HABER

Camiye saldırdılar, Türkleri dövdüler

Bulgaristan'da Sofya Belediyesi, 20 Mayıs'ta Banya Başı Camisi'nde Cuma namazı kılan cemaati hedef alan ırkçı saldırı nedeniyle ATAKA partisine 1250 avro para cezası kesti.

Camiye saldırdılar, Türkleri dövdüler
Sofya Belediyesi Başmüfettişi Veska Georgieva, gazetecilere yaptığı açıklamada, namaz kılanlara saldıran ATAKA taraftarlarının, miting için kendilerine ayrılan alanın sınırlarını ihlal ettiklerinin tespit edildiğini açıkladı.
[** **](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/camiye-saldirdilar-turkleri-dovduler-cezasi-komik-namaz-kilanlara-saldirdilar/7924/202867/sayfa/1/)
Georgieva, ATAKA Partisi yönetimine, kamu düzenini bozdukları için 2 bin 500 leva (1250 avro) para cezası uygulanacağını, ceza makbuzunun Genel Başkan Volen Siderov'a bizzat verileceğini söyledi.
Bu arada Sofya Bölge Savcılığı'nın, 10 kişinin yaralandığı ırkçı saldırı ile ilgili elde ettiği tüm video kayıt ve fotoğrafları, olaya karışanların kimliklerinin tespiti için İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği bildirildi.
Sofya Bölge Savcısı Aleksandır Nalbantov, video kayıtları ile fotoğrafları kendisinin de incelediğini belirterek, "Olayla ilgili gözaltına alınan saldırganların yanı sıra başka kişilerin de eyleme katıldığı açık olarak görülüyor. Tüm zanlıların kimliklerini tespit etmeye çalışıyoruz" dedi.
Öte yandan Dışişleri Bakanı Nikolay Mladenov'un, aralarında Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz'ın da yer aldığı Müslüman ülkelerin büyükelçileri ile bir araya gelerek, Bulgar hükümetinin 20 Mayıs olayları ile ilgili tutumunu açıklayacağı öğrenildi.
AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön