HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ağzınıza sürmeyin! Vücudu iltihaplandırıyor, dayanılmaz ağrılara yol açıyor

Artrit, eklemlerde meydana gelen vücut tarafından üretilen iltihabik durumlara deniliyor. Artrit bazı dönemlerde artış gösterebiliyor. Artritin artmasına artrit alevlenmeleri deniliyor. Bu artışın nedenleri arasında yanlış beslenme bulunuyor. Yediğimiz bazı yiyecekler vücuttaki iltihapların artmasına ve dayanılmaz ağrılar yaşamamıza neden olabiliyor. İşte vücuttaki iltihabı artıran kaçınılması gereken yiyecekler...

Artrit, ayak bileği, diz, el bileği vb. eklemlerin iltihaplanması ile birlikte şişme, sertleşmeye yol açan hastalıklar ve eklemlerde ağrı gibi durumlara neden olabiliyor. Bu da eklemlerde yüksek ağrılar yaşanmasına yol açıyor. Artrit alevlenmeleri, artrit semptomlarının birkaç günden birkaç haftaya kadar değişen bir süre boyunca ciddi şekilde kötüleştiği zamandır. Yenilen yemek de dahil olmak üzere alevlenmeyi tetikleyebilecek bazı şeyler vardır.

Ekran görüntüsü 2022-12-02 091913

Artrit nedeniyle insanların “genel” bir hastalık hissi, gece terlemesi, ateş ve kilo kaybı yaşayabileceğini belirtiliyor. Genellikle enfeksiyonlardan ve iltihaplanmayı artıran fiziksel veya zihinsel stresten kaynaklanırlar. Ama yiyeceklerin de etkisi var.Joint Flex markasına göre, “kaçınılması gereken” gıdalar iltihaba neden olabilen gıdalardır.

Ekran görüntüsü 2022-12-02 091953

Bu, doymuş yağ ve şeker oranı yüksek yiyecekleri içerir. Glütene duyarlı bazı kişiler, glüten ve kazein içeriği yüksek yiyeceklerden kaçınmaktan da fayda görebilir.

Mynet Youtube

ARTRİT ALEVLENMELERİNE NEDEN OLAN YİYECEKLER

En Çok Aranan Haberler