HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Haluk Koç'tan şehzade düğününe sert tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, oğlunun sünnet törenini 1. Murat Hüdavendigar Türbesi yanında yapan Bursa Vali Yardımcısı Mehmet Özcan'ı eleştirdi.

Haluk Koç'tan şehzade düğününe sert tepki

Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Soma faciasının sadece Türkiye'de değil dünyada da sorgulanan bir olay olduğunu söyledi. Bu facia üzerine hükümetin sorumluluk almadığını savunan Koç, Soma'dan dikkatleri uzaklaştırmak için Okmeydanı olaylarının tezgahlandığını iddia etti. Okmeydanı'ndaki olaylardan sonra Alevileri rencide edecek açıklamalar yapıldığına dikkat çeken Haluk Koç, "Okmeydanı'nda Molotof kokteyli atan, eli silahlı, maskeli kişiler kimdir?” sorusunu sordu.

Benzeri bir senaryonun Suriye ile ilgili planlandığını kaydeden Koç, "Hükümete ve onu yönlendirenlere CHP adına soruyorum, kamuoyu daha önceki tezgâhlarınız açığa çıktığında tavrını koydu Suriye ile ilgili, bir takım tertiplerle Suriye'ye girmenin hala hesabını yapıyor musunuz, bu seferki tertipleriniz inandırıcı olsun diye Suriye'de özgürlük savaşçısı olarak nitelediğiniz, eli silahlı gruplardan, muhaliflerden Türkiye'ye bir saldırı oldu, bunu gerekçe göstermek gibi bir senaryo çizdiniz mi, bu senaryoyu Soma faciası ortaya çıkınca mı devre dışı bıraktınız?” dedi.

GENELKURMAY BAŞKANINA ELEŞTİRİ

"Danıştay'daki teamül dışı ilkel protesto olayında Başbakan sanki bir belediye başkanı, Genelkurmay Başkanı bir zabıta müdürüymüş gibi salonu terk etmesi açıklaması zor bir manzaradır” diyen Koç, Genelkurmay Başkanı'na yönelik eleştirilerde bulundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın AYM'nin Ankara seçimleriyle ile ilgili ek belgeler istemesi üzerine yaptığı açıklamaları eleştiren Haluk Koç, PKK tarafından kaçırılan çocuklarla ilgili hükümeti suçladı. Genç çocukların dağa kaldırılması, yol kesmeler karşısında, hükümetin boynunun bükük olduğunu belirten Koç, "Bu millet senin A planından ne gördü ki B ve C planının ne görecek” diye konuştu.

BURSA VALİ YARDIMCISINA SERT ELEŞTİRİ

Bursa'da oğlunun sünnet törenini 1. Murat Hüdavendigar Türbesi yanında yapan Bursa Vali Yardımcısı Mehmet Özcan'ı eleştiren Koç, "Bir kutsal mekanı kullanarak şaklabanlarla, hokkabazlarla oğluna sünnet düğünü yaptı, ne utanmaz arlanmaz insanlarsınız siz. Bu da başka türlü bir tekme atma biçimi. Bu vicdanlara indirilmiş bir yumruk. Allah sizi ıslah etsin diyeceğim ama artık o aşamayı geçtiniz” şeklinde konuştu.

Gazetecilerin sorusu üzerine CHP ile DHKP-C arasında ilişki olduğunu yönündeki iddialara cevap veren Koç, "CHP'nin bu tür yapılarla ilişkisi yoktur” ifadelerini kullandı.

(İHA)

En Çok Aranan Haberler