HABER

Çok ama çok acı! İzmir'deki yangında, ağabeyleri ile birlikte ölen ikizler aynı mezara defnedildi

İzmir'de 24 Aralık günü saat 12.00 sıralarında kömür sobasının devrilmesi sonucu çıkan yangında ikiz bebekler ve 3 yaşındaki ağabeyleri yangın nedeniyle hayatını kaybetmişti. Cesetleri tanınmaz haldeki kardeşlerin kimlik tespiti için anne ve babasından kan örneği alındı. Otopsi ve DNA testi sonrası aileye teslim edilen cenazeler bugün kılınan namaz sonrası defnedildi. İkizlerin aynı mezara ağabeyin ise hemen yanındaki mezara gömüldüğü öğrenildi.

İzmir'in Bayındır ilçesi Hacıbekir Mahallesi Soğuksu Sokak'taki 2 katlı evde, geçen yıl 24 Aralık günü saat 12.00 sıralarında kömür sobasının devrilmesi sonucu yangın çıktı. Yangını fark eden mahalleliin ihbarı üzerine adrese polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saatlik müdahalesiyle yangın söndürüldü. Eve giren ekipler, ikizler Remzi ve Yahya ile ağabeyleri Talha Menderes'in, birbirlerine sarılmış yanmış cesetlerini buldu.

Cesetleri tanınmaz haldeki kardeşlerin kimlik tespiti için anne ve babasından kan örneği alındı. İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi ve DNA testi sonrası 3 kardeşin cenazeleri, aileye teslim edildi.

Screenshot_7

Menderes kardeşlerin cenazeleri bugün Bayındır ilçesindeki Merkez Hacı Sinan Camii'ne getirildi. Cenazeye Kaymakam Mehmet Ali Öztürk, çocukların ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı. Kılınan namazın ardından cenazeler Kızılcaağaç Ahmetler Mezarlığı'nda götürülüp, babaları tarafından dün kazıldığı belirtilen mezarlarda toprağa verildi. İkizler Remzi ve Yahya aynı mezara, ağabeyleri Talha ise hemen yanındaki mezara defnedildi. Yeni yıla evlat acısıyla giren Nuriye- Ferhat Menderes çifti cenazede güçlükle ayakta durabildi.

Screenshot_8

İKİZLER AYNI MEZARDA TOPRAĞA VERİLDİ

İkizler Remzi ve Yahya Menderes aynı mezarda toprağa verilirken, ağabeyleri Talha Menderes ise hemen yanındaki mezara gömüldü. Öte yandan yangında ölen Talha Menderes'in, 27 Aralık'ta doğum günü olduğu öğrenildi.

Screenshot_9

Screenshot_11

Screenshot_12

Screenshot_13

(DHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler