HABER

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na eleştiri

Diplomasi Muhabirleri Derneği üyeleri ile kahvaltıda bir araya gelen Davutoğlu, gündemdeki dış politika konuları değerlendirerek, soruları yanıtladı.

ANKARA (A.A) - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye ilgili son sözlerini ancak "Ocak ayında uykuya yatıp, yeni kalkması" durumunda sarfedebileceğini kaydetti.

Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun dünkü "Bir sabah kalktık, Suriye ile düşman olduk" yönündeki sözlerini eleştirdi. Davutoğlu, bu söylemin herkesi düşündürmesi gerektiğini ifade ederek, Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri ancak "Ocak ayında uykuya yatıp, yeni kalkması" durumunda söyleyebileceğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulunda, 2012 Yılı Bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada Suriye ile ilgili gelişmeler hakkında, "Şimdi burada egemen güçler kim? Hükümet Suriye'ye gitti stratejik anlaşma yaptı. 50 tane sözleşme var. Sayın Başbakan Şam sokaklarında alkışlar, Türk bayrakları ile karşılandı. Bir sabah kalktık tam tersi oldu. Suriye'yi düşman ilan ettik. Sayın Başbakan 'bıçak kemiğe dayandı' dedi" diye konuşmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu,Kılıçdaroğlu'nu eleştireceğin kadar,dış siyasete odaklansan ,daha anlamlı olacak.Zaten başarısız bir dış politikamız var ve sen kalkıp içerdeki polemiklerde kendini anlatmaya çalışıyorsun,yanlış.Senin işin,iç siyaset değil,dış siyaset!!!
adam zaten dış siyasetle alakalı olarak kemal beye gönderme yapmış ne oldu 11 ay uyumak zorunuza mı gitti sayın davutoğlu işini çok güzel yapıyor
davutoğlu işini güzel yapsa,suriye konusunda hala tutarsız konuşmazdı.dış siyasette ne kadar sığınmacı hallere düştük.başarısızlıklarını,kılıçdaroğluna sataşarak örtbas etmeye çalışıyor.bu gerçekleri görün artık
Geri Dön