Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ekrem İmamoğlu arasında ne konuşuldu? Çarpıcı detaylar

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi. Beştepe'de gerçekleşen görüşmede neler konuşulduğunu gazeteci Deniz Zeyrek köşesinden paylaştı. Zeyrek, 1994'ü hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmamoğlu'na"Sana borcumuz varmış, onu da ödeyelim" dediğini iddia etti.

Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Erdoğan-İmamoğlu görüşmesine dair bazı detayları okurlarına aktardı.

Görüşmenin yaklaşık bir saat sürdüğünü hatırlatan Zeyrek, "Görüşmenin tamamına yakınında İstanbul konuşulmuş bir kere. Erdoğan 1994'te Belediye Başkanı seçildikten sonra bulduğu tabloyu ve ayrılırken teslim ettiği tabloyu anlatmış. İstanbul'a yaptıklarını anlatmış" bilgisini verdi.

'MANHATTAN' ELEŞTİRİSİ GÜNDEME GELDİ

Zeyrek, devamında "Görüşmede Erdoğan'ın yatay kentleşme konusundaki sözleri ve 'Manhattan' eleştirisi de gündeme gelmiş. Erdoğan, dikey kentleşmeye çok kızdığını vurgulamış" ifadesini kullandı.

ERDOĞAN 1994'Ü HATIRLATTI: SANA BORCUMUZ VARMIŞ...

"İmamoğlu'nun saygılı, ölçülü ve temiz bir kampanya yapma niyetini dile getirmesi üzerine Erdoğan da 'öyle olacak' güvencesi vermiş. Görüşmede bir de geçmiş anısı yad edilmiş" aktarımında bulunan Zeyrek, şunları kaydetti:

Erdoğan Belediye Başkanı olduktan sonra İmamoğlu'nun ailesine ait lokantada yemek yemiş. Ekip hızlıca kalkıp gitmiş ve hesap ödenmemiş. Erdoğan, "Sana borcumuz varmış, onu da ödeyelim" deyince İmamoğlu, "O gönül borcu. Başkan seçildiğimizde, desteğinizi esirgemezsiniz ödeşiriz" demiş. Görüşmenin, siyasetteki bu gerilim atmosferini yumuşatacak önemli bir adım olduğunu düşünüyorum.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
SEN NİYE GİTTİN KAÇAK SARAYA ONU ANLAMADIK.GİTTİN ELİNE NE GEÇTİ.BIRAKIN ŞU BOŞ BELEŞ İŞLERİ.ZAMANINI BOŞA HARCAMA.KRAL ÇIPLAK
@berkuygurc sizin gibi bizanslılar yüzünden nefret ediyorum cepekekeden
@berkuygurc ya yalarsınır ya nefret edersiniz neden kutuplaşırsınızki bu denli
BİZ OLSAK 24 SAAT BULAŞIK YIKAR. ÜSTÜNE İYİCE BİR DAYAK... SMA BİZ BU ŞEKİLDEDE OLSA BORCUMUZU ODERDİK... REİS AYIP ETTİN... VALLAHİ
Cümbür cemaat yiyip içip hesap ödemeden kalkıp gittiklerini kabul ediyor yani. Nüfuz kullanarak çıkar elde ettiğini itiraf ediyor. Yiğit bir savcı kaldıysa hala, göreve!
@chiquita ÇAPSIZ ÇAPSIZ KONUŞMA
deniz zeyrek hangi torpille bu görüşmede bulunmuş , her şeyi dinlemiştir.. açıklasın , öğrenelim..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler