HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Hotmail şifremi unuttum! Hotmail şifre değiştirme, öğrenme, kurtarma ve sıfırlama nasıl yapılır?

Günümüzde insanların gerek iletişim kurmak gerekse iş hayatı için kullandığı birçok e-posta servisi bulunmaktadır. Hotmail de bu e-posta servisleri arasında yer almaktadır. Hotmail ücretsiz bir mail uygulaması olmakla birlikte kullanıcılara çok sayıda kolaylık da sağlamaktadır. Bazı durumlarda kullanıcılar şifrelerini unutabilmekte ve yeniden hesaplarına ulaşabilmek için arayış içine girmektedir. Peki, Hotmail şifre değiştirme, öğrenme, kurtarma ve sıfırlama nasıl yapılır?

Hotmail şifremi unuttum! Hotmail şifre değiştirme, öğrenme, kurtarma ve sıfırlama nasıl yapılır?

Outlook olarak da bilinen Hotmail, bünyesinde barındırdığı çeşitli özellikleri ile öne çıkan bir uygulamadır. Bu tür e-posta hizmetlerinde belirli aralıklarla şifre yenilenmesi gerekmektedir. Bunun temel sebebi hesabın her daim güvence altında olması içindir. Bu noktada "Hotmail hesabımın şifresini unuttum" gibi durumlar yaşanabilmektedir. Şifrelerini hatırlamayan kullanıcılar, yeniden hesaplarına erişim sağlamak için şifrelerini değiştirmek veya unuttukları şifreyi kurtarmak isteyebilir.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Hotmail şifremi unuttum

Hotmail e-posta uygulaması, günümüzde çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen bir hizmettir. Bu tür mail hesaplarında güçlü parola yaratmak son derece önemlidir. Ancak birçok e-mail uygulamasında belirli periyotlarda şifre değiştirme işlemleri yapılmaktadır. Bu Hotmail şifre değiştirme işlemleri esnasında kullanıcılar eski parolalarını hatırlamayabilir. Dolayısıyla yeni parola oluşturma işlemi yarıda kalabilir.

Bunun yanı sıra karışık harf veya sayılardan oluşturulan şifreler zaman zaman giriş esnasında unutulabilir. Böyle durumlarda "Hotmail şifremi unuttum doğrulayamıyorum" gibi problemlerle karşı karşıya kalınabilir. Bu tarz sorunlarda yapılması gereken ilk adımların başında Hotmail şifre kurtarma işlemi gelmektedir. Kullanıcılar bu işlem sayesinde kısa sürede yeniden parola yaratarak hesaplarına erişim sağlayabilir. Ayrıca kayıt esnasında verilen yedek hesap bilgileri veya telefon numaraları da şifreyi yeniden oluşturma aşamasında son derece önemli olmaktadır.

Hotmail şifre değiştirme, öğrenme, kurtarma ve sıfırlama nasıl yapılır?

Bir mail hesabının başka bir kullanıcının eline geçmemesi için hesap oluşturma aşamasında güçlü bir parola oluşturulması son derece önemli bir konudur. Ancak bazı dönemlerde kullanıcılar mail hesaplarının şifrelerini hatırlamayabilir ve Hotmail şifre öğrenme işlemi ile yeniden parola oluşturmak isteyebilir. Hotmail mail hesabına giriş esnasında yaratılan şifrelerin bir yere not edilmesi sonradan giriş problemleri çıkmaması adına büyük önem taşır.

Fakat bazen kullanıcılar hesaplarına giriş yapacakları zaman şifrelerini unutabilir ya da hâlihazırda kullandıkları şifreleri değiştirme niyetine girebilir. Hotmail şifte yenileme işlemi ile yeniden şifre oluşturmak mümkün olur ve sonrasında hesaba güvenli bir şekilde girilebilir. Bu işlem aynı zamanda şifre sıfırlama işlemi olarak da bilinir. Hotmail şifre görme ve kurtarma işlemlerinde izlenmesi gereken adımlar ise genel itibarıyla şöyledir:

  • Öncelikli olarak Hotmail’in resmi giriş sayfası olarak bilinen https://login.live.com/ sitesine giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Ardından karşınıza “oturum aç” penceresi açılacaktır. Bu pencereye hâlihazırda kullandığınız mail adresini girip “ileri” butonuna tıklayınız.
  • Bir sonraki ekranda şifrenizi girmeniz istenir. Bu bölümde “parolanızı mı unuttunuz” seçeneği vardır. Bu seçeneğe tıklayarak devam ediniz.
  • Hesap oluştururken yedek mail hesabı veya telefon girdiyseniz bu seçeneklerden birine hesabınızı sıfırlamak için bir kod gelecektir. Bu kod ile şifre sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.
  • Eğer yalnızca hâlihazırda kullandığınız şifreyi değiştirmek ve "hotmail şifre yenileme" işlemi yapmak isterseniz, hesabınıza giriş yaptıktan sonra “güvenlik ve gizlilik” kısmından “parolamı değiştir” bölümüne giriş yapmanız yeterlidir. Bu işlemde de yine mail adresinize bir kod gelecektir. Bu kod ile şifrenizi güvenli bir şekilde değiştirebilirsiniz.

En Çok Aranan Haberler