CHP'li isim, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret iddiasıyla gözaltına alındı

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin CHP Grup Sözcüsü ve meclis üyesi Erdal Aktuğ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla gözaltına alındı. Bursa Nöbetçi 3.Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen Aktuğ, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CHP'li isim, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret iddiasıyla gözaltına alındı

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Ahmet Murat Ünal ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammed İzzet Dursun, sosyal paylaşım sayfasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen Bursa Büyükşehir ile Mudanya Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Erdal Aktuğ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
Savcılığın talebiyle harekete geçen polis Erdal Aktuğ'u gözaltına aldı.

'DEVLET YÖNETİCİLERİNE İFTİRA SUÇU'

Söz konusu paylaşımla ilgili deliller ve şahitlerle Mudanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan İlçe Başkanı Murat Ünal, Erdal Aktuğ'un mevcut paylaşımıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şeref varlığını zedelediğini öne sürdü. Aktuğ'un kendi sayfasından yaptığı paylaşımı 10 dakika içerisinde kaldırdığını belirten Ünal, Aktuğ'un Facebook sayfasında "Reza'nın parasını peşin ödediği fahişeler" başlığı ile yayımladığı listeyle başta Cumhurbaşkanı olmak üzere devlet yöneticilerine iftira suçunda bulunduğunu iddia etti.

"TARTIŞMALARI HİÇ ŞIK BULMUYORUZ"

Gerekli kovuşturmanın yapılarak Aktuğ’un cezalandırılmasını isteyen Ünal, yaptığı açıklamada, kimseyle polemiğe girme konusunda olmadıklarını belirterek, "Hem Mudanya'yı temsilen seçilmiş arkadaşlar, hem de genel başkanları, toplumu germekten, vatandaşın sağ duyulu davranışını suistimalden uzak dursunlar. Bütün bakanlarımızla birlikte bizim tek sevdamız var; Mudanya'yı yaşanabilir bir ilçe haline getirmek istiyoruz. Bu şekildeki tartışmaları hiç şık bulmuyoruz" diye konuşmuştu.

SERBEST BIRAKILDI

Nöbetçi savcı tarafından tutuklanma talebiyle Bursa'da nöbetçi 3.Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen Aktuğ, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
iyi olmuş bu chp de iyice laçka oldu ne küçük biliyorlar nede büyük, ne saygıları var nede sevgileri varsa yoksa koltuk, iyide devleti sonuçda biri yönetecek ister beğen ister beğenme, halkda seçmişmi seçmiş, yarın sen orda otursan sana aynısını yapsalar ne olur kıyameti koparırsın o zaman, peki sen niye yapıyon, hayır türk halkınıda aşagılamış olmuyormusun birde orası var her tarafın suç.
gözaltılarla hapislerle hiçkimseyi susturamayacaksınız ülke için ölene kadar mücadeleye devam korkmak yok yola devam ya istiklal ya ölüm
herkez haddini bilmeli hakret kimse kimseye edemez elestirir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler