri bir septum ya da büyük kıvrımlar yüzünden nefes alırken sorunlar yaşar. Burun estetiği sayesinde yaralanma-kırılma kaynaklı şekil bozuklukları düzeltilebilir, nefes alma sorunları ortadan kaldırılabilir.

3.Burun estetiği sonucunda sesiniz değişmez

Bazı doktorlar rinoplasti nedeniyle sesinizin değişebileceğini söyleyecektir. Eğer operasyon doğru yapılırsa bu doğru değil. Bunun tek istisnası şudur, eğrilik sebebiyle kötü nefes almanızdan dolayı zaten doğal çıkmayan sesiniz bu eğrilik düzeltildiğinde gerçek haline dönebilir.

4. Bilgisayar tarafından üretilen burun modelleri, doktorun deneyimini ve yeteneğini yüzde yüz yansıtmaz

Estetik cerrahi alanında, bilgisayar modellemelerinin kullanılması, hastaya ameliyat sonrasında ne bekleyebileceğini göstermek için faydalıdır. Asıl önemli olan, cerrahın operasyonlarla elde ettiği gerçek sonuçlardır.

5. Cerrahınızın iyi eğitilmiş olduğundan, dileklerinizi anladığından ve rinoplasti sanatında uzman olduğundan emin olun

Önceki hastaların operasyon öncesi ve sonrası fotoğrafları, cerrahınızın burun estetiği konusundaki yetkinliği için iyi bir göstergedir. Mümkünse hastaların deneyimlerini birinci ağızdan kendilerinden duymanız da çok değerlidir.

6. Burun estetiği fiyat olarak genellikle tahmin edilenden daha uygundur

Ameliyatın kendisi vakaya göre yaklaşık 1-2 saat arası sürmektedir. İyileşme süreci, eskiye oranla çok daha rahattır. Burun içine yapışmayan ve kolayca çıkarılabilen silikon tamponlar hastanın iyileşme sürecindeki konforunu ciddi ölçüde artırmıştır. Kapalı-Travmasız yöntem ile morluk ve şişlik gibi genel sorunlar da minimize edilebilmektedir. Fiyat olarak tahmin edilenin aksine o kadar da pahalı bir operasyon değildir.

7. Rinoplasti en çok kış aylarında talep görüyor.

Burun estetiği sonrası iyileşme genellikle soğuk havalarda daha kolay ve daha hızlı oluyor.

8. Bir süre belirli ilaçlardan uzak durmanız gerekiyor

Belirli ilaçlardan uzak durulması iyileşmeyi hızlandırabilir. Kanamaya neden olabilecek her türlü ilacın alımının tüm hastalar tarafından durdurulması çok önemlidir.

9. Başınızı yüksekte tutmak, gece şişmesini oldukça azaltır

İki yastık tekniği, rinoplasti sonrasındaki ilk birkaç gün içinde iyileşme süresini azaltmanın en kolay ve etkili yollarından birisi.

10.Erkek ve kadın hastalarda, rinoplasti teknikleri değişiklik gösterir

Bir erkeğin burnunun açısı ve eğimi bir kadınınkinden farklıdır. Erkeklerde maskülen hatlara, kadınlarda ise feminen hatlara ulaşmayı amaçlarız. Dolayısıyla burun estetiği yaptıracak erkek hastaların, erkek rinoplastisinde deneyimli bir cerrahı tercih etmeleri de çok önemli.

.

https://www.instagram.com/vanityestetik/

1burun_estetigi_banner

Sorularınız ve ücretsiz randevu almak için tıklayın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
kulak burun boğaz doktorlarına estetik yaptırmayın.plastik cerrahlarına yaptırın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler