HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Karadeniz üzerinden geliyor! Meteoroloji tahminleri paylaştı... 36 ilde kar yağışı! Son dakika 24 - 28 Ocak hava durumu

Türkiye'nin, perşembeden itibaren Karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesi bekleniyor. Peki, hangi illerde kar yağışı olacak? Paylaşılan tahminlere göre ilerleyen günlerde çok sayıda ilde kar yağışı bekleniyor. İşte İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve diğer bölgelerde beklenen hava durumu...

Kar yağışı olacak mı? Hafta sonu hava nasıl olacak? Bugün hava nasıl? Yurdun dört bir yanında vatandaşlar bu soruların yanıtını ararken Meteoroloji, son hava durumu tahminlerini paylaştı. Öte yandan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürü Şahin Şahbaz, haftalık hava tahminine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

"KARADENİZ ÜZERİNDEN GELEN YENİ BİR SOĞUK VE YAĞIŞLI SİSTEM"

Şahbaz, "Perşembe günü, yağışlı sistem, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yağış yapacak ancak yurdumuzu terk ediyor. Buna karşılık perşembe günü, yurdumuzun, Karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girmesini bekliyoruz. Bu yeni sistemin etkisiyle perşembe günü Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de yağışlar görülecek. Kıyı kesimlerde genellikle yağmur şeklinde görülecek yağışların Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde kar şeklinde olmasını bekliyoruz. Cuma günü yeni sistem daha da genişleyerek ülke üzerindeki etkisini artırıyor. Marmara'da, Batı Karadeniz'in tamamında yağış bekliyoruz. Orta Karadeniz'in de iç kesimlerinde yağış olacak." ifadelerini kullandı.

Şahbaz, cuma günü İç Anadolu'da Sivas dışında hafif şiddette kar yağışlarının görüleceğini dile getirerek, "Doğu Anadolu'da, Güneydoğu Anadolu'da ve Doğu Karadeniz iç kesimlerinde yağışlar görülecek. Yüksek kesimlerdeki yağışlar genellikle kar şeklinde olacak. Alçak kesimlerde ise yağmur şeklinde yağış bekliyoruz." diye konuştu.

Şahbaz, hava sıcaklığının hafta boyunca ülke genelinde mevsim normalleri civarında, yer yer de altında seyredeceğini söyledi. (AA)Bu içerik Hande Dağ tarafından yayına alınmıştır

METEOROLOJİ'DEN SON HAVA DURUMU RAPORU

En Çok Aranan Haberler