HABER

Düzce'ye atıksu arıtma tesisleri yapılacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü: - "Bir yıl içerisinde atıksu arıtma tesislerinin tüm inşaat, mekanik ve elektrik imalatlarının tamamlanmasının yanı sıra devreye alma işlemlerinin de tamamlanarak işletilmeye hazır hale getirilmesi öngörülüyor"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Melen Havzası Çevre Koruma Projesi" kapsamında Akçakoca ve Melen havzasında kalan ilçelere atıksu arıtma tesisi ile şebeke, bağlantı ve deşarj hatlarının yapılacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada Özlü, İSKİ tarafından yürütülen "Melen Havzası Çevre Koruma Projesi" dahilindeki "Müteferrik Atıksu Arıtma Tesisleri ve Kanal İnşaatı" işi kapsamında, Akçakoca ile Melen havzasında kalan ilçelere, "MBR Prosesli İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi" ile bu atıksu arıtma tesislerinin bulunduğu ilçelerin şebeke, bağlantı ve deşarj hatlarının yapılmasının planladığını belirtti.

İhale sürecinde itiraz ve herhangi bir aksaklık olmaması durumunda, ağustos ayı başında sözleşmenin imzalanarak yer teslimi yapılmasının planlandığını aktaran Bakan Özlü, iş kapsamında öncelikle Akçakoca ve Melen havzasında kalan ilçelerde atıksu arıtma tesislerinin inşaatına başlanacağını kaydetti.

Bakan Özlü, "İhale kapsamında bir yıl içerisinde atıksu arıtma tesislerinin tüm inşaat, mekanik ve elektrik imalatlarının tamamlanmasının yanı sıra devreye alma işlemlerinin de tamamlanarak işletilmeye hazır hale getirilmesi öngörülüyor. Akçakoca ilçemize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön