HABER

Gündemi sarsacak iddia! AK Partili vekil üzerinden Dışişleri Bakanı'nı dinlemişler

Gündemi sarsacak iddia! AK Partili vekil üzerinden Dışişleri Bakanı'nı dinlemişler

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, AA muhabirine yaptığı açıklamada Türkiye'de kullandığı telefon hattının Almanya tarafından yasa dışı dinlendiğini iddia etti ve "Benim üzerimden Dışişleri Bakanımız dinlenmiş" dedi.

Almanya'da 'Bild ekolünden' gelen basın organlarının, şahsı üzerinden Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik 'hayal tiyatrosu'nu servis etmeye başladığını belirten Külünk, "Almanya'da bir hayal tiyatrosunu medya üzerinden servis etmeleri sürpriz değil. Çünkü FETÖ ve PKK ile iç içe olan bir devletin, bunun ötesinde Türkiye'ye yönelik adım atmasını beklemiyoruz. Bu Almanya'ya yakışmıyor" diye konuştu.

Almanya'nın, Türkiye-Rusya ve İran ile ilişkilerinin güçlenmesinden duyduğu rahatsızlık ve Çin/Pekin-Londra İpek Yolunda Türkiye'nin stratejik konumunu fark etmesinin ardından 'oyunun dışında kalma' kıskançlığına girdiğini anlatan Külünk, şöyle devam etti: "Almanya'da PKK'nın önünü açan, PKK üzerinden Türk vatandaşlarını sindirmek isteyen, Türk vatandaşlarını etkisizleştirmek isteyen, bir taraftan FETÖ ile bir Alman İslamı üretmek isteyen, Alman İslamı ile İslamı tasfiye etmek isteyen, Berlin'de kadın-erkek, Hristiyan, Yahudi ne varsa cami adı altında İslamı tahrif etmek isteyen, bunların hepsini de FETÖ üzerinden yapmak isteyen Almanya, terör örgütleri üzerinden Türkiye'ye mesaj vermekten vazgeçmeli.

Almanya, Ortadoğu politikalarında Türkiye'siz olamayacağını iyi bilmek zorundadır. Eğer Almanya, Türkiye ile güçlü bir bağ kurmak istiyorsa, bunun yolu PKK, FETÖ, DHKP-C terör örgütlerini sahiplenmekten geçmez. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bağımsızlık duruşuna saygı duyarak, 250 yıllık dostluk tarihimize uygun hareket etmesinden geçer."

'ALMANYA BENİM ÜZERİMDEN DIŞİŞLERİ BAKANIMIZI DİNLEMİŞ'

Külünk, Türkiye'de kullandığı telefon hattının Almanya tarafından yasa dışı dinlendiğini iddia ederek, "Benim üzerimden Dışişleri Bakanımız dinlenmiş. Bu açıkça skandaldır. Almanya'da hiç kimsenin iletişim, seyahat güvenliği yoktur. Almanya'da bu anlamda herkesin telefonları dinleniliyor, izleniliyor, hayatlarına müdahale ediliyor" dedi.