HABER

Son Dakika: Erzurum'da 4.7 büyüklüğünde deprem! Çevre illerde de hissedildi

AFAD verilerine göre saat 11.31'de merkez üssü Erzurum'un Köprüköy ilçesi olan 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, çevre illerde de hissedildi. Depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Erzurum, 19 Kasım’da meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından bugün de 4.7 büyüklüğündeki depremle sallandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Köprüköy ilçesi Manifet Mahallesi yakınları olarak açıkladığı deprem, saat 11.31’de oldu.

CAN VE MAL KAYBI YOK

Yerin 6.9 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, çevre ilçelerle Erzurum kent merkezinde de hissedildi. Depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.8, merkez üssünü ise ilçenin Topçu Mahallesi olarak açıkladı.

CUMA GÜNÜ DE AYNI YERDE DEPREM OLMUŞTU

Köprüköy ilçesinde 3 gün önce meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremde, bazı mahallelerde evler hasar görmüştü.

VALİ MEMİŞ'TEN 'HASARLI EV' UYARISI

Erzurum Valisi Okay Memiş, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek, Emniyet Müdürü Levent Tuncer ile 4.7 büyüklüğündeki deprem sonrası Topçu Mahallesi'nde incelemede bulundu. AFAD İl Müdürü Selahattin Karslı'dan bilgi alan ve halkla görüşen Vali Memiş, hasarlı evlere girmemeleri konusunda uyardı. 4.7'nin enerjiyi boşaltan deprem olduğunu düşündüklerini belirten Memiş, "Devlet, depremzedeler için seferber olmuş durumdadır. Köylerimize fazlasıyla çadır ve konteyner gönderilmiştir. Kimse hasarlı evlerine girmesin. Görevliler, canla başla çalışıyor. Herkese teşekkür ediyorum. Kimin ne ihtiyacı varsa anında yerine getiriliyor. Köylünün hayvanları için ahır çadırlar kuruldu. Bunu da hep birlikte atlatacağız" diye konuştu.
Vali Memiş, Topçu Mahallesi'nde evleri hasar gördüğü için konteynere yerleşen Refik Kırmacı ve ailesini de ziyaret etti.

DEPREM ANI KAMERADA

Erzurum'da meydana gelen depremdeki panik anları güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

AA-DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler