Huawei ve Samsung mücadelesi sertleşti

Bildiğiniz üzere uzun bir süredir Huawei ve Samsung rekabeti gündemi meşgul ediyordu. Akıllı telefon camiasında Samsung bir numaraydı ve geçtiğimiz Nisan ayında Çin merkezli Huawei, yaptığı ataklarla Samsung firmasını geçmeyi başardı.

Huawei ve Samsung mücadelesi sertleşti

Üstelik 2019 yılında yaşanan ABD ve Huawei gerilimi, Çin merkezli şirkete büyük bir zarar vermişti. Trump hükümeti tarafından alınan bir karar ile birlikte, Google servisleri Huawei için yasaklanmıştı. Görünüşe göre şirket bunlardan etkilenmedi.

Gelen yeni raporlara göre, bu rekabette Huawei 0.1 farkla öne geçmeyi başardı. Nisan ayında da yine akıllı telefon camiasının lideri olan Huawei şirketi rekabetin iyice sertleşmesini sağladı. Hazırlanan yeni raporlara göre, şirket Haziran ayında da yine sektörün en iyisi olacak.

Peki bunun nedeni ne? Google servislerinden yasaklanmasına rağmen Huawei nasıl bu kadar başarılı olabiliyor? Bunun en önemli nedeni Çinli alıcılar. Bildiğiniz üzere Çin’de Google servisleri zaten kullanılmıyor Bu nedenle ABD tarafından yapılan ambargo pek bir anlam ifade etmiyor. Huawei zaten ABD ve Avrupa satışlarında düşüş yaşamıştı. Pandemi süreci ile birlikte bu pek bir değişiklik göstermedi.

Raporlarda ortaya çıkan sonuçlara göre Samsung satışlarının Nisan ile Haziran ayları arasında yıllık %30 düşeceği tahmin ediliyor. Huawei’nin bu kadar büyük bir güce sahip olması bu nedenle pek bir şaşırtıcı durum değil. Peki sizce şirket ilerleyen dönemlerde de sektördeki liderliğini koruyabilecek mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Covid-19 erkek düşmanı çıktı! Erkekler neden ölüyor?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
samsung=2000 li yıllar öncesi NOKIA... mantık aynı, yapılan hatalar aynı. adım var ben her türlü satarım kafası ve ürettiği cihaza diğer birçok firmadan daha az güncelleme desteği sunması. elimde 2018 üretimi samsung telefon var. menünün yarısı ingilizce, sürekli çökme sorunu yaşıyor. stabil değil. önceki sürüm daha stabil idi. basit (samsung programcılarına kıyasla) programcılar linux tabanlı yamalar üretip bu sorunu kısmen aşmamızı sağladı. yani samsung un yapmadığını halk yaptı, merak edenlere telefonum C7 Pro. güncelleme ve yama desteği bozuk halde sonlandırıldı. örneği google da çok
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler