HABER

Dövizde yoğun satış

İSTANBUL (İHA) - Döviz piyasasında yeni hafta ve yeni ay piyasalar üzerindeki olumlu havanın sürmesine paralel yoğun satışlarla başladı ve dolar kuru 1 milyon 520 bin liranın altına geldi.

Uzmanlar, AB konusunda tarih için tarih olasılığının belirmesi ve bunu olumlu bulan piyasalarda özellikle bonolara gelen yoğun alışlara paralel dövizde satıcılı bir seyir görüldüğünü belirtiyorlar. Uzmanlar, satışların yerli, yabancı, bireysel yönde farketmeksizin gözlenebildiğini ifade ederken, 2 günlük IMF ziyareti ve 12 Aralık öncesindeki yoğun diplomasi trafiğinin dikkatle takip edileceğinin altını çiziyorlar.

Bugünkü hazine ihalesinin sonucunun da dikkatle takip edileceğini belirten uzmanlar, günün satıcılı devam etmesinin muhtemel olduğu dolarda 1 milyon 500 bin liranın güçlü bir destek seviyesi olduğu fakat olumlu haberlerin devam etmesi durumunda ise düşüşün devam etmemesi için hiçbir nedenin olmadığı öngörüyorlar.

Bankalararası piyasada saat 10:50 itibariyle dolar alış ortalaması cuma günü kapanışının 15 bin lira altından 1 milyon 515 bin lira ortalamadan işlem görüyor. Kapalıçarşıda ise şu sıralar dolar 1 milyon 512 bin liradan euro da 1 milyon 501 bin liradan satılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön