HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

O ilçede ilginç görüntü... Koşup oynadıkları cadde ve sokaklarda bakın bu kez ne yapıyorlar! "Şu tarafta evim vardı, şu an göremiyorum"

Artvin’in baraj inşaatı nedeniyle büyük bölümü su altında kalan Yusufeli ilçesinden ilginç görüntüler gelmeye devam ediyor İlçede, Barhal çayındaki kano parkuru da sulara gömüldü. Kano sporcuları, ilçe merkezinden geçen Barhal çayında değil de bu kez koşup oynadıkları caddelerde kürek çekerek Türkiye Şampiyonası'na hazırlandılar.

Artvin’de Çoruh Nehri üzerine inşa edilen Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nde (HES) su seviyesinin yükselmesi ile ilçenin büyük bölümü sular altında kaldı. İlçedeki Barhal çayında 2013 yılında yapılan akarsu yapay kano parkuru da sular altında kalınca, kano ve rafting sporcuları bu kez ilçe merkezini sular altında bırakan baraj gölünde idman yaptı.

Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü kano ve rafting sporcuları, sular altında kalan cadde ve sokaklarda kürek çekerek Türkiye Şampiyonası'na hazırlandı. Çocukken dolaşıp gezdikleri, koşup oynadıkları cadde ve sokaklarda kürek çeken sporcular, evlerin içine kanolarıyla girdiler.

Express

"SPORDAN KOPMAYALIM DEVAMLI ANTRENMANLI OLALIM DİYE ANTRENMANIMIZI YAPIYORUZ"

En Çok Aranan Haberler