HABER

Deprem bölgesinde bayram

DÜZCE (İHA) - Düzceliler bayram namazını prefabrik camide kıldı. 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999'da meydana gelen depremlerde Merkez Camii'nin yıkıldığı Düzce'de vatandaşlar, bu bayram namazını da prefabrik camide kıldılar.

Depremin ardından 4. Ramazan'ı geride bırakan depremzede Düzceliler, sabahın erken saatlerinden itibaren merkezdeki prefabrik camiye akın ettiler.

Bayram namazını kılan vatandaşlar, artık prefabrik camiden kurtulmak istediklerini belirttiler. Düzceliler, "12 Kasım depreminden sonra prefabrik camide 4. kez Ramazan Bayramı'nı geçiriyoruz. Yeni camimiz inşaat halinde, artık bitirilmesini istiyoruz. İnşallah Kurban Bayramı'nda bayram namazımızı yeni camide kılarız" dediler.

Vatandaşlar, ayrıca aynı acıları tekrar yaşamak istemediklerini ve Düzce'nin artık biran önce toparlanmasını istediklerini de belirterek, "Bu bayramda da Düzce'de aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Şehirde çalışmalar devam ediyor, fakat sıkıntılar bitmedi. Yetkililerden bizim sorunlarımızla daha yakından ilgilenmelerini istiyoruz. Yeni hükümetten beklentilerimiz çok fazla. Düzce'ye daha fazla ilgi gösterilsin" diye konuştular.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön