Ahmed Arif Haberleri Ve Son Dakika Ahmed Arif Haberleri

Ahmed Arif Haberleri Ve Son Dakika Ahmed Arif Haberleri

Yılların unutturamadığı birçok şarkının asıl sahibi olan yazar ve gazeteci Ahmed Arif, 23 Nisan 1927'de Diyarbakır'da doğmuştur. Diyarbakır Lisesi'nde lise eğitimini, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde felsefe lisansını tamamlamıştır. Sosyalist gerçekçilik akımını benimseyerek yazıya döktüğü birçok şiiriyle 1940-1955 arasında dergilerde ve gazetelerde yerini almıştır. 1968 yılında tüm şiirlerini bir araya getirdiği Hasretinden Prangalar Eskittim adlı kitabını yayımlamıştır. 2 Haziran 1991 tarihinde Ankara'da vefat etmiştir. Yurdum Benim Şahdamarım, Leylim Leylim, Cemal Süreya'ya Mektuplar adlı eserler vermiştir. Birçok şiiri Ahmet Kaya, Cem Karaca, Fikret Kızılok gibi ünlü sanatçılar tarafından bestelenmiş, Ahmed Arif öldükten sonra bile eserleri dillerden düşmemiştir. Hasretinden Prangalar Eskittim, Haberin Var Mı, Unutamadığım, Kirvem, 33 Kurşun, Terk Etmedi Sevdan Beni şarkıları Ahmed Arif'in şiirlerinden bestelenmiştir.

Ahmed Arif Haberleri

Unutulmaz şair Ahmet Arif kimdir? Ölüm yıldönümünde şiirleri ile anılıyor

Diyarbakır doğumlu şair ve gazeteci olan Ahmet Arif, 23 Nisan doğumludur. “Hasretinden Prangalar Eskittim” şiiri ile birçok kişinin gönlüne dokunan Ahmet Arif, bundan tam 20 sene önce bugün hayatını kaybetti. Yazdığı şiirlerle birçok insanı kendine hayran bırakan Arif, günümüzde hala sevilen şairler arasında yer alıyor.

Haber 02-06-2021 09:36

Yaşanmışlıklarıyla Şiirlere Konu Olmuş Şehirler

Özlem, hasret, sevinç ve mutlulukların ev sahibi şehirler... Sadece mesken olmakla kalmayıp yeri gelmiş şarkılara konu olmuş, yeri gelmiş hasret çekenlerin sitem ettiği dizelere dökülmüş. İşte kendisine şiir yazdıran şehirler...

Trend 26-02-2016 11:05

Ahmed Arif

Ahmed Arif Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ahmed Arif Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.