İçişleri Bakanlığı'na sahte mektup gönderen müftü görevinden uzaklaştırıldı!

Bolu'nun Yeniçağa ilçesi Kaymakamı Naim Akgül'ü Belediye Başkanı Recai Çağlar'ın adı, imzası ve unvanı ile mektup düzenleyip, İçişleri Bakanlığı'na şikayet ettiği ortaya çıkan Müftü Nihat Aktaş hakkında idari soruşturma başlatıldı. Aktaş, görevinden geçici olarak uzaklaştırıldı.

İçişleri Bakanlığı'na sahte mektup gönderen müftü görevinden uzaklaştırıldı!

Bolu Valiliği'nce Yeniçağa Belediye Başkanı Recai Çağlar'a, Kaymakam Naim Akgül'ü mektupla İçişleri Bakanlığı'na şikayet ettiği söylendi. Başkan Çağlar'a, mektupta Kaymakam Akgül'ün psikolojisinin bozuk olduğu, altında çalışan amirleri hakaret ederek, azarladığı ve agresif tavırlar sergilediği iddialarının yer aldığı belirtilerek, konuya ilişkin soruşturma başlatılacağı bildirildi. Çağlar, kendisinin şikayette bulunmadığını kaydederek, olayın araştırılmasını isteyince polise haber verildi.

MEKTUBU İMAMA GÖNDERTMİŞ

Polis ekipleri, şikayet mektubunun yazılıp, gönderildiği zamanı belirleyerek, ilçede bulunan postanenin güvenlik kameralarının kayıtlarını inceledi. Kayıtlarda, mektubu gönderen kişinin, ilçede görev yapan cami imamı olduğu görüldü. İfadesi alınan cami imamı, mektubun kendisine Yeniçağa Müftüsü Nihat Aktaş tarafından verildiğini söyledi. İmam, Aktaş'ın kendisine işleri yoğun olduğu için kapalı zarfta verdiği mektubu postaneden göndermesini rica ettiğini kaydetti.

sahte-imzayla-kaymakami-bakanliga-sikayet-eden-muftu-gorevinden-uzaklastirildi_1213_dhaphoto1

KENDİ ADIYLA ŞİKAYET EDEMEMİŞ

İfadesi alınmak üzere Bolu Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne davet edilen Müftü Nihat Aktaş, Belediye Başkanı Recai Çağlar'ın imzasını taklit ederek, şikayet mektubu gönderdiğini itiraf etti. Aktaş, kaymakamın, kendisinin amiri olması nedeniyle direkt kendi adıyla şikayetinden bahsedemediğini belirterek, "Şikayet dilekçesi içeriğinde ifade ettiğim hususlar gerçektir. Kaymakam Naim Akgül, amirleri fırçalayıp, azarlayarak, izin gibi konularda zorluk ve sorunlar yaşatmaktaydı" dedi.

sahte-imzayla-kaymakami-bakanliga-sikayet-eden-muftu-gorevinden-uzaklastirildi_1213_dhaphoto3

GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

Müftü Nihat Aktaş hakkında, 'evrakta sahtecilik' suçundan soruşturma başlatıldı. Bolu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Aktaş'ın soruşturma süreci boyunca görevden uzaklaştırıldığı belirtilerek, şöyle denildi:

"12-13 Eylül 2018 tarihli bazı ulusal ve yerel basın yayın organlarında ilimiz Yeniçağa İlçe Müftüsü Nihat Aktaş hakkında yer alan iddialarla ilgili olarak idari soruşturma yapılması için Valiliğimizce Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan müfettiş görevlendirilmesi talep edilmiş ve Yeniçağa İlçe Müftüsü Nihat Aktaş soruşturma sürecinde geçici olarak görevinden uzaklaştırılmıştır."

sahte-imzayla-kaymakami-bakanliga-sikayet-eden-muftu-gorevinden-uzaklastirildi_1213_dhaphoto2

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Bizi de Bursa Yıldırım Karapınar cami imamı dolandırdı. Hakkında 20 nin üzerinde şikayet ve haciz dosyası var. Şikayet ettiğimiz ilçe müftüsü oh iyi yapmış size imamımız diyerek dalga geçti. Kendisini şikayet ettiğimiz Diyanet ise, yıldırım ilçe müftüsünü İstanbula müftü olarak atadı. Dolandırıcı imamı ise kendi memleketine ödüllendirmiş gibi imam olarak tayin etti. Bu kişiler her cuma günü hutbeye çıkıp kul hakkından bahsediyor.... Diyanetin artık kendisini revize etmesi lazım. Ne kadar üçkağıtçı ne kadar tokatçı varsa diyanete dolmuş durumda.
Din adamına yakışır
muftu görevden alınıyor imam neden alınmıyor çok güzel hareket
AKAPE nin din anlayışı
@m010 imam ast, müftü üst, memur değilsin belli, üstün emrini herhangi bir yanlışlık olduğundan şüphelenip tutanak tutmadığı takdirde ast yapmak zorunda. ki sen bile olsan aklına içişleri bakanlığına gönderilen bir zarfın içinde taklit imza ile bir mektup olduğunu düşünmezdin. kimin aklına gelir ki müftünün bunu yapacağı. üstü yap demiş, imam yapmış, imam değil, müftü suçlu.
Diyanete uğraşan Müftü bunu yapıyor sa bizler kime güvenelim bilmiyorum başkasını başkasının adı ile şikayet edip işinden kovdurmak
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler