HABER

İçişleri Bakanlığı memur alımı sonuçları açıklandı! 1545 memur alımı sorgulama sayfası

İçişleri Bakanlığı'nın merakla beklenen memur alımı sonuçları açıklandı. Binlerce kişinin merakla beklediği İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları açıklandı. Peki Memur alımı sonuçları nasıl öğrenilecek. Memur alımı sorgulama sayfası ve tüm ayrıntıları sizin için derledik.

İçişleri Bakanlığı memur alımı sonuçları açıklandı! 1545 memur alımı sorgulama sayfası

İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçları belli oldu. Valilikler, Kaymakamlıklar ile il ve ilçe nüfüs birimlerinden istihdam edilmek üzere İçişleri Bakanlığı bünyesinde alınacak olan 1545 memur personel için büyük gün geldi.Peki Memur alımı sonuçları nasıl öğrenilecek. Memur alımı sorgulama sayfası ve tüm ayrıntıları sizin için derledik. İşte, ön lisans ve lisans şeklinde ayrılan İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçlarının listesi!

İçişleri Bakanlığı personel alımı için başvurular 22 Mayıs'ta tamamlanmıştı. Başvuru sürecinin tamamlanması ardından gözler sonuçlara çevrildi. Personel Genel Müdürlüğünce; her il için puan türüne göre ayrı ayrı olmak üzere ilan edilen pozisyon sayısının 4 katı kadar sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait il bazlı listeler ise an itibariyle belli oldu.

SÖZLÜ SINAVA GİRİŞ HAKKI KAZANANANLAR NE YAPACAK?

Giriş (Sözlü) Sınavına katılamaya hak kazanan adaylar 26-30 Mayıs 2017 tarihleri arasında başvuru belgelerini bulundukları Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerine imza karşılığı elden teslim edeceklerdir. Adaylar 27 Mayıs Cumartesi ve 28 Mayıs Pazar günlerinde de başvuru belgelerini İl Yazı İşleri Müdürlüklerine teslim edebileceklerdir. Adayların bilgisine sunulur.

SÖZLÜ SINAV

olarak İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımı başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların izleyeceği yollar ve sözlü sınavlara ilişkin önemli detaylar nasıl olacağı adayların en çok merak ettiği sorulardan biri. Sözlü sınavlar bölgesel olarak 7 ilde 3 Temmuz 2017 tarihinde eş zamanlı olarak başlayacak. Sınavlar il gruplarına göre belirlenmiş sınav yerindeki bölgesel sınav 7 komisyonlarınca yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, sınav yerleri, sınav tarihleri ve ilgili diğer bilgiler 8 Haziran 2017 tarihinde İçişleri Bakanlığının (www.icisleri.gov.tr) internet adresinde ilan edilecektir.

SÖZLÜ SINAV KONULARI

Ayrıca İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımına başvuru yapan adaylar söz konusu sözlü sınavlarda hangi konulardan soruların geleceğini merak ediyorlar. İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımı sözlü sınav konuları şöyle;

"Genel Yetenek, Genel Kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile İçişleri Bakanlığının görev alanına giren konular."

SÖZLÜ MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İl gruplarına göre bölgesel sözlü sınav yerlerine ait Ek-2 sayılı tabloda, iller gruplandırılarak, her grup illerin hizalarında sözlü sınav yerleri belirtilmiştir. Adaylar İş Talep Formunda tercih ettikleri İl için Ek-2 sayılı tabloda, o ilin yer aldığı grubun hizasında gösterilen bölgesel sınav yerindeki ilde sınava katılacaklardır.

Sözlü sınavlar, bölgesel olarak 7 ilde 3 TEMMUZ 2017 tarihinde eş zamanlı olarak başlayacak olup sınavlar il gruplarına göre belirlenmiş sınav yerindeki bölgesel sınav komisyonlarınca yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, sınav yerleri, sınav tarihleri ve ilgili diğer bilgiler 8 HAZİRAN 2017 tarihinde Bakanlığın www.icisleri.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri Bölgesel Sınav Komisyonunun bulunduğu sınav yerinde hazır bulunmaları ve yanlarında onaylı kimlik belgelerinden(Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi bitmemiş pasaport) herhangi birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Söz konusu belgeleri ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacak olup bu adaylar konu ile ilgili olarak herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

Geri Dön