HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Diyarbakır'da Burger King ve Starbucks'a baskın! "Cenk, cihat, şehadet" sloganları... İçişleri Bakanlığı devreye girdi

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

İsrail ve ABD'yi boykot edenlerin en çok hedef aldığı dünyaca ünlü iki işletme olan Burger King ve Starbucks'ın Diyarbakır'daki şubelerinde cumartesi günü ortalık karıştı. Kalabalık bir grubun "cenk, cihat, şehadet" sloganları atarak işletmeleri bastığı anlarla ilgili İçişleri Bakanlığı devreye girdi.

Starbucks ve Burger King şubeleri bir kez daha hedef alındı, içerideki müşteriler korkudan apar topar kaçtı... Diyarbakır'da cumartesi günü yaşananlarla ilgili harekete geçildi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

screenshot-5-if5a

İKİ ŞUBEYİ DE BASTILAR

Kayapınar ilçesinde bir Starbucks şubesine giren kalabalık grup ellerinde pankartlarla "cenk, cihat, şehadet" sloganları attı, tekbir getirdi.

a

Sur'daki Burger King şubesinde de benzer görüntüler yaşandı. İki işletmede de maddi hasar oluştuğu belirtildi.

screenshot-4-dcn5

MÜŞTERİLER TELAŞ OLDU

Ayrıca müşterilerin panik içindeki kaçışması da görüntülere yansıdı.

screenshot-3-0dxz

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GELİŞMEYİ DUYURDU

Sosyal medyanın gündemine yerleşen olayla ilgili İçişleri Bakanlığından açıklama geldi. Bakanlık 16 şahıs hakkında işlem yapıldığını kaydetti.

1-fbzt

BAŞSAVCILIĞA SEVK EDİLECEKLER

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "22 Haziran 2024 Cumartesi günü Diyarbakır Sur ve Kayapınar ilçelerinde iki ayrı işletmeye giren 16 şahsın işlemleri, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünce yapılmaktadır. Bugün Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceklerdir."Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler