Cumhurbaşkanı Erdoğan Nasuhi Güngör'ün Yenilikçi Hareket kitabı hakkında ilk kez konuştu!

Adıyaman'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Muharrem İnce'nin Pensilvanya iddialarının kaynağı olarak gösterdiği Nasuhi Güngör'ün Yenilikçi Hareket isimli kitabını ve yazarın kendisini yalanlamasını ilk kez değerlendirdi. Erdoğan, "Eğer ben ben Pensilvanya'dan icazet aldıysam bunu ispat etmek zorundasın. O kitabın yazarı da çıktı bunlar soyut şeyler somut şeyler değil dedi. Ya böyle bir yalancılık olur mu? Haddini bil. Kiminle ne konuşacağını iyi bil! Şimdi mahkemede hesabını ver!" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nasuhi Güngör'ün Yenilikçi Hareket kitabı hakkında ilk kez konuştu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Muharrem İnce'ye yönelik sözleri şu şekilde,

Şimdi çıkmış AK Parti’yi kurarken ben Pensilvanya’dan icazet almışım. Ne dedim? Sayın Muharrem, bak iddiayı ispat iddia sahibine aittir. Eğer ben Pensilvanya’dan icazet almışsam bunu ispat etmek senin görevin. İspat edemezsen namertsin dedim. Şu ana kadar bir ses var mı? Tuttu, bir kitaptan bir satır. O kitabın yazarı da dedi ki, bu somut bir şey değil. Dolayısıyla katılmıyorum dedi. Ya böyle yalan olur mu? Başındaki adam sayın Kılıçdaroğlu o zaten bir yalancı. Bu da onun yanında çırak, o da bir yalandı.

‘HADDİNİ BİL. KİMİNLE NE KONUŞACAĞINI ÇOK İYİ BİL’

Şimdi kendisine dava açtım, yargıda hesabını versin. Çünkü benim kendimden şüphem yok. Ben icazeti cezaevinden çıktım, 42 bin dönorla kamuoyu araştırması yaptım. O araştırmadan sonra halkım bize ‘bir parti kurmanız lazım’ dedi. Halkım emretti partimizi kurduk. Onun için haddini bil. Kiminle ne konuşacağını çok iyi bil. Şimdi mahkemede hesabını ver.

ince-33_16_9_1527687015

NE OLMUŞTU?

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a “Partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen'le görüştü” diyen ve Erdoğan cephesi tarafından yalanlanan Muharrem İnce, Kırşehir mitinginde iddiasını ortaya atmıştı açıkladı.

İnce, TRT eski Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör'ün kaleme aldığı “Yenilikçi Hareket” isimli kitapta yer alan; 2000 yılında Erdoğan ile Fethullah Gülen'in görüştüğü iddiasının bulunduğu bölümü okudu.

İnce “Şimdi elimde bir kitap var. Erdoğan'ın resmi, Yenilikçi Hareket. Nasuhi Güngör. Erdoğan'ın yakın arkadaşı. Bu arkadaşı 17-25 Aralık'tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Yani buna güveniyor, bu dostu. Aldı TRT Haber Dairesi başkanı yaptı. Bu şahsiyet bir kitap yazmış. Kitabın 89'uncu sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama kumandayı sakın duvara atma.” dedi ve kitapta geçen şu bölümleri miting kürsüsünden okudu ” Erdoğan 2000 yılı mayıs ayında ABD'ye yaptığı gezide uzun süre orada yaşayan Fethullah Gülen ile de bir araya geldi. Erdoğan Gülen görüşmesi muhtevasından çok uzun yıllardır birbirine hayli mesafeli olan iki farklı ekolün bir araya gelmesi açısından hayli dikkat çekiciydi.”

nasuhi

YAZARDAN KİTABIN O BÖLÜMÜNE YALANLAMA GELDİ

Kitabın yazarı Nasuhi Güngör ise İnce’nin açıklamaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Güngör, kendi kaleme aldığı kitabındaki iddiaların asılsız olduğunu savundu.

Güngör açıklamasında şunları kaydetti “Bugün Kırşehir'de Muharrem İnce'nin Yenilikçi Hareket kitabım üzerinden yaptığı konuşmayla ilgili bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum. Sözkonusu kitap yaklaşık 20 yıl önce yayınlandı. O dönem AK Parti'nin kuruluş sürecine dair bazı iddiaları içeriyordu. Kitapta geçen ‘Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen görüşmesi’yle ilgili iddialar, ne yazık ki somut herhangi bir bilgiye ve belgeye değil, tamamen o dönemdeki bazı dedikodulara dayanmaktadır. Zaten kitapta da buna dair hiçbir bilgi ya da belgeye atıf yoktur.

"BELGE GİBİ SUNULACAK YANI YOK"

Üzülerek ifade edeyim ki, bizzat kendi yazdığım bu iddiaların kamuoyuna bilgi ya da belge gibi sunulacak hiçbir yanı yok. Ne gazeteciliğim, ne de bugüne kadar yaptığım herhangi bir görev bu kitaptaki sözkonusu iddiaları doğru kılmaz. Ayrıca sözkonusu iddiaya Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından en net ve açık biçimde cevap verilmiştir. Buna rağmen herhangi bir bilgi ve belgeye dayanmayan bu sözlerin, yıllar sonra bir delilmiş gibi sunulmasının takdirini kamuoyuna bırakıyorum.

"SAVUNACAK BİR YANI OLAMAZ"

Nerede ve hangi konumda olursam olayım, benim yıllar önce yazdığım mesnetsiz bir iddianın FETÖ'yle mücadeleye ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki tavizsiz duruşuna en küçük bir zarar getirmesine asla razı olamam. Sayın Cumhurbaşkanımızın FETÖ ve benzeri uluslararası şebekelerle mücadelesine gölge düşürmeyi hedefleyen hiçbir sözün ve iddianın, 20 yıl önce de olsa, altında imzam bile bulunsa savunulacak bir yanı olamaz.”


Okuyucu Yorumları 65 yorum
Daha nasil bir kanit istiyorsun adam hic birini yalanlamiyor zaten seni bilen biliyor neyi nerden aldigini meydanlarda sen bagirmadinmi ne istedinde vermedik VATAN seni özledi gel artik diyen aldigin cevapda askeriyenin ici bitmedi oldu pesine ergenekon ve balyozu cikardin sucsuzlari iceri atttin birde savcisiyim dedin bunlardami yalan insanda az onur olur ama nerdeeee.Yeter artik TAMAM
@j0ker_55 DEMEDİ DEMEYİN,ÜLKEYİ BİTİRİR HERŞEYİ ALTINA ÜSTÜNE GETİRİR,İSTERSE SANDIKTAN KENDİ ÇIKMASIN ,YİNEDE SEÇİMLERİ VERMEZ.YAZIN BUNU BİR KENARA.
BİTSİN BU HASRET DÖN DÖN GEL GEL DİYENLERE SESLENİYORUM kuldan herşeyi saklayıp değiştirebilirsiniz ama yukarıya hesabı nasıl vereceksin ne yaptığınızı ve kimlerle yol aldığınızı bilmeyenmi var o feto denen vampir konuşsada herşey ortaya çıksa bu ülkede fetullaha fetöş diyenlere dahi ceza verdiniz
bir gelsey ensesinden tutup atacakti ama avukatlari uyardi onu ve hala avukatligini yapiyorsunuz...
Yahu FETÖ ile yargıyı,orduyu,adaleti,eğitimi,tobb hakimiyetinize almadınızmı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler