HABER

"Cep telefonuyla kopya çekmesin"

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Meclis’teki bütçe görüşmelerinde cep telefonuyla görüşmeler yapan ÖSYM Başkanı Ali Demir, uyarıyla karşılaştı.

Meclis Genel Kurulu’nda dün Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçeleri görüşüldü. Muhalefetin eleştirilerine hedef olan Ali Demir, ardı ardına yöneltilen sorulara yanıt hazırlarken sık sık cep telefonuyla görüştü. Bunun üzerine CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Öğrencilerin cep telefonuyla kopya çektiğini biliyorduk da bürokratların kopya çektiğini bilmiyorduk. Sayın Başkan lütfen uyarınız. Bürokratların en azından burada kopya çekmesi yasak. Öğrencileri didik didik arayıp kendileri burada kopya çekerlerse kötü örnek olur” dedi. Oturumu yöneten Başkanvekili Güldal Mumcu “Arkadaşlarımız dikkat edeceklerdir herhalde” deyince Demir görüşmesini bitirdi.

Allah’a havale ediyoruz

CHP İstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter de ÖSYM’de çalışan bütün personelin telefon konuşmalarının dinletildiğini söyledi. Serter, “Telefonla konuştuğumuz uzmanların hepsi ertesi gün sorguya çekildi. Artık ÖSYM Başkanı’nı Başbakan’a, bakana havale etmiyoruz, Allah’a ve vicdanına havale ediyoruz hâlâ o koltukta oturduğu için” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön