HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Hatay'da dengeleri değiştirecek hamle! CHP yönetimi harekete geçti: Haluk Levent'e teklif götürdü, yanıt hemen geldi

31 Mart yerel seçimleri için son zamanların en çok tartışılan şehri Hatay'da bir sıcak gelişme daha yaşandı. Lütfü Savaş'a gelen tepkiler ardından harekete geçen CHP yönetimi deprem zamanında yaptığı yardımlarla öne çıkan sanatçı Haluk Levent'e teklif götürdü. Levent ise teklife verdiği yanıtı sosyal medyadan duyurdu.

Hatay'da dengeleri değiştirecek hamle! CHP yönetimi harekete geçti: Haluk Levent'e teklif götürdü, yanıt hemen geldi

Yerel seçim hazırlıklarını sürüden CHP'de belediye başkan adaylarıyla ilgili son kararların alınması için Parti Meclisi bugün yeniden toplanıyor. Birçok önemli kentin adaylarının ilan edilmesi beklenirken Gazeteci Murat Ağırel'den ses getiren bir iddia geldi.

CHP'DEN HALUK LEVENT'E ADAYLIK TEKLİFİ

Ağırel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için sanatçı Haluk Levent'e teklif götürdüğünü duyurdu.

Ağırel'in paylaşımı şu şekilde;

aaaa

YANITINI DUYURDU

Teklif iddiasının kısa sürede gündem olmasının ardından gazeteci İsmail Saymaz, Haluk Levent'i aradı. Saymaz konuşmasıyla ilgili paylaşım yaparak, "Haluk Levent’le konuştum. CHP’nin üç gün önce kendisine Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı teklifi getirdiğini söyledi. Levent, bana şunları anlattı: 'AHBAP başkanıyım. Üyelerime ve bizi destekleyen herkese siyaset dışı kalacağıma dair sözüm var diyerek, kabul etmedim.' ifadelerine yer verdi.

sayöaz

Saymaz'ın açıklamasından dakikalar sonra paylaşım yapan Haluk Levent ise şu ifadelere yer verdi;

"CHP’den Hatay Büyükşehir başkan adaylığı için teklif gelmesi hakkında:

Canlarım!
Ahbap başkanıyım.
Ve siyasi bir kimliğe giremem.
Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi.
Onur duyuyorum.
Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin.
Bu ülke için yapacağımız çok şeyler var.

DDD

6 ŞUBAT'TA PROTESTO EDİLMİŞTİ

6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde yıkımın ve kaybın en çok olduğu kentlerden Hatay’da yapılan anma törenlerinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş protesto edildi. CHP bu protestoları görmezden gelmeyeceğini belirterek yeniden değerlendirme sinyalleri vermişti. Savaş ise protestolar için kendine komplo kurulduğunu belirterek adaylıktan çekilmeyeceğini söylemişti.

haber1-foto-lutfu-savas-3Ouy_cover

TİP DE ADAYINI DUYURDU

Hareketli dakikaların yaşandığı kentte ise bu sabah TİP adayını açıkladı. Deprem zamanı adından söz ettiren Gökhan Zan Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edildi. TİP Sözcüsü Sera Kadıgil ise "Bizim attığımız bu adım oradaki rantçı anlayışa karşı bir adım. Biz bölmeye değil, bilakis doğruda birleşmek için adım atıyoruz. Eğer CHP Hatay halkına kulak verirse üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Gelin doğruda birleşelim çağrısı yapıyoruz. Burada mevzu TİP ya da bizim adayımız değil. Burada mesele Hatay'dır." ifadelerini kullanmıştı.

tipf


Youtube


En Çok Aranan Haberler