Fransa, İran ve Rusya'dan Suriye açıklaması

Suriye'de dün yaşanan katliamla ilgili Fransa, İran ve Rusya'dan ilginç açıklamalar geldi. Fransa "Kanıtlanırsa, güç kullanmak gerekir" derken İran, "Şam yönetimi böyle bir şey yapmaz" dedi.

Suriye'de dün yaşanan saldırıyla ilgili İran'dan ilk açıklama geldi. İran Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Şam'ın kimyasal bir saldırı gerçekleştirmiş olamayacağı belirtildi.

Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, 'Eğer kimyasal silah kullanıldığı bilgileri doğru ise bu kesinlikle hiç bir şeyden kaçınmayacakları belli olan 'terörist' gruplar tarafından yapılmıştır. Zarif sözlerine şöyle devam etti; 'Birleşmiş Milletler yetkilileri Şam'da bulunurken zaten 'teröristleri' püskürten Suriye hükümeti neden böyle bir hamle yapsın?'

İSRAİL: "ESAD REJİMİ KİMYASAL SİLAH KULLANDI"

İsrail'in istihbarattan sorumlu bakanı, Suriye'de dün kimyasal silahla saldırı düzenlendiğini belirtti ve bu konuda Esad rejimini suçladı. İstihbarat ve Stratejik İşler Bakanı Yuval Steinitz, İsrail Radyosu'na yaptığı açıklamada, Suriye'de daha önce de kimyasal silah kullanıldığını söyledi. Steinitz, saldırıdan 'aşırı derecede gaddar' Esad rejimini sorumlu tuttu.

Tel Aviv yönetimi, Suriye'deki kimyasal silahların İsrail karşıtı grupların eline geçmesinden endişe ediyor.

TÜRKİYE DAHİL 35 ÜLKEDEN BM'YE ÇAĞRI

Türkiye'nin de aralarında olduğu yaklaşık 35 ülke, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'a mektup göndererek, Suriye'de bulunan BM misyonunun yeni iddiaları da bir an önce araştırmasını sağlamasını istedi. Şam'da kimyasal silahlı saldırının ardından yaklaşık 35 ülke iddiaların araştırılması için BM Genel Sekreteri Ban'a başvurdu.

Türkiye, ABD, İngiltere, Fransa ve Danimarka'nın da aralarında bulunduğu ülkeler mektupta, Şam'da kimyasal silah kullanıldığına ilişkin güvenilir raporlar geldiğini belirtti. Mektupta, BM Genel Sekreteri'nden konunun acil bir şekilde incelenmesinin sağlanması talep edilerek, sonucun üye ülkelere bildirilmesi istendi. Prof. Ake Sellström başkanlığındaki BM ekibinin Şam'da olduğu hatırlatılan mektupta, misyonun bölgede acilen inceleme yapması ve bilgi kaynaklarıyla görüşmelerinin sağlanması için gerekli girişimlerin yapılması çağrısı yapıldı. Suriye'de bulunan BM heyetinin daha önceden belirlenen Han El-Assal ve diğer iki bölgede eşzamanlı inceleme yapmaları için taraflar arasında anlaşmaya varılmıştı.

FRANSA'DAN GÖZDAĞI

Suriye'de kimyasal kullanıldığı iddialarıyla ilgili sert bir açıklama yapan Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius da "Suriye'de kimyasal kullanıldığı kanıtlanırsa güç kullanmak gerekir" dedi.

RUSYA: BU BİR PROVAKASYON

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandır Lukaşeviç, "Şam yakınlarında kimyasal silah kullanıldığı yönündeki agresif haber kampanyasının, akıllara provokasyon ve Cenevre 2 Konferansı'nı baltalama fikirlerini getirdiğini" belirtti. Lukaşeviç'in Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde yer alan açıklamasında, ''Yerel medyanın sanki bir takımda gibi bütün sorumluluğu rejime yükleyen agresif haber kampanyasına başlaması akıllara, planlanmış bir provokasyon fikrini getiriyor.

Bütün bunlar, BM Güvenlik Konseyi'nin rejim karşıtları lehine harekete geçmesi için gereksinimleri yerine getirmek ve Cenevre 2 Konferansı'nın düzenlenme şansını ortadan kaldırmak için bahane oluşturma çabaları gibi görünüyor" ifadeleri kullanıldı.

Kimyasal başlıklı füzelerin, muhaliflerin kontrolündeki bir bölgeden fırlatıldığını ileri süren Lukaşeviç, silahlı gruplar üzerinde etkili olan herkese kimyasal silahla provokasyon yapmayı sonlandırma çağrısı yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: ''Son günlerde rejim güçleri, muhaliflere karşı Şam'ın doğusu başta olmak üzere birçok bölgede operasyonlar düzenledi. 21 Ağustos sabahı muhaliflerin kontrolündeki bölgeden, el yapımı füze fırlatıldı. Moskova, Suriye'de kimyasal sillah kullanımının profesyonel ve objektif bir şekilde araştırılması gerektiğini önemli görüyor"

dünyadan haberler

Okuyucu Yorumları 225 yorum
ahir zamandayız siz zulmuzü yapın ama unutmayınki mehdi as geldiğinde sizinde sonunuz gelecek kafir soyları
O gelene kadar daha çooook din kardeşimizin canı gider. Hani derler ya çok beklersiniz. Kendimizi böyle şeylerle avutmayalım.
Hz.İsanın müjdelediği mehdi Hz.Muhammeddir.Müslümanım deyip de hala mehdi arayanlara Allah yardım eder mi o Allah a kalmış.
mehdi yok gerizekalı, kur'anda yok embesil!!!
kim o beyinsiz son peygamberımız bizim Hazreti MUHAMMEDİMİ Z dir
mehdi filan gelmeyecek evladım, cennet te cehennem de bu dünyada, dünyada en çok insanlar dinler yüzünden ölüyor, özellikle de Müslümanlık...
Adnan'ın borazını ötüyor.
bu yorumu beğenmeyenler çok pişman olacaklar...hemde kısa bir süre sonra....inşallah geç kalmazlar
Amerika,İsrail,Esat,Sisi ve onun gibi düşünenler şehit olan insanların hesabını nasıl verecekler.ALLAH'ın gazabı üzerlerine fazlasıyla olur inşaallah.Rabbim şehit olan şu masum çocukların ve insanların mekanını cennet eylesin,Peygamber efendimize komşu olmalarını nasip etsin.AMİN. MY NET YORUMUN İÇİNDE AMERİKA GEÇİYOR DİYE SANSÜRLEME LÜTFEN YAYINLAYIN VE TARAFSIZ OLUN.
merak etme sen kardes icinde amerika geciyor diye yyainlar zaten mynet hukumet karsiti yayinlari ve bunu isteyen yorumculari ile tavan yapmsitir insnalikla alaksi yoktur mynet in esad rejimi rusya ve iran destekliyor arti icimzideki chp yandaslarida esadci bunu muhalif gucler yapmsitir diyecek kadar alacalabilriler cunku bunlarin tek gayesi hukumete saldirmak her ne sekilde olursa olsun.
kardeşim eline sağlık allah razı olsun.
kardesım saaaatrnc nasıl oynanır bılırmısın adamlar dunya ulkelerı uzerınde adeta satranc oynuyorlar bu AB veRusya Çin gibi ülkeler içinde geçerli satrancta onemlı taslar vardır bırde pıyonlar vardır pıyonlar dıger taslar ıcın feda edılırler sonucta amac karsı tarafın Şah ını devırmektırpıyonlarda sıradan halk olur herzaman ulkelerde
amerika ile israili esadla aynı kefeye koyma esad ülkesindeki paralı amerikan teröristleriye savaşıyor.açın gözünüzü artık araştırın . televizyon hepinizi aptallaştırmış
İnsanların kafalarını kesen, kadınlara tecavüze fetva çıkaran (mut'a nikahı zırvası)esir aldığı düşmanını öldürüp kalbini yiyenler, suriyeli olmayıp da sonra dan gelen el kaide militanları yapmıştır bence daha mantıklı geliyor. Ben daha esadın elle tutulur olarak ispatlanan bir katliyamını görmedim
Burada gördüğüm tek bir şey var, klasik türkler televizyon ne verirse onu yiyip içenler. düşünmek yok takip etmek yok doğru - yanlış sorgusu yok. Siz esadların bu kadar cani olduğunu bilenler hangi tarihte bunu kınadınız ? hafız esad bunu etmiş oğlu bunu etmiş, bunları ne zaman konuşmalarınızda yer buldu. Agrasivitenizi anlıyorum cahil sendromu diye adlandırabilirim bunu, kanıt yok, bilgi kaynagı türk basını , herşey çelişkili mecburen agrasif oluyorsunuz. öyleki birisi "katliam" kelimesine bile takmış :D sendeki beyin bile bir serideki hatayı hemen bulup doğrusuyla değiştirebiliyor merak etme
Suriyede mi yaşıyosun yoksa Esad la akrabalığın mı var???
ESADIN BABASINA BAK SEN GÖRÜRSÜN KAFANI KUMLARIN ALTINA GÖMME O KADAR İNSANLAR ÖLDÜRÜLÜYOR BUNU SENİN BABAN MI YAPIYOR SANIYON
Ohoooo bakıyorum da burası televizyon kafalı hüloğlarla dolmuş. Tabi sizin babanız emrediyor esede düşman olun bir anda düşman olursunuz, sorgu sual yok neden diye. Suriyeli yerine aktif olarak filistini destekle hadi.... yer mi. Beni konuya yabancı olmakla suçlayan arkadaşlarım eğer aranızda BM nin kimyasal saldırılarla ilgili raporunu okursanız adamlar açık açık hem Suriye hükümetinin hem de muhalif güçlerin kimyasal silah kullandığına dair güçlü deliller bulunduğu vurguluyor (Mualifler -el kaide- silahlarla sivil halkı ödürüyor).
halepçe katliamı hafız esad.görmezsen gör.yok efendim muhaliflermiş yok efendim kimmiş geç bunları.zaten elle tutulur bir tarafı yok sarin gazı öğren.babası zamanındadamı muhalifler vardı.geç bunları bebek katili beşar esed ve kafalıları..
sen bakan kor olduktan sonra, zaten goremezsin!
senin gözün kör kulakların sagır sanırım savaş uçaklarıyla şehirleri bombalayan sensin heraldeki esad yapmadı diyorsun
Ya arkadaşım taraflı bakmayalım.Katil katildir.Senin katilin ,benim katilim diye ayırmayalım.Eğer Müslüman isek bakış açımız bir olacak.Aramızdaki sen ben kavgasını bırakalım.Hak edene hak ettiği değeri verelim.Böyle devam ederse ne siz kalırsınız nede biz.
sen esadın yanında mı duruyorsun da onun günahına ortak oluyorsun
dangalaksın da onun için görmemişsindir.
HELAL RUSYAYA VE İRANA! ERKEK ADAMLAR! BİZİM TÜRK HÜKÜMETİ GİBİ KUKLA VE SATILIK DEĞİL! ABD YALAKASI AKEPE!
insanlar öyle mi böylemi derken deccalin planları tıkır tıkır işliyor.. "Andolsun, Ben galip geleceğim ve elçilerim de." Gerçekten Allah, en büyük kuvvet sahibidir, güçlü ve üstün olandır. (Mücadele Suresi, 21)
Deccal mi demiş bunu?
ezberden teraneler
birak sacma sapan konusmayi herkesi disardaki oyunun bi tarafi kendi cikarlarini duusnuyorlar ve birtek konu turkiye olunca turk insani cikarini hatta insnaligini dahi birkaip AKP yi nasil yorumlarimizla yipratririz mantigi gudmekteler pööööh
bu yorumu(elinazlim'in yorumunu) beğenmeyen kafirler , münafıklar Allah'ın gazabı, laneti üzerinize olsun inşallah beddualarımız ile peşinizdeyiz.
dinler insanlığa zararlıdır...
Keteballâhu le aglibenne ene ve rusulî, innallâhe kaviyyun azîz(azîzun). Allah, “Şüphesiz ben ve peygamberlerim galip geleceğiz” diye yazmıştır. Şüphe yok ki, Allah çok kuvvetlidir, mutlak güç sahibidir.
Ey gezi parkı eylemcileri........Hükümeti devirmek için kullandığınız çabayı bu masum yavrular için kullanacak yürek var mı sizde?????
BM Hizbuşeytanla ortaklım yapıyor.
sen o hizbuşeytan dediğin HİZBULLAH a kurban ol emi. yıllardır siyonist israille Hizbullahmı mücadele ediyor yoksa satılmış katil el-kaidemi
çok cahilsin keske ölsen
suriye ile hiç alakası yoktur bu görüntülerin.ve kesinlikle akp iktidarıyla alakalıdır bu fotolar.bu iktidarın yandaş kanallaarı ıraktaki görüntüleri suriye diye gösterip esad aleyhine propaganda yapmadı mı..ırakta öldürülen 2-3 milyol müslümana ses çıkarma,sebep ol,öldüren amerikalı asker köpeklerine ülkelerine sağ salim dönmeleri için dua et,her gün türkmen eli bölgesinde öldürülen müslüman soydaşlarımız içn ses çıkarma,mısırda darba yapan sisiyi darbeden 40 gün önce ofisinde ağırla vs vs...sizde damla türk kanı olmadığı gibi zerre imanda yok.akkoyunlar yer !!sizi gidi amerikanın münafıkları
Ağlıyorum Ağlıyorum Ağlıyorum...Kendi evladımı getirdim gözümün önüne..Allah'ım müslümanlara yardım et yardım et yardım et....
nefes alamıyorum.uyuyamıyorum.içim kan ağlıyor.elimden birşey gelmiyor kahrediyorum.benim yavrum yanımda ama o sabiler toprağın altında.zulüm devam ediyor.ses çıkarmadığımız kadar da devam edecek.kimyasal kullanmasaydı hiç kimse ayağa kalkmazdı.oradaki insanlar,yavrular kimsenin umrunda değil.hepsi kendi g.t korkularına düştü.ve kıyamet alametlerinden biri gerçekleşti.güneş(islamiyet) doğudan battı. şimdi batıdan doğmasını bekleyeceğiz.
Muhalifler kaybetmek üzere ne yapsınlar BM ordusunu suriyeye nasıl sokacaklar, masum çocuklara kıyarak, her kimse en ağır işkenceyle ölürler inşallah. Güya Allah yolunda, ABD çıkarları için israil çıkarları için insanları katlediyor bu şeref yoksunları...
nedense gezi parkında ağaç için eylem yapanları bu tür vahim olaylarda eylemde göremiyoruz...içi boş şeyler için eylem yapmayı marifet sayan gezizekalılar acaba çocukların ölümlerinde neden eylem yapmazlar?yoksa soysuzluğunuza yeni bir soysuzlukmu ekliyorsunuz.?
en büyük soysuzluk bu vahşeti yapıp başkalarının üstüne atanlardır.ve her türlü vahşeti in tarafını tutup destekliyenlerdir.
rojavada roboskide öldürülen Müslümanlar için sen nerdeydın
aynen katılıyorum
kardeş biz gene olayları kınıyoruz ama senin algılayamadığın bir olay var. bu olay esad ın işi değil, ülkemizin diplomatik anlamda desteklediği muhaliflerin işi, merak etme yakında kokusu çıkar, sonra da ak ve karayı ayırırsınız, tabii at gözlüklerinizi çıkartırsanız, dün muhalifleri destekliyorduk, bugün de pyd ye de kucak actık, işin ilginci ise bu iki grup birbiriyle çatışıyor. mağdur kim ve biz kimden yanayız o bile belli değil, kaldı ki gezi olayları dedin ya ; peygamber efendimiz (sav) kıyametin koptuğunu görsen elindeki fidanı dik diye buyurmuştur.
sen yap onuda senide meydanlarda görsünler klavyeden sallama
İslam ülkeleri neden hiç huzur bulamıyor diye düşündükmü! Başı Amerikan beşiğinde yattığı Çakalları Kan döktüğü sürece hiç bir zaman da huzur bulamayacaktır. Byarrak OBaBaMa İncir Ağacı dikti ocağa İtaat etmeyenleri Beyzbol Sobası ile balans ayarı yapıp Can verenleri vaftiz edip tesbih çekiyor. Beyinsiz eli satırlı Cani kılıklı Allahtan korkmaz yamyamlar. Din ırk mezhep cemaat ayağına suya sabuna dokunmadan Kardeşleri kırdırıp Kanlarından kırmızı şarap yapıp Oval Ofiste Devlet Başkanlarıyla kucak kucak yapıp keyif çatıyorlar. Kime hizmet ettiğinizi bilebilseniz tövbe eder. Allaha sığınırdınız…
kımse üzerinde onca yük varken kimyasal silah kullanma riskine girmez. Teröristlere destek veren AKP İsrail ve ABD hariç
Başına AKP den daha büyük TAş düşşün...Sen hastasın kesinnn
SEN NE CAHİL BİRİSİN..YADA SURİYELİ AJANSINSIN..
Akp esad dan daha tehlikeli yani öylemi.Siz ne içiyosunuz da bu kafaya sahip oluyosunuz anlamadım.Allah akıl fikir versin Suriye de yaşa da gör a.. inşallah
bu çocuklar neden öldü biliyor musunuz? aynı burdaki yorumcular gibi düşünen büyükleri yüzünden öldü. yok suriye hükümeti yapmamıştır, muhaliflerin işidir. yok bunlar ıraktaki görüntüler vs vs. politik düşüncenizle beyninizi yemeyin ey millet. hep birlikte söylememiz gereken şey şu: bunu her kim yapmış olursa olsun onu bulup çıktığı yere gömeceğiz. böyle düşünmek böyle söylemek içinizden gelmiyorda hala akp bokp cehape falan diye burda yorum yazıyorsanız yakında aynı şeyin bizim yavrularımızında başına geleceğini aklınızdan çıkarmayın
şimdi eminim rusya ve iran neden verdik o gazları diye pişmandır.
no_fear21 MEVLAM İNŞALLAH sana nasip eder bu gazları ,senin gibilerinden pişmanlık duymaya gek yok
bu caniliği kimin yaptıgı ve ne amaçla yaptıgı deil..ben sadece şu an kendi 1,5 yaşındaki çocugumu gözümün önüne getiriyorum.herkes kendi çocugunu gözünün önüne getirsin böyle bir durumda insan ne halde olabilir..çok zor bi durum allah çocuklarımızı korusun..en zor şey evlat acısı..
Kimyasal silahı iran ve rusya gönderiyor, adamlar elbetteki kabuıl etmeyecekler.
elinde kanıt varmı. ama adanada iki kilo serin gazı yakalattıranlar muhaliflerin olduğu tüm gazeteler yazdı. buna ne diyecen.
rusyaya bak provokasyon diyor iran öyle birşey yapmazlar diyor aq ben attım oraya o bombaları rusyada iranda oraya operasyon yapılmasını istemiyor siz neden istemiyorlar benim tahminim orası rusyanın üstlerinden biri var tabiki var bence orada ya kimyasal yada biolojik silahlar var ve ondan dolayı istemiyorlar ve bm bunun olduğunu bildiği için oraya bir türlü savaş açamıyor suriye ve mısıra okadar para akıtan bu olayların yaşanmasına izin veren avrupa bence bm yi durduruyor şuan ekonomik kriz var biz nasıl asker yollayabiliriz diyordur ve bm hareket etmiyordur bana göre şeytanın başı ab
