HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Her mutfakta olması gereken pratik ve kullanışlı en iyi kesme tahtaları

Mutfakta kullandığınız eski kesme tahtalarınızı yenileme vakti gelmiş olabilir! Eskimiş ve yıpranmış tahtalar hem hijyen açısından risk oluşturuyor hem kullanım açısından zorluk yaratabiliyor. Eğer bu dertlerden sıkıldıysanız en iyi ve en kaliteli kesme tahtalarını burada bulabilirsiniz. Haydi seçenekleri birlikte değerlendirelim.

Her mutfakta olması gereken pratik ve kullanışlı en iyi kesme tahtaları

İçindekiler

  • 1. Kaliteli ahşap kesme tahtası seti arayanlara: Karaca Karya 2'li Kesme Tahtası
  • 2. Esnek malzemesiyle çok kullanışlı bir kesme tahtası: Porsima Kesme Tahtası Seti Plastik
  • 3. Gıda ile temasa en uygun malzeme, cam: Karaca Ayaz Cam Kesme Tahtası
  • 4. Metal tutma sapıyla çok kullanışlı bir ürün: Evonox Metal Saplı Bambu Kesme Tahtası
  • 5. Et doğrama tahtası arayanlara: Bambum Talau Kesme Tahtası Orta
  • 6. Uzun ömürlü: Zwilling Knife Acessories Orta Boy Bambu Kesme Tahtası
  • 7. Kolay temizlenen: DECORITA Cam Kesme Tahtası
  • 8. Şık görünüm, ergonomik tasarım: English Home Andrea Akasya Kesme Tahtası
  • 9. Cam şıklığı ve sağlamlığı ile tanışın: Decovetro Cam Kesme Tahtası Ve Sunum Tablası Ahşap Meşe Desenli
  • 10. Kullanışlı ve şık: TAÇ Silva Kesme Tahtası, Mor, Orta Boy

Kesme tahtası evlerde en sık kullanılan mutfak eşyaları arasında yer alıyor. Her ne kadar basit bir araç gibi görünse de gıda ile direkt temas etmesi nedeniyle hijyen, en sık kullanılan araç olması nedeniyle kullanılabilirlik açısından büyük öneme sahip. İster plastik ister ahşap isterseniz de cam kesme tahtası alın, onlarca farklı seçenek arasından karar vermek zorunda kalabilirsiniz. Gelin, en iyi kesme tahtası seçeneklerine bir göz atalım.

1. Kaliteli ahşap kesme tahtası seti arayanlara: Karaca Karya 2'li Kesme Tahtası


Her mutfakta mutlaka olması gereken pratik ve kullanışlı en iyi kesme tahtaları

Sepette %10'a varan indirimler kazanmak için tıklayın!

Kesme tahtası alan kişiler ilk olarak "Kesme tahtası nasıl temizlenir?" diye merak edebilir. Kesme tahtasını temizlerken kullanılan farklı yollar bulunabilir. Fakat en önemli noktalar arasında kesme tahtası temizliğinde ağır kimyasallar kullanılmaması bulunur.

Ağır kimyasallar özellikle tahta malzemeden üretilen kesme tahtalarına yapışarak daha sonra gıdaya bulaşabilir. Bu sebeple malzemesi fark etmeksizin kullanılabilecek en iyi yol karbonat ile temizlemek olabilir. Aynı zamanda ahşaplarda limon, plastiklerde ise sirke kullanımı da tavsiye edilir. Karaca Karya 2'li Kesme Tahtası evinizde sebze ve et olarak ayrı ayrı kullanabileceğiniz kaliteli ürünler arasında yer alır.

Ürünü İncele

2. Esnek malzemesiyle çok kullanışlı bir kesme tahtası: Porsima Kesme Tahtası Seti Plastik


Her mutfakta mutlaka olması gereken pratik ve kullanışlı en iyi kesme tahtaları

Evinize yeni bir kesme tahtası almayı planlıyorsanız "İyi bir kesme tahtası nasıl olmalı?" diye merak ediyor olabilirsiniz. Kesme tahtası alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcut. İyi bir kesme tahtasının temizliği kolay olmalı, bıçağa zarar vermemeli. Aynı zamanda boyut açısından iş görebilecek şekilde olmalı ve tezgah üzerinde kaymadan düzgün durabilmeli.

