HABER

Evinin camına 'koronavirüs bitene kadar misafir almıyoruz' yazılı afiş astı

Tokat’ta gönüllü turizm elçisi Fatma Esin Tuna, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka artışının fazla olduğu iller arasında Tokat’ı da saymasının ardından evinin camına 'Koronavirüs bitene kadar, misafir almıyoruz, misafir olmuyoruz, maske, mesafe, hijyen' yazılı afiş astı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün vaka artışı olan iller arasında Tokat’ı da sayması üzerine kentte yaşayan gönüllü turizm elçisi Fatma Esin Tuna, Karşıyaka Mahallesi'ndeki evinin camına, 'Evdeyiz, koronavirüs bitene kadar, misafir almıyoruz, misafir olmuyoruz, maske, mesafe, hijyen' yazılı afiş astı.

7dfe3a4b68388d2bba233f0a40120517

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın alınan genel tedbirler dışında kişisel tedbirlerin de önemine vurgu yaptığını, bu nedenle afişi hazırladığını ifade eden Fatma Esin Tuna, "Vaka sayıları çok ürkütücü duruma geldi, bir vaka bile çok denilen bir salgınla baş etmeye çalışıyoruz. 'Hayat Eve Sığar' uygulamasından da takip ediyordum ve ilimizde her yeri kırmızı alan olarak görmek mümkün. Bu durumda herkes pandemi gönüllüsü olmalı. Sayın Sağlık Bakanımız konuşmasında kişisel tedbirlerin öneminin üzerinde durdu ve misafir alınmamasını tavsiye etti. Ben de bu yazıyı evimin camına asıyorum" dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Tamam misafir alma güzel ! gazetecilerin ne işi var orada ? Hem de sende maske yok !! komiksiniz.
maske gazetecilerde var. video çekilen kişi maske o anda takmayabilir. röportaj verenler maske takmiyor diğerleri takıyor.
kendileri de çekmiş olabilir. belki videoya alan ev halkından biri
Ne oldu sayın Devlet Bahçeli Vaka sayılarını açıklamak vatan hainliğiydi. İmamoğlu yargılanmalı Türk tabipler birliği kapatılmalıydı. Vaka sayıları açıklandı. Demek ki sayılar söylendiği gibiymiş. Vatandaşın anayasal hakkıydı öğrenmek. Ama senin işin provakasyon yapmak kardeşi kardeşe düşürmek. Tıpkı 12 eylül 1980 öncesi gibi.
bir Allah'ın kulu da Çin'den dünyaya yayılan virüsün wuhanda bile kalmadığını Çin'in diğer bölgelerine yayılmadığını sorgulamıyor adamlar istediği bu zaten konuşma görüşme eve kapan maskeni tak sorgulama
Geri Dön