Çoluk çocuk demeden insanlar vahşice katlediliyor ancak biz bir millet olarak tek bir tepki veremiyoruz. Tepki verenleri de kendi içimizde ve uluslararası toplumda itibarsızlaştırmaya ABD uşaklığı bilmem ne yalakalığı yapmakla suçluyoruz. El insaf bee!! Hiç mi vicdanınız yok! Bırakın şu siyasi hesaplaşmaları, ideolojik yaklaşımları, bir yandan tepki gösterirmiş gibi yaparken sevmediğimiz siyasetçilere yüklenmeyi... Bir kere hiçbir şeyi düşünmeden topluca hep bir ağızdan aynı tepkiyi gösterelim. Yalnız da ülsak tek başımıza da olsak tek bir ülke olarak ama bütün olarak aynı tepkiyi gösterelim..
Ne korkunç bir savaş,bu olanlardan sonra kimse islamın savaş karşıtı olduğunu iddia edemez.İslam nüsusunu sayarken bu insanları da bu nüfusa dahil ederseniz ben haklı çıkarım.İkincisi bu kimyasal silahı kullananlar olasılığında daha çok muhaliflerin işi olduğu ve karşı tarafı alt etmek için işlenen suçu iftiraya dönüştürme de olası en korkunç insanlık halidir.Kimse Allah için savaşmasın , O nun kimsenin güçüne ve yarattığı varlığı yok etmesine ihtiyacı yok. Eğer dinde böyle bir şey yazılmışsa sonradan uydurulmuştur.İsa nın vahihleri gibi bu da arkadaşları tarafından kitap haline geçirilmiş ,
gözlerinizi açın muhalifler neden kimyasal silah kullansın madem ellerinde bukadar gelişmiş silahlar var. neden hava sahası kapatılsın diye uğraşıyorlar. Esedin uçaklarını düşürecek uçak savarları bile yok. Azıcık akıl. Azıcık insaf.
Savaş haklarını arayana masum insanların üzerine ateş açılması ve yüzlercesinin öldürülmesiyle başladı. Müslümanlar kendi canlarını da mı korumasın? Nedir bu Müslüman karşıtlığın ne yaptık kardeşim biz sizlere? Müslümanlara karşı bu fütursuzca saldırınızın sebebi ne yüzde doksanı Müslüman olan bir ülke de Müslümanlara karşı kininizi bu kadar açık nasıl kusuyoruz. KİMSİNİZ SİZ? Bu cesareti nereden alıyorsunuz?
dünya sağır dilsiz kör olmuş müslümanların yok olmasını bekliyor...bu insanlar ölüyorlarsa ister gazbonbası ister başka şeyle olsun birleşmiş milletler ne demekki onlar sadece kendi çıkarları ve kendi dinleriyle uğraşıorlar müslümanlara gelince türlü bahaneler uyduruyorlar...ve bizi bize kırdırıyorlar silah gaz vererak biraz akıllı olsak iyi olmazmı..
Allah cezalarini versin Gazabi o cocuk katillerinin ustune olsun. O cocuklarin, sabi subyan melakelerin ne gunahi vardi ha.? Nerde bu Uluslarasi toplumlar, Birlesmis milletler, Daha neyi bekliyorsunuz son insan, son cocuk olunceye kadarmi bekleyeceksiniz. bu vahsete neden dur demiyorsununuz.Bu savasin artik haklsi, haksizi, esad rejimi , esad karsiti rejimimi kaldi Allahinizi severseniz.Masum insanlar, sivil halk oluyor. Bu artik askeri catisma olmaktan cikti.Sivil katliama donustu.!Bu manzaralara yurek dayanmiyor artik.
Ne diyeceğimi bilemiyorum kahpe dünyada yaşayan namussuzlara atvediyorum UTANIN PİSLİKLER UTANIN!!!Hayvanlar bile bu kadar gaddar olmaz ,Allahın KAHHAR sıfatı üzerinize olsun.AMİN
ırak hiçbir zaman bulunamayan kimyasal silahlara dönmesin iş? daha sonra amerika kimyasal silahları bulamayınca milyonlarca ıraklıyı katlettikten sonra sadece özür dilemişti.nedende bu senaryoda bana tanıdık geldi
Bırakın yesinler birbirlerini ne kadar az yobaz o kadar rahat bi ülke
bu çok saçma . ben hiçbir şekilde insanların özellikle çocukların ölmesi taraftarı değilim. benim için saçma olan bu haber ingiliz haber ajansından gelmesi. ikincisi kullanılan gaz sinir gazı 1 - 10 dk insanı öldürüyor. sadece cocukmu var ki orda ölenler hep çocuk. gelen yetişkinler nerden nasıl gelmiş? onlara neden bişi olmamış. adamların yüzünde maske bile yok. bu bir provakasyon. abd ıraq için kimyasal silah üretiyor dedi girdi ve hiç bişi bulamamıştı. tarihi hatırlayın. hatta iddia ya göre ıraq irana karşı kimyasal silah kullanmış ve saddam kürtleri katletmişti. abd oyun oynuyor.
İran senin dünyada da ahirette de yatacak yerin yok. Ötekileri anladık ta sen niçin bu zulumün yanında yer alırsın. İranlı yöneticilerin müslümanlıkla zerre kadar alakaları kalmamış, zalimin avukatı olmuşlar.
asıl zalimin kim olduğu meydanda, abd ve israil muhalifleri ülkemiz aracılığıyla besleyip, suriye'yi işgali meşrulaştırmak için insan katlediyor, siz hala gerçekleri dile getiren , kala kala 2 tane kalmış ülkeleri "iran ve rusya" yı suçluyorsunuz, gözünüzü açın artık. kimin zalim olduğu ortada.
israil:: kimyasal silahı esad rejimi attı diyor, bizim hükümet sözde israile karşı ama sürekli israil politikalarını destekliyor.
koyunları nasıl kandırırım misali.
BUNE SAÇMASAPAN ALENİ YALAN BİR YORUM ÇOK CAHİLSİN..OKU BİRAZ
Dün ellerınde tencere tava sokaklara dökülen zihniyet....Artık özünnüze dönün at gözlüklerını çıkartın bu ülkeye oynanan oyunları görün. tapdıgınız avrupa hayallerınızı süsleyen amerıka işte bu yazık ya yazık küçüçük çocukları kimyasallla katleten bir zihniyete artık çanak tutmayın ..... sizebugün dokunmayan o yılan çok yakında ensenızde.....!
hı hı evet, amerikan vatandaşı yöneticilerimiz o yılanla elele kolkola . kimin amerikaya taptığı belli oluyor. amerika ve israilin büyükortadoğu projesinin eşbaşkanı tencere tava ile sokağa çıkanlar değil sayın "AHDEVEFA".
bana edebiyat yapma parafinomsun nesin.kimin ne oldugunu bilecek yaşta vede seviyedeyim.
BU KİMYASAL SİLAHLARIN ÜRETİCİLERİ KİMLER ??? EN BAŞYA FRANSA DEĞİL Mİ ??? İSRAİLİN, YASAK OLAN NAPALM BOMBASI KULLANDIĞI İSPATLANDI, O ZAMAN FRANSA NERDEYDİ ??? BU NASIL BİR İŞTİR Kİ, KENDİNİ MÜSLÜMAN SANAN BAZI GRUPLAR, KAFİRİN PARASI VE SİLAHIYLA MÜSLÜMAN KANI DÖKÜYOR. EL-KAİDE NİN NUSRA NIN NE İŞİ VAR SURİYE DE ??? KULLANDIKLARI SİLAH VE PARA İSRAİLDEN GELMİYORMU ??? NERDE ADINA BİR İSLAMİ GRUP DİYİP ORTAYA ÇIKAN VAR, ORADA KENDİLERİ MÜSLÜMAN KANI DÖKÜYOR... BU MÜSLÜMANLIĞI KİMDEN ÖĞRENMİŞLER ??? ACABA SURİYE DE CİHAT İLAN EDİLDİ DE BİZ Mİ BİLMİYORUZ ???