Bütün bu özellikleri bünyesinde barındıran ve her gıdayı ayrı ayrı kullanabileceğiniz Porsima Kesme Tahtası Seti Plastik malzemesiyle çok kullanışlı bir ürün. Kir tutmayan ve uzun ömürlü olan bu ürün pratik kullanımıyla da ön plana çıkıyor.

Ürünü İncele

3. Gıda ile temasa en uygun malzeme, cam: Karaca Ayaz Cam Kesme Tahtası


Her mutfakta mutlaka olması gereken pratik ve kullanışlı en iyi kesme tahtaları

En iyi kesme tahtası hangisi diye bir arayışa girdiyseniz Karaca Ayaz Cam Kesme Tahtasına göz atmanın vakti gelmiş olabilir. Cam malzemeden üretilen kesme tahtaları ahşap ve plastik ürünlere göre çok daha sağlıklı bir alternatif.

Cam malzeme üzerinde kir tutmayan yapısı ve kolay temizlenen pürüzsüz gövdesi sayesinde gıdaların artıklarını uzaklaştırmak açısından oldukça pratik. Üzerinde gözenek olmaması nedeniyle bakteriler barınamıyor. Ayrıca cam kesme tahtaları diğer alternatiflere göre deterjana daha dayanıklı olduğu için makinede kolayca yıkanabiliyor.

Ürünü İncele

4. Metal tutma sapıyla çok kullanışlı bir ürün: Evonox Metal Saplı Bambu Kesme Tahtası


Her mutfakta mutlaka olması gereken pratik ve kullanışlı en iyi kesme tahtaları

Kesme tahtası alırken ahşap malzeme ile üretilen sıklıkla tercih ediliyor. Peki sizce en iyi kesme tahtası hangi ağaçtan olur? Sağlıklı bir kesme tahtası için bambu, dişbudak, kiraz, ceviz gibi sert yapılı ağaçlar kullanılması gerekir.

Bambu diğer ağaçlar kadar sert yapılı olmasa da doğal antibakteriyel özelliği nedeniyle tercih edilir. Aynı zamanda oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler oluşmasını sağlar. Evonox Metal Saplı Bambu Kesme Tahtası metal sapı ve bambu gövdesiyle hem şık hem kullanışlı ürünler arasında yer alır.

Ürünü İncele

5. Et doğrama tahtası arayanlara: Bambum Talau Kesme Tahtası Orta


Her mutfakta mutlaka olması gereken pratik ve kullanışlı en iyi kesme tahtaları

"Kesme tahtası hangi ağaçtan olmalı?" diye kısa bir araştırma yapıldığı takdirde, bambu ağacının faydaları ile karşılaşmamak mümkün değil. Kolay ulaşılan ve kaliteli bir malzeme olan bambu, sahip olduğu doğal antibakteriyel özellikler sayesinde kesme tahtası için de ideal bir seçenek oluşturuyor. Bu nedenle et doğrama ve steak tahtası olarak planlanan Bambum Talau Kesme Tahtası Orta boyutu ile beğenilen bir ürün.

Mutfakta kesme tahtası olarak kullanabileceği gibi şık görüntüsü nedeniyle sunum aracı olarak da tercih edilebilir. Oval köşeleri ve su akmasını engelleyen oluğu ile kullanışlı bir ürün.

Ürünü İncele

6. Uzun ömürlü: Zwilling Knife Acessories Orta Boy Bambu Kesme Tahtası


Her mutfakta mutlaka olması gereken pratik ve kullanışlı en iyi kesme tahtaları

Diğer bütün mutfak eşyalarında olduğu gibi en iyi kesme tahtası markası olarak da Zwilling gösterilebilir. Knife Acessories Orta Boy Bambu Kesme Tahtası da markanın beğenilen bir ürünlerinden biri. Kaliteli malzemeden ve bambu dokudan oluşan ürün her türlü et ve sebze gibi gıdaları doğramak için ideal.

Kenarlarındaki oluklar gıdalardan akan suyun akmasını ve tezgahı kirletmesini önlüyor. Marka ürünün iki yüzeyinin de kullanılabilir olmasını sağlayarak farklı gıdalar için farklı yüzeyin kullanılmasını, tek bir kesme tahtası ile iki tahtaya kavuşmanızı sağlıyor.

Ürünü İncele

7. Kolay temizlenen: DECORITA Cam Kesme Tahtası


Her mutfakta mutlaka olması gereken pratik ve kullanışlı en iyi kesme tahtaları

Son zamanlarda kesme tahtası önerisi arayanların karşısına sıklıkla cam modeller çıkıyor. Cam modeller biraz fazla ses çıkarması dışında birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Şık görüntüsü ve temiz dokusuyla ön plana çıkan ürün bakteri barındırmaması nedeniyle oldukça hijyenik.

En hijyenik seçeneklerden olan cam, pürüzsüz yüzeyi sayesinde kolayca temizlenebiliyor. DECORITA Cam Kesme Tahtası tamperli cam olması nedeniyle dayanıklı bir yapıya sahip. Altında yer alan kaydırmaz pedler tezgah üzerinde kaymadan durmasını sağlıyor.

Ürünü İncele

8. Şık görünüm, ergonomik tasarım: English Home Andrea Akasya Kesme Tahtası


Her mutfakta mutlaka olması gereken pratik ve kullanışlı en iyi kesme tahtaları

Kesme tahtası modelleri arasında kararsız kaldıysanız English Home Andrea Akasya Kesme Tahtası göz atmaya değer ürünlerden biri. Şık görüntüsü ve akasya ağacının muhteşem dokusuyla hem sağlıklı hem dayanıklı bir seçenek. Tutma sapı sayesinde rahat bir şekilde kavrayarak taşınabileceği gibi asma deliği ile herhangi bir yere asarak hem kurutabilir hem yerden tasarruf edebilirsiniz.

45 santimetreye 20 santimetre boyutlarında olan ürün ahşap olması nedeniyle makinede yıkamaya uygun değil. Ürünün elde sünger ile temizlenmesi tavsiye ediliyor. Kesme tahtası olarak kullanılmasının yanında şık görüntüsü nedeniyle sunumlarda da tercih edilebilir.

Ürünü İncele

9. Cam şıklığı ve sağlamlığı ile tanışın: Decovetro Cam Kesme Tahtası Ve Sunum Tablası Ahşap Meşe Desenli


Her mutfakta mutlaka olması gereken pratik ve kullanışlı en iyi kesme tahtaları

Büyük kesme tahtası arayışına girenlere tavsiye edilebilecek ürünlerden biri Decovetro Cam Kesme Tahtası Ve Sunum Tablası Ahşap Meşe Desenli olabilir. 30 santimetreye 40 santimetre boyutlarında olan bu ürün sağlam temperli cam malzeme kullanılarak üretiliyor.

Kullanışlı ürün 4 milimetre kalınlığı ile gönül rahatlığıyla uzun yıllar kullanılabiliyor. Cam olması nedeniyle hijyenik bir yapı oluştururken desenli görüntüsü mutfağınıza şık bir hava katıyor. Çizilmez yüzeyi ve yüksek baskı kalitesi uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz bir ürün elde etmenizi sağlar.

Ürünü İncele

10. Kullanışlı ve şık: TAÇ Silva Kesme Tahtası, Mor, Orta Boy


Her mutfakta mutlaka olması gereken pratik ve kullanışlı en iyi kesme tahtaları

Prime üyesi olup bedava kargo ve daha birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

TAÇ Silva Kesme Tahtası, Mor, Orta Boy Üst düzey dayanıklılık sunan kaliteli bir ürün. Ahşap malzeme ile üretilen kesme tahtası uzun yıllar boyu ilk günkü dayanıklılığını koruyabiliyor. Tutma ve asma bölmesi sayesinde kolay bir şekilde taşınan tahta aynı zamanda yerden de tasarruf etmenizi sağlıyor.

Üzerinde yer alan silikon ayaklar sayesinde tezgah üzerinde kayamadan sabit duruyor. Olası kazalarında önüne geçen ürün bu sayede favori kesme tahtanız olmaya aday. 30 santimetreye 22 santimetre boyutları bir kesme tahtası için ideal.

Ürünü İncele

Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler