HABER

Gizem'in ölümü sır dolu mektupta gizli

25 yaşındaki Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu Gizem Zülal Kaynar'ın intihar mektubunda ki ayrıntılar ortaya çıktı. Kaynar, mektubunda cenazesine katılmalarını istemediği kişilerin isimlerini de yazdı.Okuldan 3 arkadaşıyla birlikte kaldığı Rumelihisarı’ndaki evde canına kıyan genç kadının cenazesi, dün yakınları tarafından alınarak toprağa verilmek üzere memleketi Nevşehir’e götürüldü.

İstanbul Sarıyer’de intihar eden Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu 25 yaşındaki Gizem Zülal Kaynar’ın geride bıraktığı mektuba ulaşıldı.

Gazete Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre. Kaynar, ailesiyle ilgili sert ifadeler kullandığı mektuba, cenazesine katılmalarını istemediği kişilerin isimlerini de tek tek yazdı. Okuldan 3 arkadaşıyla birlikte kaldığı Rumelihisarı’ndaki evde canına kıyan genç kadının cenazesi, dün yakınları tarafından alınarak toprağa verilmek üzere memleketi Nevşehir’e götürüldü.

"ÖLEBİLMİŞSEM NE MUTLU BANA"

Gizem Kaynar’ın “Beceremediysem lütfen siz yapın. Öldürün beni” diye başladığı mektubunda, özetle şu ifadeler yer aldı: “Eğer bu teşebbüsten dolayı fiziksel, zihinsel olarak hasar görmüş olursam kesinlikle o şekilde yaşamak istemem. Ve eğer ölebilmişsem ne mutlu bana. Çok inançlı biri olmasam da bir şekilde öldükten sonra burada da olan bitenin farkında olma ihtimali var. Bu yüzden cenaze de istemiyorum. Kimsenin gelip gitmesini istemiyorum. Yüzsüz bir şekilde üstlerine alınmayacakları için belirteyim... Hele O.’nun nasıl bir yaratık olduğunu bilen, onunla kan bağı olan kimseyi istemiyorum. Onun ne olduğunu bilip de bir şey yokmuş gibi hayatlarını devam ettiren o b... yığınlarının hiçbirini görmek istemiyorum”

İFADELERİ ALINACAK

Genç öğretmenin ev arkadaşı Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi E.U. ise ifadesinde olayı şöyle anlattı:

“Evde kalan 3 kişinin kullandığı ortak WhatsApp grubumuz var. Gizem, “İki saat içinde eve gelecek var mı?” mesajı attı. Sonra da görmedik. Odasını da kontrol etmedik. Olay günü yatağında bulduk.” Öte yandan Kaynar’ın mektubunu inceleyen polisin, aile bireylerinin de bilgisine başvuracağı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Yazık aile ne hayellerle büyüttü bu hale getirdi. Mektupta adı geçen şahıs ömür boyu vijdan azabı çeker inşallah. Allah rahmet eylesin
rabbim afetsin ,allahın emanet ettiği cana kıymak günahtır,keşke yeni bir hayat cizseydin kendine tüm gecmişinideki insanları silip yeni insanlarla tanışsaydın,ama yazık etmiş kendine ,ailesine sabır
Bir çiçeği daha soldurmuş , pes ettirmiş canını yakmış birileri, oysa sanatçıymış , ressammış. Yazık olmuş bu evlada
Geri Dön