Cumhurbaşkanı Erdoğan Nasuhi Güngör'ün Yenilikçi Hareket kitabı hakkında ilk kez konuştu!

Adıyaman'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Muharrem İnce'nin Pensilvanya iddialarının kaynağı olarak gösterdiği Nasuhi Güngör'ün Yenilikçi Hareket isimli kitabını ve yazarın kendisini yalanlamasını ilk kez değerlendirdi. Erdoğan, "Eğer ben ben Pensilvanya'dan icazet aldıysam bunu ispat etmek zorundasın. O kitabın yazarı da çıktı bunlar soyut şeyler somut şeyler değil dedi. Ya böyle bir yalancılık olur mu? Haddini bil. Kiminle ne konuşacağını iyi bil! Şimdi mahkemede hesabını ver!" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Nasuhi Güngör'ün Yenilikçi Hareket kitabı hakkında ilk kez konuştu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Muharrem İnce'ye yönelik sözleri şu şekilde,

Şimdi çıkmış AK Parti’yi kurarken ben Pensilvanya’dan icazet almışım. Ne dedim? Sayın Muharrem, bak iddiayı ispat iddia sahibine aittir. Eğer ben Pensilvanya’dan icazet almışsam bunu ispat etmek senin görevin. İspat edemezsen namertsin dedim. Şu ana kadar bir ses var mı? Tuttu, bir kitaptan bir satır. O kitabın yazarı da dedi ki, bu somut bir şey değil. Dolayısıyla katılmıyorum dedi. Ya böyle yalan olur mu? Başındaki adam sayın Kılıçdaroğlu o zaten bir yalancı. Bu da onun yanında çırak, o da bir yalandı.

‘HADDİNİ BİL. KİMİNLE NE KONUŞACAĞINI ÇOK İYİ BİL’

Şimdi kendisine dava açtım, yargıda hesabını versin. Çünkü benim kendimden şüphem yok. Ben icazeti cezaevinden çıktım, 42 bin dönorla kamuoyu araştırması yaptım. O araştırmadan sonra halkım bize ‘bir parti kurmanız lazım’ dedi. Halkım emretti partimizi kurduk. Onun için haddini bil. Kiminle ne konuşacağını çok iyi bil. Şimdi mahkemede hesabını ver.

ince-33_16_9_1527687015

NE OLMUŞTU?

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a “Partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen'le görüştü” diyen ve Erdoğan cephesi tarafından yalanlanan Muharrem İnce, Kırşehir mitinginde iddiasını ortaya atmıştı açıkladı.

İnce, TRT eski Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör'ün kaleme aldığı “Yenilikçi Hareket” isimli kitapta yer alan; 2000 yılında Erdoğan ile Fethullah Gülen'in görüştüğü iddiasının bulunduğu bölümü okudu.

İnce “Şimdi elimde bir kitap var. Erdoğan'ın resmi, Yenilikçi Hareket. Nasuhi Güngör. Erdoğan'ın yakın arkadaşı. Bu arkadaşı 17-25 Aralık'tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Yani buna güveniyor, bu dostu. Aldı TRT Haber Dairesi başkanı yaptı. Bu şahsiyet bir kitap yazmış. Kitabın 89'uncu sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama kumandayı sakın duvara atma.” dedi ve kitapta geçen şu bölümleri miting kürsüsünden okudu ” Erdoğan 2000 yılı mayıs ayında ABD'ye yaptığı gezide uzun süre orada yaşayan Fethullah Gülen ile de bir araya geldi. Erdoğan Gülen görüşmesi muhtevasından çok uzun yıllardır birbirine hayli mesafeli olan iki farklı ekolün bir araya gelmesi açısından hayli dikkat çekiciydi.”

nasuhi

YAZARDAN KİTABIN O BÖLÜMÜNE YALANLAMA GELDİ

Kitabın yazarı Nasuhi Güngör ise İnce’nin açıklamaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Güngör, kendi kaleme aldığı kitabındaki iddiaların asılsız olduğunu savundu.

Güngör açıklamasında şunları kaydetti “Bugün Kırşehir'de Muharrem İnce'nin Yenilikçi Hareket kitabım üzerinden yaptığı konuşmayla ilgili bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum. Sözkonusu kitap yaklaşık 20 yıl önce yayınlandı. O dönem AK Parti'nin kuruluş sürecine dair bazı iddiaları içeriyordu. Kitapta geçen ‘Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen görüşmesi’yle ilgili iddialar, ne yazık ki somut herhangi bir bilgiye ve belgeye değil, tamamen o dönemdeki bazı dedikodulara dayanmaktadır. Zaten kitapta da buna dair hiçbir bilgi ya da belgeye atıf yoktur.

"BELGE GİBİ SUNULACAK YANI YOK"

Üzülerek ifade edeyim ki, bizzat kendi yazdığım bu iddiaların kamuoyuna bilgi ya da belge gibi sunulacak hiçbir yanı yok. Ne gazeteciliğim, ne de bugüne kadar yaptığım herhangi bir görev bu kitaptaki sözkonusu iddiaları doğru kılmaz. Ayrıca sözkonusu iddiaya Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından en net ve açık biçimde cevap verilmiştir. Buna rağmen herhangi bir bilgi ve belgeye dayanmayan bu sözlerin, yıllar sonra bir delilmiş gibi sunulmasının takdirini kamuoyuna bırakıyorum.

"SAVUNACAK BİR YANI OLAMAZ"

Nerede ve hangi konumda olursam olayım, benim yıllar önce yazdığım mesnetsiz bir iddianın FETÖ'yle mücadeleye ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki tavizsiz duruşuna en küçük bir zarar getirmesine asla razı olamam. Sayın Cumhurbaşkanımızın FETÖ ve benzeri uluslararası şebekelerle mücadelesine gölge düşürmeyi hedefleyen hiçbir sözün ve iddianın, 20 yıl önce de olsa, altında imzam bile bulunsa savunulacak bir yanı olamaz.”


Okuyucu Yorumları 65 yorum
Daha nasil bir kanit istiyorsun adam hic birini yalanlamiyor zaten seni bilen biliyor neyi nerden aldigini meydanlarda sen bagirmadinmi ne istedinde vermedik VATAN seni özledi gel artik diyen aldigin cevapda askeriyenin ici bitmedi oldu pesine ergenekon ve balyozu cikardin sucsuzlari iceri atttin birde savcisiyim dedin bunlardami yalan insanda az onur olur ama nerdeeee.Yeter artik TAMAM
@j0ker_55 DEMEDİ DEMEYİN,ÜLKEYİ BİTİRİR HERŞEYİ ALTINA ÜSTÜNE GETİRİR,İSTERSE SANDIKTAN KENDİ ÇIKMASIN ,YİNEDE SEÇİMLERİ VERMEZ.YAZIN BUNU BİR KENARA.
BİTSİN BU HASRET DÖN DÖN GEL GEL DİYENLERE SESLENİYORUM kuldan herşeyi saklayıp değiştirebilirsiniz ama yukarıya hesabı nasıl vereceksin ne yaptığınızı ve kimlerle yol aldığınızı bilmeyenmi var o feto denen vampir konuşsada herşey ortaya çıksa bu ülkede fetullaha fetöş diyenlere dahi ceza verdiniz
bir gelsey ensesinden tutup atacakti ama avukatlari uyardi onu ve hala avukatligini yapiyorsunuz...
Yahu FETÖ ile yargıyı,orduyu,adaleti,eğitimi,tobb hakimiyetinize almadınızmı
Nasuhi Güngör denen adamı ne ile korkuttular acabaki böyle bi açıklama yaptı, bu adam hakkında savcılar neden harekete geçmiyor, tayyip erdoğan hakkında asılsız iddialar ile bir kitap yazmış ve feto ile bağlantısını anlatmış, açılan dava varmı yokk, demek ki o adamı birileri korkutmuş ve böyle bir açıklamaya zorlamış, ne yaparsanız yapın İNCE geliyor korkunun ecele faydası yok..
YAZARA BAK BE...YAVRUM BENİM...ÇOK YAKIŞIKLISIN..ŞU ENDAMA BAK...
@huseyin_ozaltun TAM BAKAN OLACAK ADAM... ÇİFTLİKBANKKIN SAHİBİ TOSUNA BEZİYOR.
yok oyle çamur at izi kalsın hem yazar hemde muharrem ince bunu kanıtlamak zorunda namusları varsa
Korkudan yazar şerefini ayaklar altına almış, yeni türkiye işte bu korku cumhuriyeti
Yahu kitap 15 yıldır piyasada. Tek bir davan itirazın olamamış. Ayrıca bu "MESNEDSİZ" iddaları yazan adam senin hükümetin döneminde TRT haber Masasına "MÜDÜR" olmuş. Vatandaş olarak biz de şaştık...
Erdoğan ona hişt diyeni dahi mahkemeye veriyorken ne hilmetse iftira ettim diyen birini hemde FETÖ konusunda mahkemeye vermiyor
SOYUT NE... ERDOĞAN 2000 YILINDA PENSİLVANYAYA GİTTİ FETHULLAH GÜLEN İLE GÖRÜŞTÜ DİYOR. BUNDA SOYUT OLAN NE . BU SOMUT BİR TESPİT DEĞİLMİDİR.
Sonuç..İnce için olumsuz bir durum çıktı..kötü bir gol yedi..umarım bundan sonra ıspatlayamayacağı işlere girmez..birde mahkeme safhası var bu işin.hakim hani belgen dediğinde şunun kitabunda bu yazıyordumu diyecek?
@s.hazir aslında ince meselesi değil ince gider memet gelir memet gider meral gelir mesele fetocu olupta feto bana şunu yaptı bunu yaptı deyip milyonlarca günahsızı evinden işinden hayatından etti mesele bu Allah bunun hesabını soracaktır ama burda olmazsa ahirette
YAZARDA ÇOK EĞİLDİ AMAN DAĞILMASIN
ne yazık idda olarak yazılan tüm haberlerin yüzde 90 nı yalandır. ispatlanmayan belgesi olmayan hiçbirseyin doğruluk payı yoktur. 17-25 aralık oyunu tutmadı. darbe olayı tutmadı. dövizle ekonomiyi sarsmaya kaltılar olmadı. hertürlü oyuna başvuruyorlar boş hiç birsey olmayacak sinek ufak mide bulandırır o kadar
@tipmedikal idia ise 15 yıl dır yalanlamış neden mahkemeye vermemiş
Bizdeki muhalefet iktidarı düşürme pahasına vatanı düşürmeye razıdır!  /Necip Fazıl Kısakürek
sen de şeref haysiyet diye birşeyden eser yokken sürekli insanlarda bu konunun üzerine dair iddaya tutuşman şeref ve haysiyet eksikliğinden kaynaklanıyor " ne istediniz de vermedik" diyen adamsın bu lafın yanında icazet almak zaten devede kulak kalır ama karşında muhalefet yok ben olacam ki ah ah
icazet aldığını bilmeyen ve inanmayan saflıkta nobel kümya ödülü alır
iyi de yalansa bunu ince değil kitabın yazarı söylemiş, neden ona dava açmıyor bu arkadaş!!
