Erdoğan büyük çıkarma yapmaya hazırlanıyor

Başbakan Erdoğan Eylül ayı ortasından itibaren büyük bir çıkarmaya hazırlanıyor.

Erdoğan büyük çıkarma yapmaya hazırlanıyor

Her hafta en az 2-3 şehri birden gezip, mitingler yapması beklenen Başbakan, 2014 Mart ayındaki yerel seçimler için, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını da açıklayacak.

Erdoğan başkan adaylarını açıklamaya Büyükşehirlerden başlayacak. Öncelikle yeni kurulan 14 büyükşehir olmak üzere her hafta geziye çıkacak olan Erdoğan, adayları tanıtacak. Erdoğan’ın bu turu Eylül ortasında başlayacak ve iki ay sürecek.

Ankara İstanbul ve İzmir Büyükşehir belediye Başkan adaylarını sona bırakacak olan Başbakan Erdoğan’ın öncelikli olarak Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum,Eskişehir, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin,Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ , Tekirdağ Trabzon ve Van’a giderek adaylarını açıklaması bekleniyor.

BAKANLAR DA VAR

AKP’nin 2014 yerel seçimleri için aday göstermeyi planladığı isimler arasında en fazla 3-4 Bakanın da bulunması bekleniyor. AK Parti tüzüğü gereği 3 dönemini tamamlayan ve 2015 seçimlerinde milletvekili olamayacak bazı isimler, Büyükşehir Belediye Başkanlığına hazırlanıyor.

Gezi olayları sırasında parti içinde de tepki gören İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yerine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ya da, AB Bakanı Egemen Bağış’ın adaylığı kulislere yansıdı. Yıldırım’ın adı İzmir için de geçiyor. Topbaş’ın aday yapılmadığı taktirde 2015’de milletvekili adayı gösterileceği de belirtiliyor.

Ankara için Başbakan yardımcısı Ali Babacan, Samsun için Spor Bakanı Suat Kılıç, Antalya için yeniden Menderes Türel ya da Mevlut Çavuşoğlu, Mersin için Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın adı dile getiriliyor.

Başbakan Erdoğan’ın partisinden Büyükşehir adayı olacak bakan ve milletvekillerini sınırlı tutacağı, seçilen aday milletvekilliğinden ayrılmak zorunda kalacağı için, Anayasa oylamasında AKP’nin sandalye sayısını da hesap ettiği belirtiliyor.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 77 yorum
mersinde bakan çağlayan _ | _ bunu alır...
BUNUN GİBİLER YÜZÜNDEN AĞZIMI BOZUYORUM
Macit özcan'da =) bunu alır :D
Daha aday adayı bile değil kendi kendine gelin güvey olmuşsun.Mersinde ne AKP nede CHP bu sefer Büyükşehir MHP den Hamit Tuna olacak ve kazanacak potansiyelde.Burhanettini aday koymazlar çünki kongrede Koray Aydını destekledi.MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı yüzde yüz Hait Tuna hayırlı olsun...
HELALLLLLL SANA BİRADER ! ! ! ! ! !
Terbiyeden ahlaktan yoksun zavallı
SAYIN BAŞBAKANIM SEN ÇOK BÜYÜK BİR LİDERSİN...ÇİN MALI BAZI UCUZ İDEOLOJİ..GÖZLÜKLERİYLE SENİ YARGILAMAYA KALKAN ZAVALLI CAHİLLER BİRGÜN SENİN HEYKELİNİ DİKECEK ...ANLAYAMAMIŞIZ..NE CAHİL MİŞİZ DİYE
ANLAYAMAMIŞIZ..NE CAHİL MİŞİZ DİYE sen ve senin gibiler diyecek ama çok geç olmaz umarım
Ne yaparsanız yapın nafile siz artık bittiniz millet sizin ihanetlerinize artık dur diyecek ve sonrası yüce divan
hangi ihanetlermiş bunlar bi sayda bizde bilelim kardeş
hayırdır ya hala daha tehdit mi ediyorsunuz.darbe ile götüremediniz şimdi de yüce divanlamı tehdit ediyorsunuz.vatandaş 2002 den beri görüyorda siz hala göremedınız haın itin kim olduklarını hep aynı senaryoyu oynuyosunuz.bunları çok ızledı bu mıllet yemıyor artık planlar tutmuyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler