Erken seçimle ilgili flaş açıklama: Şimdiden ilan ediyorum Erdoğan kazanamayacak

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim açıklamasıyla ilgili olarak, 'Bahçeli'nin belirlediği tarihte seçimlerin olması, hukuki şartlar nedeniyle o kadar kolay gözükmüyor' dedi. Partisinin seçime hazır olduğunu belirten Perinçek,'imdiden ilan ediyorum, bu seçimi Tayyip Erdoğan kazanamayacak' ifadelerini kullandı.

Erken seçimle ilgili flaş açıklama: Şimdiden ilan ediyorum Erdoğan kazanamayacak

Vatan Partisi Genel Başkan Doğu Perinçek, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim açıklaması ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Partisinin seçimlere hazır olduğunu söyleyen Perinçek, hükümetin ve MHP'nin zor durumda olduğunu belirti.

'ŞİMDİDEN İLAN EDİYORUM...'

Seçimin yapılması için bazı yasal şartların olduğunu belirten Perinçek, "Devlet Bahçeli, 2002 seçimlerinde de ABD emperyalizminin planları ve ABD'nin savaş takvimine göre hemen ortaya atılıp, 2 Kasım 2002'de seçim var diye ilan etmişti. Bu kez yine aynı rolle ortaya çıkıyor. Bununla birlikte seçim takvimiyle ilgili çalışmaların yapılması gerekiyor. Bahçeli'nin belirlediği tarihte seçimlerin olması, hukuki şartlar nedeniyle o kadar kolay gözükmüyor. Henüz uyum yasaları Meclis'ten çıkmış değil. Uyum yasaları çıktıktan sonra, ayrıca siyasal partiler arasında eşitlik olması için zaman gerekiyor. Devlet Bahçeli'nin bunları düşünecek hali yok, büyük telaş içerisinde, çünkü partisi dağılıyor. Her hâlükârda Vatan Partisi seçime hazır. Şimdiden ilan ediyorum, bu seçimi Tayyip Erdoğan kazanamayacak" dedi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 80 yorum
zaten CHP + PKK + HDP + Akşener + FÖTTOŞ + Saadet bir olmuş tek dertleri yıkamadıkları Erdoğan gitsin olmuş. Size şua kadar söyliyim. Rüyanızda...
@megamidi bu saydıklarından CHP, Akşener Saadet hariç size yabancı değiller. Eski ortaklarınız. Böyle söylerseniz gücenirler. Yine ihtiyacınız olabilir.
ne istedikte vermedik= feto haburda gecici mahkeme= pkk megri megri = hdp baska saydigin varmi simdi otur varsa kafan dusun sonra insanlara camur at
@mahmutkaya2010 bravo çok güzel ozetlemişsin
@megamidi Ya FÖTTÖŞ dedin de, Hakan Şükür hangi partiden milletvekili olmuştu. FÖTTÖŞ'cüler hangi partililerin kızına güvey gitti. Unuttum da bi hatırlatıversen.
Ne icirdiler sana allahaşkına 2002 de bu yama fetoyu devletin bütün kurumlarına kim yerlestirdi. hangi bakanların feto ile abd de fotoları var. öcalana sayın diyen kim. oslo da pkk ile pazarlık yapan kim. süreç i çıkarım bir yılda 1000 yakın şehit kimin yüzünden verildi...Ne istedilerse verdik diyen kim... sen kılıçdaroğlu de bende g...'le güleyim. ayıp ayıp kimseyi salak yerine koymayın... mileyim gözü açıldı 2019 da göreceksin alavere dalavere ile bile olmucak bu iş....
ALLAH sana hidayet versin ufturada senin eline dusurmesin gozun kor kulagin sagir olmus pkk ile yol alani fetonun o une yatani biliyonda adammi degilsin desem insanmi olamamissin bilemedim
@megamidi Artık Yüzbinlerce AKP ve MHP linin Yüce divanda yargılanacağı günleri görmek hayal değil
kendi ulkesini bökmeye çalışan öso ile calışmaktan iyidir
Uzaaa .... troll seni...
@canmeno ulan megri dediklerinizin kafasına sıkıyoruz senin başkanın yapmayın diyor ne den çünkü içinizde dhkpc pkk hepsi varr
Sn.Perinçek senin söylediğin artık sır değil, Sn.Erdoğanın kazanamayacaığı sağır sağır sultanda duydu,Erdoğanın bu kadar uzun süre iktidarda kalmasının yegane sebebi, Başta Deniz Baykal, ardından HDP.nin ayrılıkçı kürt oluşumu, vede sizin gibi,fraksiyonlar.Halbuki bütün güçler CHP.de birleşseydiniz hiç bir zaman solun oyu %40 ın altına inmezdi, AKP.de bugün devlete ,millete bu kadar hatalı işler yapıp kötülük edemezdi.
insalaaaah... ağzınfan bal damlıyor mübarek
@8477 mübarekmi ? :)) dalga geçiyorsun galiba. Sen önce yazmayı bir öğren!
BUNU GÖRMEYENMİ KALDIKİ
Arkadaşlar sadece gündem değiştirmeye çalışıyorlar.. ABD nin Suriye saldırısını memnuniyetle karşılamaları, Cukka ittifakı dengelerini bozdu.. panik halinde çıkış-kaçış yolu arıyorlar..
sen mi kazanacan?
erdoğan kazanamassa bu ülke haçlılara peşkeş çeklir Erdoğan 2023 görmesi şart devletini milletini seven recep tayyip der. yok biz haçlılara hizmet etmek istiyorsanuz da kılıçdaro hdp işbirliğine verirsiniz.
mistik.seni arabaya kistik yag damlatmaya baslamis kafan
KAZANAMAYACAĞI %90 DOLAR 4.10 BENZİN 6 TL ET 60 TL İNSANLAR GERGİN MUTLU OLAN YOK MUTSUZLUK TAVAN YAPMIŞ
16 senedir bıktık değişim şart
ağzı olan konuşuyor Perinçek kim ?
EVET..EVETT...KAZANAMAYACAKLAR...
RTE HEPİNİZE GÖMECEK
PEKİ KİM KAZANACAK. SENMİ. ZEKİ MÜREN DE BİZİ GÖRECEKMİ....
Akp tek başına gelemez
40 yıldır sözde siyaset yapıyor daha %1 i görememiş şimdiden ilan ediyormuş. Sen önce onurluca çekilmeyi öğren
Falcı olmak lazım değil bunu görmek için!!! Ekonomi çökmüş, tüm ülke değerleri satılmış, itibar ve dost sıfırlanmış, hırsızlık-yolsuzluk hiç hız kesmemiş, ülkenin yarısından fazlası yoksulluk sınırının altında, işçi memur ve bilhassa memur resmen sürünüyor, tarım rezil bir durumda, ithalat patlamış, dış ticaret açığı ve dış borç afaki boyutlarda, döviz ve akaryakıt rekorlar kırmış, ahlak çökmüş, sokaklar güvensiz, adalet bitmiş, hukuk üstünlüğüne son verilmiş, OHAL ile demokrasi de askıya alınmış, daha ne olsun. Buna rağmen hala bunlara oy verecek varsa akıl sağlığından endişe edilir.
@downferda senin akıl sağlığın yerindemi acaba suriyedemi yaşıyosun 15 seneden beri zikrinizden fikrinizin ne olduğu belli erdoğan gitisnde memleket ne olursa olsun ama avcunuzu yalarsınız
yalama seni nereye gideceğini bilemedin
koşun beyler eglence var. İslam düşmanları havaslanmışlar
inşallaaaah... ağzından bal damlıyo mübarek..
Sen kimsin? -Ben Yüzde 0,00000000000000000001'im.
Toplumda karşılık bulmuyorsun, hemen her şeyde konuşuyorsun. Erken seçim istiyor bu da.
Nonumuza kadar soydular yeter diyorum
sen ilah mısın ki seçim sonucunu ilan ediyorsun. tahmin ediyorum bari de de millet biraz mantıklı bulsun. baştan kaybediyorsunuz böyle
nedir bu erken seçim telaşı.. chp ye ve diğer muhaliflere göre, madem bu hükümet bu ülkeyi yönetemiyor, bırakın bir sene daha yönetemesin..böylece akp yi bırakıp muhaliflerin tarafına geçen akp li daha çok olur..""hayır"" cıların oyları daha çok artar.. bir sene içinde akp durumu toplayıp ülkeyi iyi yönetir, oylarını arttırır diye mi korkuyorsunuz..ikide bir erken seçimi ortaya atıp yatırımcının, iş adamlarının ayarlarını bozmayın..
Akpartinin ölüsü yeter topunuzu yenmeye. Oyu düşebilir ama diğer partiler tek tek ezilir. Ancak ahlaksız, düşmanımın düşmanı dostumdur diyen ezik dağılmaya mahkum satılmış ittifaklarla biraz direnebilirler.
@necosony kimin kimi ya da neyi sattığını bu millet gördü artık. Sen hayalini yaşamaya devam et.... TÜRKİYE IYI OLACAK!
merak ettim hadi söyle sayın perinçek kim kazanacak...... sensiz olmaz zensiz olmaz dimi perinçek....
Sayın Perinçek senin Sarayın gizli sahibi olduğunu bilmek için derinleri bilmek lazım. Ve öyle görünüyor ki Bahçe'nin çıkışı senide zora sokabilir. Malum 28 Şubat'ta yapamadığınızı şimdi hemde Müslüman görünümlüler ile yaptırıyorsun. Elin yanmıyor kestane yerken.Maşayı başkasına tutturuyorsun.
Aklınız başınızdaysa ve uykuda değilseniz tabiiki AKP yi reddetmelisiniz. Türkiye için ehemmiyetle her vatandaşın yapması gereken bir mücadele. Çünkü olaya şöyle bakalım; Bahçeli neden koltuk değneği oluverdi? Suriyeliler neden AKP ye oy veriyorlar? FETÖ operasyonları neden AKP içerisinde Adil olarak yapılmadı? Dinci gruplar neden AKP içerisinde palazlandılar? Devletin elindeki taşınır ve taşınmaz mülklerin tamamı yok pahasına neden satıldı? Eğitim neden geriletildi? Vekil maaşları 23.350 TL! Asgari Ücret 1603 TL! Batılı kartellerin esiri olmak için verilen tavizler nedir? Uyanın Allah aşkına!
80 yıldır kendini kandırmaktan aç tavuk gibi arpa ambarıbarında yem hayali kurmaktan bıkmadı alacağı oy belli hanımı eşi çocukları bir kaç eski tip solaktan ibarettir adam hala konuşuyor Yenilen pehlivan doymaz misali bunlara her gün seçim yapalım desen itiraz etmezler
evet ya bu millet senin ne mal oldugunu biliyor eline verir bişeyler boş çevirmez!!
babanızın oğlu gibi reis miş cumhur ittifakıymış ne kadar seviniyorsunuz bu seçimleri de alsınlar o zaman anyayı konyayı anlayacaksınız her şey dibe vurmuş vaziyette her şey ayyuka çıkacak asıl o zaman @excallance22 dediğin gibi rte hepimizi gömdü zaten ama hiç komik değil ve hiç açıcı değil bunların hiçbirine bir şey olmaz zenginlere olmaz ama bize olur yazık hiç iyi günlerde değiliz
butun fetoscular burda toplanmıs :) yazık guluyoruz size. erdogan gıbı bır lıder gıdecek onun yerıne yolsuzluk yapan. devletıne karsı her zaman terorsıttın yanında olan. kendı vatanını türkiye dusmanlarına sıkayet eden. ulke ıle ılgılı hıcbır fıkrı olmayan adam gelecek öylemii. sende bunu ıstedıgın ıcın laık modern eğıtımlı okumus secmen olacan :))
@emresgt yolsuzluk derken...
Haçlılarmı kazanacak perincek efendi millet herşeyin farkında hdp chp ve bu beyinde olanlar şandığa gömülecekşiniz her şeçim olduğu gibi
Haçlılar bile sizin kadar islama ve ülkeye zarar vermedi nerenizden tutsak elimizde kalıyor
@ardaank iyide arda kardeş bu haçlılar mübarek MİRAÇ kandili gecesi füzelerle bir müslüman ülke suriyeyi vurdular bunu onaylayanlara ne diyeceğiz hadi bakalım cevap ver kim haçlı tarafında???
akkoyunların zoruna gitmiş acı gerçekler :)
Kıçınızı yırtsanızda Reis geliyor gůmbůr ģūmbūr.
@khazal nereye lan zaten orada değil mi
Zaten İL toplantısı diye Mitingler yayordu.Erken seçim olacağı belliydi.MAL yine ters köşe oldu :)
FİKRİ VAR AKLI YOK
Sen kendine bak aldığın oy yüzde kaç yıllardır?
Rüya görüyorsun herhalde Perinçek bir yerin açık kalmış reisi Cumhur kazanacak bunu öyle bil Unutma
Seçimi Erdoğan kazanır...ha öyle ha böyle ama yinede kazanır
Çok merak ediyorduk iyi ki öğrendik,yoksa nereden bilirdik kazanamıyacağını AKP'nin.valla bravo.
Diğer Haberler