2 AY ÖNCE ADANADA ELE GEÇİREN SARİN GAZI MUHALİFLERE AİTTİ ONUN ÖNCESİDE VARDIR DİYE TAHMİN EDİYORUM !!
hafız esed zamanında halepçede de muhalifler vardı.hee güldürmeyin adamı.kim ne derse desin katil esed diktatörlüğü.kahrolsunlar .tahminin yanlış tamamen yanlış.yanlışlarla dolu.
kadroları açıklıyorum:israil,türkiye abd.,fransa,ingiltere,katar......rakip ise şöyle:suriye,rusya, iran.not:türkiye ile israil aynı tarafta....
esad tamda BM n'n gonderdihi kimsayasal silah arastirma komisyonu ulkeye gelmisken kendi halkina kimsayasal silah atmaz bu aptallik olur. bu iste bit yenigi var.. birileri suriyeye kimyasal silah atiyor ondan sonra esad yapti asaim keselim ulkeyi isgal edelim diyor ne guzel istanbul bee..
inasanlığın refaha ulaşması için insan olmanın gereği için dünya düzeninde yerim var diyen her insanın görevi ne tür nasıl ne şekilde yapılan tüm katliamları lenetlemek bir görevdir suriye de kimler tarafından yapıldıysa nefretle kınar allahu tealnın karşınsında diz çökecekeler bir gün türkiye develeti süriyenin iç karşılıklığına zemin hazırlayan ülkeler arasında 1 numara ve öyle kaldı tek kaldı kürtler dışında mücadele verenler diğer guruplar esat rejimini aratmadılar ve taraf bulamadılar nedense olayın gerçeşletiği gün an dünya medyasın ilk bizim haberimiz oldu acaba ????
Allahım bunu yapanları yada vesile olanları adaletiyle yargılasın ... Adaletiyle cezalarını versin..
FİLİSTİNDE ÇOCUKLARIN BULUNDUĞU EVLERDEN İSRAİLE FÜZE FIRLATIP SONRADA İSRAİL KARŞILIK VERSİNDE BİR KAÇ ÇOCUK ÖLSÜN DİYE BEKLEYEN YOBAZ KÖPEKLER YAPMIŞLARDIR.SONRA O ÇOCUKLARIN ÖLÜLERİNİ ALIP SOKAK SOKAK GEZDİREN BU ALLAHSIZ KÖPEKLERİ DESTEKLEYEN ONLARA SİLAH VE PARA VE SAĞLIK YARDIMI SAĞLAYANDANDA GÜN GELİR HESAP SORULUR.
Filistinlilerin yiyecek yemekleri. Başlarının üzerinde çatıları yok. Füze yapıp yolluyorlar sende buna inanıyorsun. Yobaz köpek arıyorsan israilde bir yığın var.
Biraz mantık lütfen! Bir ülke böylesi önemli zamanda yani, 'Birleşmiş Milletler yetkilileri Şam'da bulunurken zaten 'teröristleri' püskürten Suriye hükümeti" neden böyle bir hamle yapsın?' diyen İran'ın saptaması herşeyi apaçık ortaya koyuyor. Bundan sonrası zaten "provokasyon"...
Kimyasal silahları esede veren iran ve rusyadır. Yapılan katliamların gerçek müsebbibi bu kafirlerdir.
galiba bugün makarnayı fazla yemişsin. ondan gerçeği görmüyorsun. hemde BM şamda olacağı sırada esat kimyasal silah kullanacak. bak adanada 2 kilo serin gazı yla yakalanlar kimler acaba biliyorsan bi zahmet söylede bizde bilelim.
delilin kanıtın nedir
bence israil yaptı suçu esada atıyor orayı karıştırıp petrol rezervlerinin üzerine yatmak kıyamet başlangıcı
SURİYEDE PETROLMU VAR AKILLIM KENDİNE ZOR YETİYOR..
müslüman olmıyan şerefsiz esat ın abbasından farkımı var.aynı tohum..Allah belalarını versın bu esat ve sisinin
Diğer Haberler