HABER

DYP'de üye kayıtları yenileniyor

YALOVA (İHA) - Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, parti teşkilatlarına gönderdiği yazıda, il ve ilçe kongreleri öncesi bütün üye kayıtlarının yenilenmesini istedi.

DYP Yalova İl Başkanı Recep Sezen, daha önce 3 Kasım seçimleri yüzünden ertelenen il kongrelerinin bu defa Genel Başkan Mehmet Ağar'ın talimatı ile durdurulduğunu açıkladı. Üye kayıtları yenilendikten sonra il ve ilçe kongrelerinin yapılacağını bildiren Sezen, liderleri Ağar'ın teşkilatlara gönderdiği yazıda şu görüşlere yer verildiğini anlattı:

"3 Kasım seçimleri sonrası partimizde yeni bir dönem başlamıştır. Artık lider sultasına bağlı parti yönetimi sona ermiş, ekip hareketi başlamıştır. Artık partimizde toparlanma dönemi başlamıştır. Millete rağmen siyaset yapılamayacağı son seçimlerde görülmüştür, bundan tüm siyasi partiler ders çıkarmak zorundadır. Amacımız önce teşkilatlarımız ile sonra da tüm Türk halkıyla kucaklaşmaktır. Bilindiği gibi siyasetin sermayesi insandır. Bu sebeple ilinizde üye kayıt işlemleri yeniden başlatılarak, beldelerden ilçelere yeniden kadrolar seçimle iş başına gelecektir. Çünkü geçmişte adaylık kaygısı ile taraflı, kayırmacı düşüncelerle partimiz yaralar almıştır. Bir çok il teşkilatımızın sorunu olan teşkilatlarımızı kişilerin tekelinden çıkarıp, delege tacirliğinden arındırarak, yenilenen kadrolarla yeniden halkımızın partisi yapacağız. Bu sebeple yapılmamış olan il kongresi şimdilik durdurulmuştur."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön