HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

CHP'li Koç: Alo twitter hattını çalıştıramadıkları için yasakladılar

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın kapatılmasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklama yaptı.

CHP'li Koç: Alo twitter hattını çalıştıramadıkları için yasakladılar

İlker AKTAŞ/SAMSUN, (DHA) - Koç yazılı açıklamada, "Alo Twitter hattını çalıştıramadıkları için toptan yasaklama yoluna gittiler. Bu son adım, şu ana kadar ileri sürülen tüm iddiaların, başçalan tarafından kabul edildiğinin açık kanıtıdır" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Samsun Milletvekili Haluk Koç, yaptığı yazılı açıklama ile Twitter'ın kapatılmasına tepki gösterdi. Haluk Koç, açıklamasında şunları kaydetti:

"Dün gece gözü dönmüş bir diktatörün son çırpınışlarından birisine tanık olduk. AKP sosyal medyanın en önemli alanlarından birisine, Twitter'a genel bir sansür getirdi. Haberleşme ve kişisel özgürlük alanlarına müdahalede hayal gibi görünen bir adım attı. Bu komik ve tehlikeli adım, Türkiye’yi artık demokratik bir ülke tanımından tamamen çıkarmıştır. Amaç, yapılan yolsuzlukların, hırsızlıkların,belgeleri ve kayıtlarının toplum tarafından öğrenilmesinin engellenmesidir. Bütün diktatörler korkarlar. Bütün diktatörler kapalı bir toplumdan yanadır. Şu çok iyi bilinmelidir, hiçbir güç, baskı, sansür girişimi, kişisel hak ve özgürlükleri yok etme gayreti, başçalanın çöküşünü engelleyemeyecektir."

Türkiye'nin artık demokrasi ile değil, diktatörlükle yönetilen 3'üncü dünya ülkesi konumunda olduğunu belirten Koç, "Alo Twitter hattını çalıştıramadıkları için, toptan yasaklama yoluna gittiler. Söylenecek sözün bittiği noktadayız. Bu son adım, şu ana kadar ileri sürülen tüm iddiaların, başçalan tarafından kabul edildiğinin açık kanıtıdır. Türkiye demokrasisi tüm dünyaya S.O.S. çağrısı veriyor. Türkiye yazılı ve görsel medya sansüründen sonra, kişisel haberleşme ve sosyal medya alanını da kaybetmiştir. Tablo açık ve nettir. Diktatör kendisi ile beraber Türkiye’yi de uçuruma sürüklemektedir. Akıl ve vicdan tutulması yaşamayan herkesi bu kabul edilemez darbeye karşı tavır almaya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Express

En Çok Aranan Haberler