Gaziantep'te kültür sanat

Gaziantep Üniversitesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü iş birliğinde, 2. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali düzenlenecek

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü iş birliğinde 2. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali düzenlenecek.

Festival kapsamında Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye'den sanatçıların katılımıyla Türk Dünyası Opera Yıldızları TÜRKSOY konserleri düzenlenecek.

Konser, 4 Mayıs Cuma saat 20.00'de GAÜN Mavera Kongre Merkezi'nde dinlenebilecek.

Ankara Devlet Opera ve Balesi ''IV. MURAT'' adlı operayı sanatseverlerin beğenisine sunacak. Opera, 7 Mayıs Pazartesi saat 20.00'de Mavera Kongre Merkezi'nde izlenebilecek.

Mersin Devlet Opera ve Balesi "Düğün" adlı bale gösterisini Gaziantepli sanatseverler için sahneleyecek. Bale, 10 Mayıs Perşembe saat 20.00'de Mavera Kongre Merkezi'nde izlenebilecek.

Ankara Devlet Opera ve Balesi "Güldestan" adlı bale gösterisini 12 Mayıs Cumartesi saat 20.00'de Atatürk Kültür Sahnesi'nde sergileyecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler