HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Google Bard nedir, nasıl kullanılır? Google Bard ne işe yarar?

Teknolojik alandaki gelişmeler ve yenilikler sayesinde hayatımıza birçok önemli araç girmiştir. Bu araçlardan biri yapay zekâ olarak tabir edilen ve yazılım, içerik oluşturma gibi alanlarda aktif olarak kullanılan teknoloji aracıdır. Yapay zekâ araçlarının kullanımı arttıkça büyük teknoloji firmaları daha farklı araçlar geliştirmeye başlamıştır. Bu araçlardan biri de Google Bard olarak adlandırılan sohbet botudur. Peki, Google Bard nedir, nasıl kullanılır ve ne işe yarar?

Google Bard nedir, nasıl kullanılır? Google Bard ne işe yarar?

İçindekiler

 • Google Bard nedir?
 • Google Bard nasıl kullanılır?
 • Google Bard ne işe yarar?
 • Google Bard ile neler yapılabilir?

Günümüzde yapay zekâ teknolojisinin kullanımı bir hayli artış göstermiştir. Özellikle dijital dünyada yapay zekânın sunduğu avantajlardan yararlanan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Yapay zekâya rağbet büyüyünce birçok farklı yapay zekâ teknolojisi de ortaya çıkmıştır. Google Bard aracı da bu teknolojik araçlar arasında yer almaktadır. 200'den fazla ülkede yaygın olarak kullanılan yapay zekâ aracı Google Bard Türkçe dil desteği ile de dikkat çekmektedir.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Google Bard nedir?

Dünya çapında teknolojinin hızla gelişmesi ve ilerlemesiyle birlikte birçok teknolojik uygulama hayata geçirilmiştir. Bunlardan biri de hayatın pek çok alanında kullanılan yapay zekâ sistemidir. Günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan yapay zekâ sistemi mevcuttur. Google Bard aracı da bu yapay zekâ sistemleri arasında bulunmaktadır. Adından da belli olduğu üzere Google tarafından geliştirilmiş olan bu uygulama, 21 Mart 2023'te hayatımıza dâhil olmuştur. Chatbot yani sohbet botu olarak bilinen bu sistemde Türkçe dili başta olmak üzere; Korece, İngilizce, Japonca gibi birçok dil alternatifi mevcuttur.

Google Bard nasıl kullanılır?

Google tarafından geliştirilip piyasaya sunulan Google Bard sohbet botundan faydalanabilmek için herhangi bir ücret ödenmesine gerek yoktur. Tamamen ücretsiz bir şekilde sunulan bu uygulamanın kullanımı da oldukça basittir. Kişilerin bu uygulamadan yararlanabilmesi için bir Google hesaplarının olması yeterlidir. Bu uygulamayı kullanabilmek için izlenmesi gereken adımlar ise genel olarak şöyledir:

 • Öncelikli olarak https://bard.google.com/ sitesine giriş yapınız.
 • Sonrasında Google hesabınızla oturum açınız. Hesabınız yoksa öncelikle bir hesap oluşturmanız önemlidir.
 • Siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza bir ekran açılacaktır.
 • Ekranın sol kısmında sohbet bölümü yer alırken, sohbet kısmının sağ kısmında sesli olarak sorgulama bölümü bulunur.
 • Sohbet kısmı üzerinden Google Bard uygulaması ile sohbeti başlatabilir ve sorularınızı sormaya başlayabilirsiniz.

Google Bard ne işe yarar?

Yapay zekâ uygulaması olarak da tabir edilen Google Bard sisteminin kullanıcılara sağladığı pek çok avantaj vardır. Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen yapay zekâ sistemlerinden biri olan Google Bard ile etkileyici metinler ve içerikler oluşturmak mümkündür. Sadece içerik oluşturmak için değil, sohbet etmek için de kullanılabilen bu uygulama ile kullanıcılar sordukları sorulara hızlı bir şekilde cevap alabilir. Dijital içerik oluşturmada yaygın olarak kullanılan bu yapay zekâ teknolojisinden hiçbir ücret ödemeden yararlanabilmek mümkündür.

Google Bard ile neler yapılabilir?

Google Bard yapay zekâ uygulamasını birçok farklı dilde kullanabilmek mümkün olmaktadır. İlk piyasaya çıktığı zamanlarda sadece İngilizce olarak hizmet veren bu uygulama günümüzde Türkçe, Korece, Japonca gibi 40'tan fazla dil seçeneğine sahiptir. Google Bard yapay zekâ uygulamasının kullanıcılara sunduğu faydalar genel olarak şu şekildedir:

 • Dijital içerikler oluşturmada kullanılabilir.
 • Başka kullanıcılar ile eş zamanlı çalışma imkânı sunar.
 • İnternet bağlantısına ihtiyaç duyulmadan kullanılabilme özelliğine sahiptir.
 • Soru sormak ve sohbet için kullanılabilmektedir.
 • Sosyal medya paylaşımı için içerik veya şiir gibi farklı metinler oluşturulabilir.
 • Yalnızca bilgisayar üzerinden değil, cep telefonlarından da giriş yapılarak kullanılabilir.

En Çok Aranan Haberler