Demek ki adam hep yalan yazmış.Ne karakter ama!
yalakasın yazar tırstın mı ? adam herkese mıtınglerde hakaret edıyor yalancı dıyor su dıyor bu dıyor dava acan yok ona bıyın cok uzun deseler mahkemeye verdım dıyor. mahkemeye verır cunku tum hakımler ıktıdarcı halkı savunucak degıl yazık bes vakıt namaz kuran elınden dusurmezler ama herturlu oyun rusvet yolsuzluk onlarda ..
sadece es gürle sgırları ikna et. ince yi dava edeceğine 15 sene önce o kitabı yazanı neden etmedin. adam soyut şeyler demiş onu kabül ediyosun kitabı kabül etmiyosun. söz uçar yazı kalır. bunu benden iyi biliyosun da sırf zaman kazanmak seçimi atlatmak için oyalama taktiği uyguluyosun
MAN ADASI BELGELERİ YALANDI KUTUL YALANDI MAVİ MARMARA DA YAŞANANLAR YALANDI HERKES YALAN SEN DOĞRU HADİ BAKALIM YOLUN AÇIK OLSUN DA GEL GEL BİTSİN BU HASRET DİYESİN
RTE ben senin gibi yalancı duzenbaz sahtekar yüzü kızarmayan hırsızı görmedim ilk sayende görmüş oldum yalan olmadıgını herkes biliyor sen niye inkar ediyorsun yalan olsaydı eger sag kolun olmaz coktan icerde olurdu fetocu olurdu
İLK ADAM OLUNMALI...KENDİ YAZDIĞI KİTABI, YALANLAYANLAR, EKRANLARDA YÜCE TÜRK MİLLETİNİN ÖNÜNE HANGİ YÜZLE ÇIKACAK...
man adası belgelerinide yalan demiştiniz :)))
konuştukça batıyorsun sn cb nım.
size ispat mümkün değilki ne getirseler yalan uydurma ve fetö oyunları. sütte leke var sizde yok
AKILLARI SIRA ALAYI AKLIMIZLA ALAY EDİYOR.MADEM PALAVRA SIKTIN NEDEN O ZAMAN RTE SANA DAVA AÇMADI ,BARİ KİTABI PİYASADAN TOPLA. İNŞALLAH BAŞKA KİTAP YAZMAMIŞSIN DIR.
gün be gün değerin düşüyor reis.
fetoş niye susuyor bu konuda,ilginç.
o kıtabın yazarı sence evet doğru gıttı dıyebılır mı dedığı anda feto den ıcerde
görüşmüş olsa bile bugün için neyi ifade eder. gülenle kaçtane siyasetçi görüştü icazet aldı. bunun sayısını bilen varmı. 20 sene önce rahmetli ECEVİT kankasıydı. ne çabuk unuttunuz. havanda su dövmeyin. akp ye oy verenleri etkilyecek birşeyler bulun. yoksa sonuç yine hüsran. İNCE ilk önce eski bir arkadaşın bana söyledi dedi. şimdi kitptan okuduğunu söylğyor. siyasetçi yalançıdır.seçim kazanan lar ile kaybedenler arasında hiç fark olmadığını anladığımız zaman bu ülke düzelecek. takım tutar gibi parti tutanlar ile hayatında ikinci bir partiye oy vermeyenler nezaman biterse herşey güzel olur.
Ne iatediler de vermedik
CHP YILLARDIR NİYE TEK BAŞINA İKTİDAR OLAMIYOR CHP Lİ SEÇMENLER İYİCE DÜŞÜNSÜN.SÜREKLİ YALAN SÖYLEDİKLERİ,İFTİRA ATTIKLARI İÇİN.ZATEN CHP TÜRKİYEDE ETKİSİZ VASIFSIZ BİR PARTİ YILLARDIR YENİLMESİ BUNUN ISPATIDIR.
şu sayfadaki yorumları okuyorumda hakikaten midem bulanıyor yalanı savunmayı kendine görev edinenler var hiç kimse kitabın yazarını ameriya hicazet almaya giden tayyip erdoğanı eleştirmek yerine o yalanı savunanlar var sonra emhamdülillah müslümanız derler yazık yazık
Ben korkuyorum bu insanlıktan, yalon dolan iftira kin
siz hazretleri diyorsunuz diye bu ülkenin büyük çoğunluğu özellikle devlet memurları ve sizinle ticaret yapanların hepsi feto cu olmuştu. o dönem fetoşun yanına gitmeniz çok olası. başşbakan yardımcısı, bakanlar,vekiller hepsi laf söyletmiyordu sizde söyletmiyordunuz. ozamanlar bende sıcak görüşüyolar. abi kardeş gibiler diyordum. ben bile tanışmak istedim bu adamda ne var diye merakettim. bir nesil onun adıyla büyüdü okudu hatta biz para basılmasını bile bekliyoduk fotoğrafı olan
bir kaç cesur gazateci hariç erdoğan hakkında kimse birşey söyleyemiyorki direk yargıyı sivilere karşı kullanıyorlar padişah gazını çok vermişler bu adama...
korku imparatorlugu kimse başının belaya girmesini istemiyor
Madem her şey yalan o zaman kazandığı her kuruşu iade etsin .
REİS HESABI YANLIŞ ADAMA SORUYORSUN
Diğer Haberler