HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Derviş'e yoğun ilgi

Ekonomiden Sorumlu Devlet eski Bakanı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul milletvekili adayı Kemal Derviş, devletin tarafsız bir hakem olması gerektiğini belirterek, "Bunu sağlamamız lazım. Bu parçalı bir yönetimle veya koalisyonla olmaz" dedi.

Derviş'e yoğun ilgi

Derviş, Türk-İş eski Başkanı ve CHP milletvekili adayı Bayram Meral'le birlikte Türkiye Yol İş Sendikası Şube Başkanları Eğitim Semineri'ne katıldıktan sonra, Silifke CHP Teşkilatı'nı ziyaret etti. Parti binasına gelişinde çiçeklerle ve sevgi gösterileriyle karşılanan Derviş ve Bayram, binada partililerle bir süre sohbet etti.

Derviş daha sonra CHP İlçe Teşkilatı binası balkonundan halka hitap etti. Parti binasında "Geleceğin başbakan yardımcısı" olarak anons edilen ve yaklaşık 100 kişiye seslenen Derviş, bu durumlarda heyecanlandığını ve bu işlerde daha yeni olduğunu ifade ederek, "Türkiye gerçekten yol ayrımında, müthiş potansiyelimiz var. Gerçekten 40'tan fazla ülkeyi dolaştım. Bu kadar potansiyeli olan bir ülke daha görmedim" dedi.

Türkiye'nin 2 türlü borcu olduğunu bunlardan birinin herkesin bildiği bütçe borcu, diğerinin ise bankaların gizli borcu olduğunu söyleyen Derviş şöyle devam etti:

"Bunlar sonradan ortaya çıktı. 40 milyar dolar götürüldü. Şimdi bu bankalar temizlendi. İnşallah böyle olaylar bir daha yaşanmaz. Devlet tarafsız bir hakem olacak. Bunu sağlamamız lazım. Bu parçalı bir yönetimle veya koalisyonla olmaz. Uyum içinde çalışacak bir bakanlar kurulu olmalı. Oylarınızı bölmeyin, şimdi parçalı siyaset zamanı değil. Siz ne şekilde oy kullanacağınızı biliyorsunuz."

Atatürk'ün Türkiyesi'nde kadınların da siyasette olması gerektiğini söyleyen Derviş, "Hanımları da siyasete çağırıyorum" diye konuştu.

Bayram Meral de, seçilmesi halinde işçinin, köylünün ve memurun yanında olacağını belirterek, "Halk bunalım geçiriyor. Bu bunalımı sona erdirmek için Atatürk'ün partisi olan CHP'deyim. Size bir söz daha veriyorum. Bu ülkenin tek kuruşunu götürenden bile hesap soracağız" ifadesini kullandı.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler