HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Hidiv Kasrı nerede, nasıl gidilir? Hidiv Kasrı giriş ücreti ve ziyaret saatleri

Hidiv Kasrı, doğasıyla birlikte yeşillikler arasında oldukça güzel bir görünüşe sahiptir. Bu nedenle her sene yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Doğa yürüyüşü yapmak, dinlenmek için Hidiv Kasrı sıklıkla tercih edilir. Bununla birlikte burada düğün, nişan gibi çeşitli organizasyonlar da gerçekleştirilebilmektedir. Peki Hidiv Kasrı nerede, nasıl gidilir?

Hidiv Kasrı nerede, nasıl gidilir? Hidiv Kasrı giriş ücreti ve ziyaret saatleri
  1. yüzyılda Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşa tarafınca inşası yaptırılan Hidiv Kasrı Korusu, adını Hidiv Kasrı'ndan almaktadır. Üsküdar-Beykoz sahil hattı üzerinde, Kanlıca yakınlarındaki Çubuklu Korusu’nda yer alan Hidiv Kasrı'nda, ağaçlarla dolu geniş bir koruluk, koşu ve yürüyüş yolu mevcuttur. Bu noktada ağaçların her birinin künyeli ve soy kütüğünün bulunduğu belirtilmelidir. Hidiv Kasrı Korusu, çok sayıda ziyaretçi ağırlar.

Hidiv Kasrı nerede?

Hidiv Kasrı, Üsküdar-Beykoz sahil yolu üzerinde, Kanlıca yakınlarındaki Çubuklu Korusu’nun içerisinde bulunur. Hidiv Kasrı Korusu, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda, Beykoz ilçesine bağlı Göksu Mahallesi'nde bulunmaktadır. Hidiv Kasrı, İstanbul Boğazı'nın kuzeydoğusunda, Boğaziçi sahil kıyısının karşı kısmında yer alır. Hidiv Kasrı Korusu popüler bir destinasyon olarak bilinir.

Hidiv Kasrına nasıl gidilir?

Hidiv Kasrı ulaşım yöntemleri aşağıdaki gibidir:

  • Özel Araç: Hidiv Kasrı Korusu'na özel araçla gitmek ulaşım seçenekleri arasındadır. İstanbul'un Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçiş yapılmasının ardından Beykoz ilçesine doğru seyredilir. Koru, Beykoz'da, Kanlıca sahilinin yan tarafında bulunmaktadır. Fakat Hidiv Kasrı'na gidenlere, erken saatlerde gidilmesi konusunda tavsiye bulunulmaktadır. Hafta sonları park yeri sorunları yaşanabilir.
  • Toplu Taşıma: Hidiv Kasrı Korusu'na toplu taşıma ile de ulaşılır. Bu yöntem ile Hidiv Kasrı Korusu'na ulaşım sağlamak isteyenler için birkaç yöntem vardır. İstanbul'dan Kadıköy'e, Üsküdar'a veya Bostancı'ya giden herhangi İETT otobüsüne ya da Kadıköy'den Beşiktaş'a vapura binerek Beykoz'a ulaşılabilmektedir. Beykoz İskelesi'nden Hidiv Kasrı'na yaklaşık 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesi vardır. Bununla birlikte ulaşım seçeneklerinden biri de Anadolu Yakası'nda hizmet veren metro hatları ve minibüslerdir.
  • Deniz Yolu: Deniz yolu da Hidiv Kasrı'na ulaşım için kullanılan seçeneklerden biri olarak bilinir. Üsküdar'dan Beykoz'a giden deniz otobüsü seferleri ile Hidiv Kasrı'na ulaşım sağlanabilmektedir.

Hidiv Kasrı giriş ücreti

Hidiv Kasrı korusu halka açıktır. Yani giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bununla birlikte, 7'den 70'e her vatandaşın kolaylıkla ulaşabileceği alan olarak hizmet verir. Ancak otopark ücreti olarak, işletilen otoparka belli bir miktar para ödemek gerekmektedir. Hidiv Kasrı ziyaret saatleri ise 09:00 ve 22:30 arasıdır. Yine de bu saatlerin değişiklik gösterebileceği unutulmamalıdır.

En Çok Aranan Haberler