HABER

Cübbeli Ahmet Hoca tutuklandı

Cübbeli Ahmet Hoca tutuklandı

Çete soruşturması kapsamında gözaltına alınan Ahmet Mahmut Ünlü tutuklandı.

''Cübbeli Ahmet Hoca'' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, kamuoyunda ''Karagümrük çetesi'' olarak bilinen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklandı.

[

](http://haber.mynet.com/cubbelinin-fuhus-ekibi-606096-guncel/)

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde savcılıkça sorgulanmasının ardından tutuklama istemiyle İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen Ahmet Mahmut Ünlü, mahkemeye çıkmadan önce şekerinin yükseldiği gerekçesiyle ambulansla kaldırıldığı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisi tamamlandıktan sonra yeniden getirildiği adliyede hakim karşısına çıkartıldı.

Hakim, mahkemedeki işlemlerin ardından Ünlü'nün tutuklanmasına karar verdi.

Tutuklanma kararıyla birlikte adliye önünde bekleyen Cübbeli Ahmet Hoca'nın taraftarları da üzüntüye boğuldu. Cübbeli Ahmet Hoca, polis otomobili ile cezaevine götürülmek üzere adliyeden çıkartıldı. Bu sırada çevik kuvvet ekipleri de dışarıda bekleyen kalabalığın taşkınlık yapma ihtimaline karşı yoğun güvenlik önlemleri aldı. Cübbeli Ahmet Hoca, herhangi bir olay yaşanmada adliyeden çıkartılarak metris cezaevine götürüldü.

Geri Dön