HABER

Cinayeti "küfür" yüzünden işledi

İZMİR(İHA) - İzmir'in Bornova İlçesi'ndeki işyerinde bıçaklanarak öldürülen emekli astsubayın katil zanlısı olan ve 57. Topçu Tugayı'nda er olarak askerlik görevini yaptığı belirlenen şahıs, cinayeti küfür yüzünden işlediğini iddia etti.

Edinilen bilgilere göre, olay, dün öğle saatlerinde Mustafa Kemal Caddesi 74 numarada telefoncu dükkanında meydana gelmişti. Telefon satışı yapan evli ve iki çocuk babası emekli astsubay Semih Ongurlar (53), dükkanına gelen ve 57. Topçu Tugayı'nda er olarak askerlik görevini yaptığı öğrenilen 6 aylık asker Yunus Emre Çakar (20) tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Polis ekiplerinin, cinayetin işlendiği işyerinde yapılan araştırmada doldurulan formdan adını tespit ederek aramaya başladığı Yunus Emre Çakar, olayın ardından kaçarak birliğine dönmüş ve arkadaşlarına cinayeti anlatarak akşam saatlerinde teslim olmuştu.

Katil zanlısı Yunus Emre Çakar'ın ifadesinde, dükkandan daha önce aldığı telefonun arızalı olmasından dolayı emekli astsubayla tartıştığını ve tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından, Ongurlar'ın kendisine küfür etmesi sonucu cinayeti işlediğini söylediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön