Fetullah Gülen ile ilgili skandal itiraflar!

Kars'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "mahrem imam yapılanması'nda yer aldığı gerekçesiyle hakkında dava açılan eski emniyet amiri, ABD'de bulunduğu döneme ilişkin itiraflarda bulundu.

Kars Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin Kars Emniyet Müdürlüğündeki mahrem imam yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma sonucu, İl Emniyet Müdürlüğünde görevliyken meslekten ihraç edilip hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan ByLock kullanıcısı eski emniyet amiri E.Ü, örgüte ilişkin önemli bilgiler verdi.

Kars 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, örgütün faaliyetleri, amaçları, gelirleri, örgüt yapılanması hakkında bilgiler yer aldı.

Eski emniyet amiri E.Ü. ifadesinde, Amerika'da Boston Türk Başkonsolosluğunda çalıştığı dönemde örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in Pensilvanya'da yaşadığı malikaneye gittiğini ifade etti. Başkonsolosların örgüte ve Fetullah Gülen'e karşı tutumlarını cemaat mensuplarına aktardığını itiraf eden E.Ü, "Ben her başkonsolos değişiminde konsolosun Fetullah Gülen ve cemaatine karşı tutumu ve cemaatin faaliyetlerine yaklaşımı hususunda Nuh G'ye bilgiler aktardım." dedi.

MALİKÂNENİN KOD ADI: YUKARI

E.Ü, örgüt elebaşı Gülen'in kaldığı malikanenin sıkı korunduğunu aktararak, "ABD Boston şehrinde bulunduğum dönemde Nuh G. isimli sohbet öğretmeninin teklifi ve aracılığıyla 3 kez Fetullah Gülen'in kaldığı Pensilvanya eyaletindeki malikaneye gittim. Bu yerin cemaat içerisindeki kod ismi 'yukarı' olarak tabir edilirdi. Pensilvanya'daki bu yerleşke bir çiftlik içerisinde ana girişe yakın eski bina, ortada yeni bina, yeni binanın çevresinde ve aşağısında misafirhane olarak kullanılan apartlar vardı. Sohbet öğretmeni Nuh G'nin referansıyla Pensilvanya'ya ilk gidişimde önce New Jersey'e giderek devrem olan ve orada doktora yapan Özcan Ö. ile buluştum. Daha sonra bahse konu malikaneye gittik." ifadesini kullandı.

"YENİ BİR KUR'AN-I KERİM TEFSİRİ YAPIYORLARDI"

Pensilvanya'daki FETÖ malikanesinde yaşananlara şahitlik ettiğini söyleyen E.Ü. şunları kaydetti:

"Fetullah Gülen'in konuşma yaptığı zamanlarda büyük salonda en fazla 20-30 kişi oluyordu, zaten konaklayanların sayısı bu sayıyı geçmiyordu. Malikane içerisinde çeşitli noktalarda güvenlik kameraları bulunuyordu. Burada sabah namazından önce teheccüt namazı, sonra Fetullah Gülen'in katıldığı sabah namazı, sabah namazından sonra Fetullah Gülen'in mescitten ayrılmasından sonra tesbihat yapılıyordu. Saat 09.00 sıralarında büyük salonda Fetullah Gülen'in karşısında hilal şeklinde oturan molla tabir edilen 9-10 kişilik hoca grubu adı altında ayetleri farklı tefsir kitaplarından okuyorlardı. Burada benim anladığım Fetullah Gülen başkanlığındaki molla ekibi tarafından ayetlerin tefsiri üzerinde çalıştığı ve kendilerine göre yeni bir Kur'an-ı Kerim tefsiri yazma çalışması yapılıyordu."

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Haberi görünce çok şaşırdım. Kuran-ı Kerim ile ne yapıyorlar acaba dedim. Sonra içeriğe bakınca yeni bir tefsir yapılıyor sanırım cümlesini okuyunca gülmekten kırıldım. Bari varsa elinizde elle tutulur birşey gösterinde aklı selim olanları inandırın. stockholm sendromu olanlar baksın sadece desyediniz habere bakmazdım bari. Ancak stockholm sendromu olanlar bu haberde Kuran-ı Kerim'e kötü birşey yapıyorlarmış anlar. Bir sürü tefsir var zaten. Biraz adam gibi delil bulun getirin.
Hay sizin atacağınız başlığa...
kimisi için hocAM kimisi için muhteremdi kimsi dön gel dedi kimisi idrarını akıttığı dondan çoçuk çıkarmaya dayyüp efendi ise asla böyle şeyler yapmadı mesela tayyip vardı o her şeyi yapan bilen duyan ve görendir onun eşi benzeri yoktur o varya obtam bir o ordu kumandanı baş p komutandır o nun ben ta a ayağını öperim o gelmişmgeçmiş en büyük ş şeftir
Bay geldi artık yahuuuu bırakın şunları haber yapmayı artık..Türkiyenin konuşacağı başka sorun yok mu kardeşim...???turizm’i canlandırmak için birşeyler yapın tarımı canlandırın...kıyı beldeler kan ağlıyor memlekete turist gelmiyor sizin işiniz gücünüz fetö..yeterin yahuuu
Fetöcü seni daha almadılar galiba
başımıza bu deliyi okyanus ötesi hoca efendi olarak tanıtan sizler suçlusunuz. zamanında yanlışı nasıl göremedinizde bu kadar masumu kendine adeta taptırdı. şimdi ayıklamak içim uğraş veriyorsunuz yazık değilmi insancıklara?
Vatan haini.Madem o kadar adaletli ve dindar bi adamsın çıksana ortaya yaptıklarının cezsını çek
evet doru demiş itiraf cı
Bu Ateist papa hayranı zibiyi artık konuşmayın . gerçek dindar lar dua edin bu israil ajanından kurtuldunuz
ey memleketimin aciz insanları sadece Ankara Gölbaşı da 50 üzerinde öhpolisi şehit oldu siz hala turisten bahsediyorsun
yahu bu namussuza nuhterem hoca efendi diyen zihniyetten hiç suçlu bulunamadı acaba fetocuları yanlış yerdemi arıyoruz eyyy amerika hocamızı geri ver yoksa oraya gelir cuma namazımızı kılarız
Ben böyle örgüt hic görmedim,teheccüd namazini türkiye de kac kisi bilir kac kisi kilar aceba?kafir ilan eden güruha sorsan namazdan bi haberdir,gel gelelim ahir zaman... mikrofon kimdeyse fetva vermekte ona kaliyor.
@ressamibrahimi2017 la sen kim sin işidcilerde namaz kılmyormu hasan sabbah tetikçileri islamda silahsıza sıkmak varmı
normalde örgüt evinde neler yapilir? burada teheccüt ve sonrasi sabah namazi dua,tefsir okumalari,ne kadar ilginc degil mi? diyanet bu insanlari firaki dalle ilan etti...ne aci...
Diğer Haberler