KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Çenedeki tüyler iple nasıl alınır?

  Toplumsal normlar ve kalıplar gereğince çoğu insan Frida Kahlo kadar cesaretli olamıyor. Kadınlar estetik kaygılarından ötürü aslında ‘istenmeyen tüy’ olarak isimlendirilen kıllarını tarih boyunca çeşitli yöntemlerle almayı tercih etti. Özellikle çenenizde çıkan tüylerin estetik açıdan sizi rahatsız ediyorsa size vereceğimiz öneri sayesinde bu tüy probleminden kurtulabilirsiniz.

  Canlı ve ışıl ışıl bir yüze sahip olmanın yolu aslında kişisel bakımdan geçiyor. Beslenme düzeninize dikkat etmeniz ve rutin temizlik bakımlarını yapmanız halinde cildinizin daha sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz. Ancak cildiniz ne kadar pürüzsüz ve bakımlı olursa olsun, yüzün belirli bölgelerinde ortaya çıkan tüyler canınızı sıkabilir. Yüz bölgenizde çıkan tüyler için sürekli kuaföre gitmekten sıkıldıysanız bu işi çok kolay bir şekilde evde halledebilirsiniz.

  Yüzdeki tüyler, cilt tonuna, yapısına ve kişinin hormon seviyesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kimi kişilerin tüylerinin rengi daha açık olurken, yapısı daha kalın ya da ince olabilir. Aynı şekilde tüylerdeki yoğunlukta bu değişkenlere bağlıdır. Hatta ilerleyen yaş, yanlış tüy alma yöntemleri, hormonal dengesizlik ve diğer çevresel faktörler nedeniyle kılların yapısı farklılaşır. Yüzde genellikle dudak üstü (bıyık), kaş çevresi, çene ve yanak bölgelerinde tüyler çıkar. Bu tüyleri almak için aslında alternatif birçok yöntem bulunuyor. Sizler için evinizde büyük bir kolaylıkla yapabileceğiniz iple yüz tüylerini alma yönteminden söz edeceğiz. Peki yüzdeki tüyler iple nasıl gider? İpin uzunluğu tüyleri alma konusunda etkilidir midir?

  YÜZ TÜYLERİ NASIL ALINIR?

  Dudak üstü (bıyık), kaş ortası ve çevresi, elmacık kemikleri ile yanak, çene gibi noktalar yüzdeki tüylenmenin en belirgin olduğu yerlerdir. Bu tüylenme probleminden kurtulmak için tıraş bıçağı, epilasyon makinası, sir ve ağda, ip ve cımbız gibi yöntemler tercih edebilirsiniz.

  DUDAK ÜZERİ (BIYIK) NASIL ALINIR?

  Üst dudağın üzerindeki tüyler genellikle açık renklş ve incedir. Bu nedenle fark edilmesi zordur. Sadece güneş ışınlarının direkt vurması minik tüylerin belirginleşmesine sağlar. Özellikle makyaj sırasında krem, fondöten ve baz gibi cilt ürünlerinin homojen bir şekilde dağılmasını engeller. Üstelik makyajla birlikte daha belirgin hale gelir. Eğer bu görünümden rahatsızlık duyuyorsanız sizlere en geleneksel tüy alma yöntemi olan iple bıyık almadan söz edeceğiz.

  İPLE BIYIK ALMA YÖNTEMİ

  Evinizde dikiş işlemleri için kullandığınız makarayı alın. Bu ipten yaklaşık 1 metre uzunluğunda bir parça kopartın. Daha sonrasında ipi ikiye katlayarak sonsuzluk işareti ya da yana dönük sekiz şeklini elde edin. Bu şekil için döndürdüğünüz ipi işaret parmağı ve başparmaklarınızdan geçirin. İple alacağınız bölgeyi dilinizle şişirerek tüyleri ipe sıkıştırıp kopmasını sağlayın. Bu işlemi defalarca kez kılların olduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. Ancak aynı noktaya üst üste uygulamamaya özen gösterin. Çünkü sert darbeler cildin tahriş olmasına ve kızarmasına neden olur.

  KAŞ NASIL ALINIR?

  İster doğal görünümlü ve kalın ister yüz şeklinize göre belirlenmiş ince, kavisli kaşlar yaratmak isteyin, tüylerinizi almadan önce mutlaka bir şablon oluşturmalısınız. Bu nedenle kaşınızın bitiş, başlangıç ve kavis noktalarını belirleyin. Kaşın şekli ve duruşu bütün ifadenizi değiştireceği için kendinize en uygun tasarımı yaptığınızdan emin olun.

  İPLE KAŞ ALMA YÖNTEMİ

  İple kaş alırken dantel ipi kullanmanız daha kolay ve seri hareket etmenizi sağlar. Dantel ipinden 30-40 cm uzunluğunda bir parça kesin. Tıpkı bıyık alma işleminde olduğu gibi ikiye katlayarak parmaklarınızı geçirerek sonsuzluk işareti görüntüsünü elde edin. Doladığınız ipin ortasında 10 veya 15 tane boğumlar oluşturun.Daha sonra boğumlu bölgelere kaş tüylerinizi sıkıştırıp ileri geri hareketlerle rahatça tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

  Tüylerin çıkış yönünde almaya özen gösterin. Aksi halde tüylerin ters yönde çıkması doğal görüntünün ve kaş şeklinin zaman içinde bozulmasına neden olur. Kaşların ortasını iple alırken mutlaka başlangıç kısımlarına göz atılmalıdır.


  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler