Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrencilere büyük müjde!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere bir müjde vererek "Önümüzdeki dönemde her yıl 100 bin gencimize eğitimlerini sürdürdükleri şehirde yaz tatilinde 3 aylık dönemde asgari ücret karşılığında sosyal çalışma imkanı getiriyoruz" ifadesini kullandı.

Trabzon Atatürk Alanı’ndaki konuşmasına “Oy sevdalum sevdalum. Sensin benim günahım, bu sevdalık yüzünden hiç kalmadı dermanım” türküsünün dizeleri ile başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Başı rahmet ortası af ve mağfiret sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan’ın şerifin son 2 günüdeyiz. Yarın arefe. Cuma günü de inşallah bayrama vasıl olacağız. Şimdiden Ramazan bayramınızı tebrik ediyorum” diyerek konuşmasını sürdürdü.

“Biz Trabzon’un karşısına cumhur ittifakı ile geliyoruz” diyen Erdoğan “Peki onlar kiminle karşınıza geliyor. Yanlarında, arkalarında, önlerinde kimler var. Milletvekili transferinden seçmen dağıtmaya kadar yapmadıkları rezillik kalmadı. 15 tane milletvekilini bir yere gönderdiler mi ? Ya bunlardan bir şey olmaz bunlar siyaseti de rezil ettiler, mahvettiler. Bunlar milletin oyunu, milli iradeyi, siyaset mühendisliği masalarında meze yapacak kadar demokrasiye ihanet içindelerBazıları alavere dalavere yapıyor kimse bu oyuna gelmesin” ifadelerini kullandı.

MİLLET BAHÇESİNİ İZLETTİRDİ

Trabzon’a son 16 yılda 28 katrilyon yatırım yaptıklarını hatırlatan Erdoğan, yapılan icraatları tek tek anlattı. Yeni yapılan stadın ardından yıkımı yapılan Hüseyin Avni Aker ve Akçaabat Stadı’nı millet bahçesi yapacaklarını vurgulayan Erdoğan, projeyle ilgili yapılan ham çalışmayı alandakilere izlettirdi. Erdoğan “Projenin ham hali. Şuanda proje üzerinde mimarlardan çalışma istedim. İçinde müzesi de millet kıraathanesi de var. Trabzon’a en yakışanını yapacağız” diye konuştu.

erdogan1

"KIRAATHANE DEYİNCE BUNLAR KUMARHANE ANLIYOR"

Ana muhalefet partisinin kendisinin millet kıraathanesi ifadesinden bir şey anlamadığını kaydeden Erdoğan “Ana muhalefet benim kıraathane ifademden hala bir şey anlamadı. Kıraathane deyince bunlar kumarhane anlıyor. Kıraat okumaktır Bay kemal. Ben biraz bilirim Arapçayı, bay Muharrem. Milletin okuma evi, yeri. Bundan sonra gençleri biz medeniyetimizin asli unsuru olan okuma kültürüne adapte edeceğiz. ‘Bu diyor işsizliğin alameti. Ula burada öğrencilerimiz okuyor, ders çalışıyorlar, üniversiteye hazırlanıyorlar. 24 saat açık. Çocuklarımız elden gidiyor ya. Her ile göre ilçelere göre bu tür millet kıraathaneleri yapacağız” şeklinde konuştu.

"ZİGANA TÜNELİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL BİTİYOR"

Yapımı süren Zigana Tüneli’nin Doğu Anadolu Bölgesi’ni Karadeniz’e bağlayacağını ve Zigana Dağı’nın aşılmaz olmaktan çıkartılacağını kaydeden Erdoğan “Zigana Tüneli ve bağlantı yollarını da önümüzdeki yıl inşallah bitiriyoruz. Bu tünelle rakımı düşürüyor, dolayısıyla güzergahı 10 km kısaltıyoruz. Tünel Trabzon Limanı’nı Türkiye’nin önemli limanlarından biri olmasını sağlayacak. Buradaki mitingin ardından Ovit’e gidiyor İkizdere İspir Yolu Ovit Tüneli ve bağlantı yollarını bugün açıyoruz. Hızlı tren olur da biz Trabzon’u mahrum bırakır mıyız ? 5,2 katrilyon liraya mal olacak bu projenin etüdüne başlıyoruz. Trabzon Havalimanı’nı modernize ederek büyüttük. 2003 yılında 429 bin olan yolcu trafiği 2017 yılında 4 milyon 153 bine ulaştı. Nereden nereye” ifadelerini kullandı.

"FINDIK ÜRETİCİLERİNİ MAĞDUR ETMEYECEK ÇÖZÜM SEÇİMDEN SONRA"

Konuşmasında bu yıl fındıkla ilgili bazı sıkıntıların olduğundan kendisine bilgi verildiğini kaydeden Erdoğan “Arkadaşlarımız haberdar etti. Üreticilerimizi mağdur etmeyecek bir çözümü seçimden sonra inşallah bulacağız” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon’da yatırım adası ve endüstri bölgesiyle Türkiye’nin ilk deniz dolgulu sanayi alanını oluşturacaklarını da vurgulayarak “Burada 3,6 kat trilyonluk yatırım yapılacak. Ayrıca 7 bin kişiye istihdam sağlanacak. İnşallah bölgenin ilanını bu yıl içerisinde gerçekleştiriyoruz” müjdesini verdi.

erdogan3

"TURİSTLERİ ATLA VE EŞEKLE Mİ TAŞIYACAKSINIZ"

Konuşmasında cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin turist sayısı ile ilgili vaatlerine göndermede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:
“Birileri meydan meydan gezerek turist sayısını şu kadar artıracağız diyor ama aynı kişiler havalimanı inşaatlarına karşı çıkıyor mu? Bunların kim olduğunu biliyorsunuz bay Muharrem ve diğerleri öyle. Aynı kişiler yeni yollar, tüneller, köprüler yapılmasına da karşı çıkıyor mu? Aynı kişiler inşaat sektörünün gelişmesine yani oteller tesisler yapılmasına karşı çıkıyor mu? Bu nasıl iş ülkeye gelen turistleri dağlardan bayırlardan atla ve eşekle mi taşıyacaksınız. Bunlar hala atla, eşekle insanların geldiği dönemi yaşıyor. Ülkeye gelen turistleri sokakta mı yatıracaksınız? Ülkeye gelen turistleri hangi standardı, hangi hizmeti sunacaksınız. Bunlar şaşkın. Bunlar öyle şaşkın ki birinin söylediğini öteki yalanlıyor. Biz latife olsun diye bir şey söylüyoruz. Onlar arkasına düşüp meydan meydan dolaşıyorlar. Çünkü kendilerinin söyleyecekleri sözü yok. Bunlar yıkım ekibi. Yıkmayı iş yapmak sanıyorlar. Eserleri olmadığı gibi hayalini bile kuramıyorlar.”

"GENÇLERİMİZİ BİRBİRİNE KIRDIRMAK DIŞINDA NE YAPTILAR"

“Muhalefetinin en çok ağzına sakız ettiği konulardan biri de gençlerimiz. Bunlar gençler için bugüne kadar ne yapmışlar?” diye soran Erdoğan “Biz çocuklarımıza daha iyi şartlarda eğitim alsınlar diye 284 bin derslik yaptık, 585 bin yeni öğretmen atadık. Onlar velileri kitap kuyruğunda bekletmek dışında ne yapmışlar. Biz onların dönemini biliriz. Kırtasiyeci dükkanlarının önünde bir hafta beklediğimiz günleri biliriz. Bunlar CHP iktidarıydı. Okullarda teksir kağıtlarıyla üst sınıftaki ağabeylerimizden onları bile satın alamazdık. Şimdi ücretsiz olarak kitapları sıralarının üzerine koyuyor muyuz? Bir kuruş para alıyoruz mu? Bunları getiren iktidar biziz. Gençleri ve yavrularımızı düşünen biziz. Ben 75 kişilik sınıfta okudum. 100 kişinin üzerinde sınıflarda vardı. Ama şimdi hamdolsun 30’un üzerinde sınıf nerdeyse kalmadı. Bu hale geldik. Bay Muharrem öğretmenlik yaptım diyor insaf insaf o dönemlerden haberi yok mu? Dürüst ol. Geçmişte üniversiteleri terör yuvalarına dönüştürmek gençlerimizi birbirine kırdırmak dışında ne yapmışlar bu CHP zihniyeti” ifadelerini kullandı.

"TERÖR ÖRGÜTLERİYLE OMUZ OMUZA OLANLARA VERECEK OYUMUZ YOK"

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etmesine yönelik eleştirilerini Trabzon’da da sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan “Adaylığı açıklandı beyefendi Edirne’deki terör örgütlerinin desteğindeki bir kişiyi ziyaret etti. Trabzon’da bunlara oy çıkar mı? Bunlar öyle ki 7 Haziran seçiminden sonra benim Kürt kardeşlerimi sokağa çağırıyor ve orada 53 Kürt kardeşimiz öldürüldü mü? Öldürenler kimdi yine Kürtler. Bu defa suç onların mıydı? Bu şuanda aday olan kişinin davetiydi. Onlar davet ettiler. 53 Kürt kardeşimiz orada öldürüldü. 15 yaşındaki Yasin Börü’yü bunlar öldürdü. Ne oldu şimdi. Söylediği laf şu ‘Cumhurbaşkanı adayı ya bırak’ Ne demek ‘Cumhurbaşkanı adayı ya bırak’ Cumhurbaşkanı adayı olmanın şartları olması lazım. Bana göre bu yanlış bir gelişme. İnşallah bununda düzeltilmesi lazım. Mahkum değil tutukluymuş. Tutukluğunun nedeni çok önemli. Bana göre Trabzon gerekli olan dersi bunlara 24 Haziran’da ben vereceğine inanıyorum. Bizim terör örgütleri ile yan yana terör örgütleriyle omuz omuza olanlara verecek oyumuz yok. Bu CHP Ankara’dan İstanbul’a Kandil’in destekledikleri ile beraber yürüdü. Biz Osmanlı torunusunuz bunlara bir Osmanlı tokatı gerekmez mi ama sandıkta. Demokratik. Buna göre adımı atmamız lazım. Onlar geçmişte öğrencilerimizi binalarının bodrum katlarında terör örgütlerinin güdümündeki evlere mahkum etme dışında ne yaptı?” diye konuştu.

erdogan2

"ÜNİVERSİTE ZATEN BEDAVA BAY MUHARREM"

“Diyor ki biz üniversiteyi bedava yapacağız. Ya insaf be. Üniversite zaten bedava bay Muharrem” diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bundan da haberin yok. Üniversite öğrencilerine 45 lira burs veriliyordu biz bunu 470’e çıkardık. Peki yüksek lisansa 940 lira veriyoruz. Peki doktoraya bin 410 lira veriyoruz. Ele güne muhtaç olmasın diye veriyoruz. Bunları veren biziz. Bay muharrem güya sen öğretmenlikten gelmişsin. Bunları nasıl inkar ediyorsun. Bir günde kalk şunları söyle. Ama söyleyemez onlar geçmişte öğrencilerimiz parasızlıktan dolayı okulunu bırakıp gözyaşları ile memleketlerine dönmeye zorlamak için neler yaptılar neler. Onlar sansürcü, faşist geçmişlerinin tezahürüyle farklı hiçbir görüşe tahammül etmemek dışında ne yaptılar? Biz ailesinin durumuna bakmaksızın 18 yaşındaki her doğanı genel sağlık sigortasına tabi tuttuk. Türkiye’den haberleri olmadığı için onları aklı daha yeni başına gelmiş. Aynı şeyi söylüyorlar. Yeni bir müjdemiz var. Önümüzdeki dönemde her yıl 100 bin gencimize eğitimlerini sürdürdükleri şehirde yaz tatilinde 3 aylık dönemde asgari ücret karşılığında sosyal çalışma imkanı getiriyoruz. Muhalefetin gençlerimiz için gerçekten işe dokunur bir projesi vaadi var mı? Kesinlikle yok. Gençler bu kifayetsiz muhterislere bu istismarcılara bu yalancılara 24 Haziran’da derslerini veriyoruz muyuz?”

Erdoğan. konuşmasının ardından AK Parti Trabzon milletvekili adaylarını tanıtırken, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Trabzon’un Maçka ilçesinde şehit edilen Eren Bülbül’ün annesine oğlunun şehit olduğu yerde Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan evinin de anahtarını teslim etti.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 127 yorum
ulan hep çalıyorsunuz projeleri..iyiki chp var
geç bunları. seçim yaklaştıkça panikten ne yaptığını bilmiyorsun. efendi gibi bırak koltuğu artık.
zaten okuduğunuz bölümlerden işsiz kalacaksınız yavas yavaş bu işlere alışın diyor kendileri.
kıraathanede istihdam edilmek üzere öğrenci aranıyor (nasıl olsa bedelini devlet ödeyecek) hüloooğ.
reis bakti cahilsiniz belki kraathane acarim sayemde kek yerken kitapta okur biseyler öğrenirler sizede iyilik yaramiyor ki...
ah gençliğime dönebilsem keşke. bedava iş bedava para özgür ünv hayatı hayat gençlere güzel.
yürü be reis allahına kurban hakkını veriyosun
Adama 16 yıldır neredeydin demezler mi? Yetti TAMAM.
Bu kadar rüşvete bakılırsa korku dağları sarmış!!!!
Muhteşem...REİS SENİNLE HER ZAMAN DEVAM...Velev ki ücret vermesen bile duruşun, adamlığın yeter...
millet uzaya çıkıyor sen de cikmis diyorsun kıraathane hey gülüm heyyy
eeeyyýy baş fetocu promter recep bu zamana kadar 16 yıldır neden vermedin bakıyoruz da vaatlerin hep chp den çalıntı
REİSSSSS ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN..... ZAFERE 11 GÜN KALDI......!!!!!!
Allah akıl fikir versin ki kime oy verdiğinize bir bakın kendi bolluk lüks şatafat içinde milleti iyice sömürdü ben kendim ve ailemden örnek veriyorum ay sonunu bile getiremiyoruz demek ona oy verenlerin tuzu kuru
Dün Van'da bir koyun uçurumdan atlarak intihara kalkışmış ardından 500 koyun gitmiş anlaşılan 24 haziran provasını yaptınız ????
Senelerdir ülke evladı Gençler onu zaten yapıyor sen merak etme!!! Sen diğer gençlerin gemiciklerinden bahset
adam dogru soyluyor oyum sana erdogan
16 yildir nerdeydiniz
Biri şuna soylesin hem okurken hem calisan ogrenci sayisi 100 binden fazla bu ulkede arada bir saraydan çıksın öğrencilerin halini hatrini sorsun.
Seçim rüşveti, artık kanmayız. kalıcı iş, fabrikalar istiyoruz, askari ücrete bizi mahkum eden zihniyete son. 24 haziranda akp ye oy yok.
100000 İ KİM SEÇECEK NEYE GÖRE
burslarda oldugu gibi partililer zenginler yandasla
yalancı Riyakar İslamı kullanan Müslüman görünümlüler
aldatma ve kandırma party üyelerinin çocuklarını direk maaşa bağladılar helal olsun be.Herkes biiliyor ki kendi yandaş yalaka koyunlarına dağıtacaklar.
hakaret uzmanı recep bey senin kadar cahilmiyiz biz be...kıraathaneyle, kumarhaneyi ayırt edecek kadar beynimizde var gözümüzde...sana oy verenlere bir sor bakalım ne cevap alacaksın.
Başlığa bakacak olursak sanki Erdoğan cebinden verecek zannedersin ::)))
16 yildir akliniz neredeydi simdi yapmak akliniza geliyor inan yemiyoruz sayin cumhurbaşkanı
Acaba 16 yıldır neden olmadı ?
yine kendi yandaşlarının çocukları faydalanacak tabiki
yahu arkadas ben anlamadim ne zaman konussalar bu kadar bölünmüş yol yaptik su kadar hastane yaptik siz bölünmüş yol degil bölünmüş bir ulke yaptiniz hep caldiniz yediniz milletin kanini emdiniz vampir gibi utanmadan halaaa betondan soz ediyorsunuz yiktiklariniz onarılamayacak seviyelerde yesillik sadece mezarliklarlarda var artik
Reis madem milli kasadan yapılıyorda dış borç neden şişti.Neden yap işlet devret madem milletin cebinden yapılıyor neden yaptığınız her köprü hastane ücretli.
Demekki bir şeyleri CHP diyince oluyormuş. 16 yıldır neredesin re_iz bu milleti tekrar kandıramıyacaksın. Ama seni tekrar kandıra bilirler
Bu bir Seçim Rüşvetidir Ulan 16 Yıldır nerdeydiniz
zırr zırı zırrr yoldan köprüden başka bişey yok olmazda zaten ihracatta üretimde dip yapmışız haberin yok
BU SEÇİMİ türkiye düşmanı ,vatan haini partilerin alıcağını tahmin ediyorum.
BU SECIMI DE DEMEM LAZIMDI SEN KIMSIN MILLETIN YARISINI VATAN HAINI YAPIYORSUN KOYUN
BOP1 Milletimiz belki “ben puta tapıyorum” demedi ama “ABD olmadan olmaz”, “ABD müsaade etmez” duruşuyla ABD’yi tanrılaştırdı, üç kuruşluk menfaatler uğruna vatanının, değerlerinin talan edilmesine göz yumdu, parayı puta dönüştürdü.Kul hakkı konusunda da milletimizin günahları çok fazla… Eğer Türkiye olarak destek olmasaydık ABD Irak’ı işgal edemezdi, Suriye’ye terör örgütleri akın akın giremezdi, Libya paramparça edilemezdi, Afganistan işgal edilemezdi.
Dolar şu an 4.65 i. gördü seçimden sonrası bu millet için tam bir felaket.
Faizleri arttırın, dolar yine aldı başını gidiyor. Eee bu seferde enflasyon uçacak. Demek ki dolar faiz arttırmakla, dolar bozdurmakla düşmüyormuş. Bizim kuşbeyinlilerler bunu anladılar mı acaba?
KOPYACI
recep şaşırdı biz tamam dedik recep
16 senedir seni tutanmı vardı kaybetme korkusu yakında daha neler vaad edecek bakalım
yok mu arttıran ..
fetö dan içeri gireceğini anladı. şimdi yandı tutuştu. seni bölensin birleştiren değilsin
adamsin be adam.
Diğer Haberler