HABER

Defalarca taciz etti, kendini böyle savundu: 'Yanlışlıkla oldu'

İstanbul'un Avcılar semtinde bir kadını üst üste elle taciz eden kişi yakalandı. Şüpheli kendini elinin yanlışlıkla değdiğini söyleyerek savundu.

Defalarca taciz etti, kendini böyle savundu: 'Yanlışlıkla oldu'

Avcılar'da bir kişi Z. E. isimli kadını sokakta taciz etti. Tepki vermeyip markete giren kadın burada da aynı kişi tarafından takip edilerek yine taciz edildi. Z. E. tacizciye çantalı vurunca şüpheli kaçtı. Polis merkezinde ifade veren şüpheli 'elinin yanlışlıkla değdiğini' öne sürdü. Şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

avcilarda-kadini-taciz-ettigi-iddia-edilen-supheli-yakalandi_7314_dhaphoto4

Tahtakale Mahallesi'nde oturan Z.E. isimli kadın 6 Nisan'ta sokakta ablası ile yürüdüğü sırada iddiaya göre bir erkek kendisini elle tacizde bulundu. Kadın, bunun yanlışlıkla olabileceğini düşünerek tepki vermedi, yoluna devam ederek yakındaki bir markete girdi.

avcilarda-kadini-taciz-ettigi-iddia-edilen-supheli-yakalandi_7314_dhaphoto2

Aynı kişi takip ettiği kadını raftaki bir ürüne baktığı sırada eliyle cinsel tacizde bulundu. Kadının kendisine çanta ile vurarak tepki göstermesi üzerine şüpheli hızla marketten çıktı.

avcilarda-kadini-taciz-ettigi-iddia-edilen-supheli-yakalandi_7314_dhaphoto1

Kadının şikayeti üzerine Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri, market ve çevresindeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Şüphelinin bindiği otomobilin plakası tespit edildi. Aracın Şakir G. adına kayıtlı olduğu belirlenirken, Şehit Abdulkadir Sırma Polis Merkezi ekipleri şüphelinin oturduğu eve gitti ancak kendisine ulaşılamadı. Telefon numarasından ulaşılan Şakir G. polis merkezine davet edildi.

avcilarda-kadini-taciz-ettigi-iddia-edilen-supheli-yakalandi_7314_dhaphoto3

Görüntülerdeki kişi olduğunu kabul eden şüpheli, kadına tacizde bulunmadığını, "Elinin yanlışlıkla kadına temas ettiğini" öne sürdü.

avcilarda-kadini-taciz-ettigi-iddia-edilen-supheli-yakalandi_7314_dhaphoto5

Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı ile gözaltına alınan şüpheli, hazırlanan dosya ile Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi.

avcilarda-kadini-taciz-ettigi-iddia-edilen-supheli-yakalandi_7314_dhaphoto6

Nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. (DHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler