HABER

Tam bir baş belası ama kurtulmak mümkün: Reflüye başladığı gibi bitirir, rahat bir nefes aldırır

Neredeyse her iki kişiden birinin yaşadığı reflü, gastro özofageal reflü, mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçma durumudur. Reflü, rahatsızlık verici bir hastalıktır. Reflü, ağza gelen acı tat ve ekşi su ile kendini gösterir. Daha ağır reflü durumunda ise göğüs ağrısı nedeniyle kalp krizi ile karıştırılabilir. Yutkunma güçlüğü de reflü yüzünden ortaya çıkabilir. Reflüden kurtulmak mümkün mü Peki, reflüye karşı ne yapılabilir. İşte, başladığı an reflüyü bitiren o besinler.

Reflü, sindirimle ilgili bir bozukluktur ve çekenlere büyük sıkıntı yaratabilir. Reflü, midede yanma hissi, ekşi-acı tat ve yutkunma güçlüğüne neden olabilir. Reflüde, mide asidi yemek borusuna geri kaçtığı için boğazda bir yumru varmış hissi olabilir.

Mayo Clinic'e göre gece asit reflüsü uykuyu bozabilir, astımı daha da kötüleştirebilir ve öksürüğe neden olabilir. Bu nedenle, bu semptomları önlemeye yardımcı olabilecek şeyler tüketmek, uykuyu bozmadığından ve ardından başka olumsuz etkilere yol açmadığından emin olmanın anahtarıdır.

Bu rahatsız edici reflü semptomlarını en aza indirmenize yardımcı olmak için doğada saklı bazı besinler var.

REFLÜYE İYİ GELEN BESİNLER

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler