HABER

Filistinli arabulucudan uyarı

GAZZE (İHA) - Üst düzey Filistinli arabulucu Saib Erakat, İsrail ordusunun geçtiğimiz haftalarda Filistin kentlerine düzenlediği saldırıları kınayarak, İsrail'in Gazze ve Batı Şeria'yı tam olarak işgale hazırlandığını söyledi.

Erakat yaptığı açıklamada, "Filistin halkına yönelik devam etmekte olan saldırganlığı, Ramallah'ın bazı yerleri, Beytüllahim, Tulkarim, Cenin ve Nablus'un yeniden işgalini kınıyoruz. İsrail askeri saldırıları, Batı Şeria ve Gazze'deki tüm Filistin topraklarının işgal edilmesine yeniden başlamak, Fistin yönetiminin yerine İsrail yönetimi getirmek amacıyla yapılan bir planın parçasıdır" dedi.
İsrail'in askeri çözümlerinin daha fazla gerginliğe ve savaşa neden olacağını belirten Erakat, uluslararası toplumlardan müdahale etmelerini isteyerek "ABD, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler, İsrail saldırılarına son verilmesi için bir an önce harakete geçmelidir" diye konuştu.

İsrail'in 1967 Ortadoğu savaşında işgal ettiği tüm Filistin topraklarından çekilmesi gerektiğini yinelen Erakat, İsrail güçlerinin Batı Şeria'da aralarında 5 çocuğun da bulunduğu 9 Filistinli'yi öldürmesini de kınadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön