HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ders saatinde skandal olay! Veli, herkesin gözü önünde öğretmene saldırdı: Onlarca kişi araya girdi

Kocaeli'de yaşanan olay akıllara durgunluk verdi. Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulu'nda bir veli, derste olan öğretmene saldırmaya çalıştı. Öğrencilerin gözü önünde yaşanan olaya çok sayıda tepki geldi. Gözü dönmüş veliyi sakinleştirmek için onlarca kişi araya girdi.

Eğitimde şiddet haberlerine bir yenisi daha eklendi. Bu kez olayın yaşandığı adres Kocaeli oldu. Bir okulda ders sırasında bir veli öğretmene saldırdı.

HABER.00_01_39_19.Still055

ARAYA ZOR GİRDİLER

Kocaeli Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulu'nda bir veli, derste olan öğretmene saldırmaya çalıştı. Gözü dönmüş veli, öğrencilerinin yanında öğretmene zarar vermek isterken araya girenler sayesinde kavga önlenmiş oldu. Tepki çeken saldırının ise sebebi henüz öğrenilemedi. Saldırgan veli ve yanındaki bir kişi hakaretler yağdırarak okuldan uzaklaştı.

Skandal anlar kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Birçok kullanıcı veliye tepki gösterirken okullardaki güvenlik önlemlerine dikkat çekti.

HABER.00_01_16_42.Still052

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Kocaeli Valiliği’nce olayla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Darıca ilçemiz Kazım Karabekir Mahallesi Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu’nda bugün meydana gelen kasten yaralama olayıyla ilgili yapılan incelemeler neticesinde; 27.05.2024 günü iki öğrenci arasında meydana gelen kavga nedeniyle bu öğrencilerden birisinin velisi olan M.A. isimli şahsın bugün (28.05.2024) saat, 09.00 sıralarında okula gelerek okul öğretmeni B.L. ile tartıştığı, arbede yaşandığı ve daha sonra okuldan ayrıldığının öğrenilmesi üzerine güvenlik güçlerimizce yapılan çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştiren M.A. ile birlikte S.A. ve İ.A. isimli şahıslar yakalanmış olup, konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır. Bahse konu olay bütün yönleriyle incelenmektedir. Öğretmenimize ve Milli Eğitim Camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şiddetin her türlüsüne karşı sıfır toleransla mücadelede kararlı olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz.”

Sosyal medyada konuyla ilgili yapılan bazı yorumlar şu şekilde;

  • O okulda neden güvenlik görevlisi yok? Bu veliler neden elini kolunu sallaya sallaya okula girebiliyorlar? Okullarımızı, çocuklarımızı, öğretmenlerimizi, eğitimimizi koruyamadığımız takdirde ülke olarak yok olmaya mahkumuz maalesef.

  • Öğretmenlere hakettiği değer verilmediği sürece bu görüntüleri görmeye devam edeceğiz maalesef

  • Doktorlarda beyaz kod olayı gibi öğretmenlerde de böyle durum olması gerekiyor. Öğrencilerinin önünde onları da korkutarak öğretmene saldırı teşebbüsü basit bir tehdit olayı değerlendirilmemelidir. Görevi başında hangi meslek grubu olursa olsun kanunen koruma sağlanmalıdır.

  • Değerli eğitmenlerimiz ve öğretmenlerimiz. Bilgi yüklü dersleri bırakalım ve öncelikle medeniyet ile ahlak dersi verelim bu ülkede...

  • Doktorlardan sonra öğretmenlerde dövülmeye başlandı.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler