HABER

Diyetteki başarınızı katlayın

Pek çok internet kullanıcısı, internet üzerinden diyetle ilgili problemlerine çözüm aramaktadır ve hızla artan bir biçimde online zayıflama sitelerine üye olmaya başlamıştır. Araştırmalar da göstermiştir ki, web tabanlı zayıflama programları ile başarılı bir şekilde kilo verilebilmektedir. İşte bu araştırmaların ilginç sonuçlarından bazıları:

Diyetteki başarınızı katlayın

Brown Üniversitesinde 92 kişi üzerinde yapılan bir senelik bir araştırmada, e-posta ile haftada bir danışmanlık alan grup almayan gruba göre 2,5 kg daha fazla zayıflamıştır. Ayrıca internet üzerinden haftalık danışmanlık alan grubun bel çevresi 8cm azalırken diğer grup 4cm'de kalmıştır.

Baylor Tıp Kolejinde yapılan bir başka araştırmada, internet üzerinden diyetisyenlerinden haftalık geribildirim alan hasta grubu 6 haftada 5kg kaybetmiştir. Ayrıca LDL kolesterol, trigliserid ve kan şekeri düzeylerinde azalma görülmüştür.

Obesity Research'te yayınlanan, Jean Harvey-Berino tarafından yürütülen bir başka araştırmada, online zayıflama programlarının, uzun dönemde kilo korumasını hedefleyen birebir yüzyüze görüşmeler kadar etkili olduğunu ortaya koymuştur.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler