İngiltere: Henüz müdahale kararı alınmadı

Kimyasal silahlara başvuran Şam yönetimine verilecek cevap aranıyor. Son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Obama İngiltere Başbakanı Cameron’la görüştü.

İngiltere: Henüz müdahale kararı alınmadı

Uluslararası toplumun gündeminde Suriye var.

ABD Başkanı Barack Obama, müttefikleriyle Suriye'ye müdahale seçeneğini tartışıyor. İngiltere, müdahale sınırlı olmalı görüşünde. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ise Suriye'deki kimyasal saldırının karşılıksız kalmaması gerektiğini söyledi.

BEYAZ SARAY’DAN AÇIKLAMA
Beyaz Saray'dan akşam saatlerinde Suriye'ye olası askeri operasyonla ilgili bir açıklama geldi. ABD Başkanı Barack Obama'nın görüşmelerinin devam ettiği operasyonla ilgili son kararın henüz verilmediği bildirildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, yaptığı açıklamada olası askeri harekatın amacının rejim değişikliği olmadığını belirtti.

Beyaz Saray, Suriye konusunda müttefik ülkelerle istişarelerin sürdüğünü de vurguladı. Bu çerçevede Washington'da yoğun bir diplomasi trafiği yürütülüyor. Obama yönetimi, 1 hafta içerisinde 88 yabancı liderle görüşme gerçekleştirdi. O isimlerden biri de İngilitere Başbakanı David Cameron oldu.

CAMERON: HENÜZ KARAR ALINMADI
İngiltere Başbakanı David Cameron, Suriye'ye yapılacak olası askeri müdahalenin gelecekteki kimyasal silah saldırılarını önlemek amaçlı olacağını belirterek, "Henüz bir karar alınmadı" dedi.

Kimyasal silahların kullanımına tepkisiz kalınırsa bunun, gelecekte daha fazla rejimin kimyasal silahlar kullanması anlamına geleceğini dile getiren Cameron, Suriye rejiminin kimyasal silah stoğuna sahip olduğunun bilindiğini ifade etti.

İngiltere Başbakanı Cameron bugün, bakanlar, üst düzey askeri yetkililer ile istihbarat yetkililerinin katılacağı ve Suriye konusunun ele alınacağı Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısına başkanlık edecek.

İngiliz Parlamentosu ise Perşembe günü Suriye'deki kimyasal silah saldırsının ardından verilecek tepkiyi görüşmek üzere acil toplanacak.

ERDOĞAN İNGİLTERE VE DANİMARKA’YLA GÖRÜŞTÜ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere ve Danimarka başbakanları ile telefonda görüştü.

İngiltere Başbakanı David Cameron ile görüşmede, iki lider Şam yönetiminin sivil halka karşı kimyasal silah kullanmaktan çekinmediğinin açıkça ortaya çıktığını vurguladı. Erdoğan ve Cameron, uluslararası toplumun bu insanlık dramına seyirci kalamayacağını belirtti.

Danimarka Başbakanı ile görüşmede de Başbakan Erdoğan, uluslararası toplumun somut adımlar atmasının kaçınılmaz olduğuna dikkat çekti.

İSRAİL: TARAF DEĞİLİZ
İsrail ise savaşta kimsenin tarafında olmadıklarını ancak saldırıya maruz kalmaları halinde cevap vereceklerini belirtti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 'Suriye'deki savaşta taraf olmadıklarını ancak İsrail'i hedef alan her türlü saldırıya güçlü bir cevap vereceklerini' açıkladı.

FRANSA: MÜDAHALEYE HAZIRIZ
Konuyla ilgili Fransa'dan da bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı François Hollande, ülkesinin masum Suriyelilere karşı kullanılan kimyasal silahlar için karşılık vermeye hazır olduğunu söyledi. Hollande ayrıca Fransa'nın Suriye'ye yapılacak müdahaleye destek vereceğini de söyledi.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
Suyun dibini görmeden bizim oğlan balıklama atlıyor.Allah sonumuzu hayır etsin..
DÜNYAYI YÖNETEN İKİ TANE PİÇÇÇ
hadi ordan pislikler yine anlaşılan silah stoklarınızı eridecek onları zavallı müslüman lar üzerinde deneyeceksiniz kimsiniz ulan siz dünyanın sahibimisiniz kim güçsüzün yanında olmaz kim bu gavur parçalarını destekler allah olları x etsin amin
FRANSA C.BAŞKANI YORUMUNA BAKIN MASUM SURİYE VATANDAŞLARI UTANMAZLAR SİZLER YILLARCA AFRİKADA KAN DÖKTÜNÜZ ŞİMDİMİ DÜŞÜNÜR OLDUNUZ SURİYE HALKINI ÇIKARIN OLMASA SENİN NE İŞİN VAR SURİYEDE
onlara diyecek lafımız yok ya bizim uşak pisliklere ne demeli
Bizim dinimizi beğenmeyen ultra mega müslüman akpli arkadaşlar. Demek amerikalıların ingilizlerin dindarlığını daha çok beğeniyorlarki haçlı seferlerine sınırsız destek veriyorlar.Bu saatten sonra 10 kere hacca gitseniz yine tamizlenemezsiniz hepinizin elinde müslüman kanı var çünkü.
savaş sırasında suriyenin ilk hedefi hangi ülke tabiki türkiye yakın komşuların hepsi her hangi bir kimyasal silah kullanımına karşı (israil,yunanistan rum kesimi) taraf değil ama bizim gerizekalılar kendini hedef gösteriyorlar ama biz kendimizi göstermezsek hedef israil tabi birtane salağa ihtiyaç var o da biziz
cumhuriyet tarihinden beri savaş görmemiş topraklarımız bir batı ajanı başkan yüzünden neler olacak Allah bilir ülkede protesto edilince kamu malına zarar veriliyor diye tepkili olan hükümet seçmenleri ülkelerde ölümlere sakatlanmlaara sebebiyet veren savaşları nasıl oluyorda destekliyorlar anlamış değilim Neden amerika ve israilin öldürdüğü müslümanlar unutuluyor? neden onlarla işbirliği yapıyoruz? Irak savaşını ne çabuk unuttunuz
OBAMANIN GÖZÜNDE BİZLRİN HALKLARIN KIYMETİ YOK.ÖLSEKTE ÖLMESEKTE UMRUNDA DEĞİL.AMA GELDE BUNU HALKLARA ANLAT.SİYASETÇİLERDEN BİZE HAYIR ÇIKMAZ.BUNU ANLAYIN BE.NE VERİR HANGİ SİYASETÇİ.BİR YARARI OLSA İKİ ZARARI OLUR SİYASETÇİLERİN.SİYASET KİRLİ DÜNYADIR.ATATÜRK NİÇİN DİNİ AYIRDI SİYASETTEN DİN RENCİDE OLUYOR ÇÜNKÜ EY ARKADAŞ HER ŞEY İYİLİK İÇİNDE NEDEN BAZILARI ANLAMIYOR..
senaryo çoktan yazılmış yazan belli uyguluyacak tesçilli abd uşakları belli umarım siz şeyta ların sonu yakındır 3 yıldır emlelinize ulaşamadınız karnınız davul oldu çatlaya çatlaya bir hal oldunuz allah doğruların yanındadır bunu böyle bilesiniz sn uşaklar ve efendileri
israil kadar kurnaz kimse var mı ya bak adam ne güzel köşeye çekiliyor niye çünkü istediği olur yani hepsini bir birine düşürdü ve aradan çekiliyor sonrada en güzel parçayı alacak oradan çünkü pastanın asıl sahibi o
haberin başında ,kimyasal silahlara başvuran yazıyor,mynet sen nerden biliyorsun kimyasal silah kullanıldığını,haberini yorum katmadan yapsana..hükümet yalakaları..
abd bir yere giriyorsa var olandan katlarca daha çok masum ölecektir. Davutoğlu bunu bilmiyor mu.. yada israil denen davutığullarına hizmet için mi bunu yapıyor
dünyada 3 -4 tane piç devlet var bunlar temizlenmden dünyada kimse rahat yüzü göremz ingiltere amerika fransa israil ve bunlaırn uşakları ve piçleri
Haçlı ordusuyla omuz omuza saldır Beşir Esad'a.. Varol ak müslümanlar!
ırakta yaptıkları işkenceleri karıları kızlara yapıla eziyetleri ve kacırılım satılan kadınları bilmiyolar mı aynı haereketi amerşikan hükmeti yetkili şilerin kızlarına hanımlarına yapılsa kaldrı bilirler mi sayın obama bu yapılan zulümlerin altında kalırda ele gğle mutaç olur oluşun sizin hüriyetinizde egemelikte sizn olsun böyle özgürlük olmz olsun kç bin kişi katlettiniz
SENARYO HEP AYNI takip et bul ve öldür
bunların cehennemde yatacak yeri yok.yuh.
Batılı güçler 3 yıldır nerdesiniz şimdi mi aklınız başınıza geldi çıkarınıza dokunan hangi olay gerçekleşti söyleyinnnnn 3 yıldır 100 bin kişi öldü
lafa gelınce ınsansınız neymıs surıyedekı halk ezılıyormus tamam dogru pekı fılıstınlılerın basındakı bela nedır yıllardır ısraıl belası....buna neden goz yummak var...orta asyadakı dogu turkıstan ınsanlarının cektıklerı ne yıllardır cınden...cecenlerın cektıklerı ne rusyadann..........azcık menfaat olsun gerısı sorun deılll
IRAK I SADDAMDAN KURTARACAKLAR 2 MİLYON MÜSLÜMAN ŞEHİT SURİYE İÇİNDE SEN Şİİ SEN SUNNİ DEDİLER KARIŞTIRDILAR AMAN ABD SURİYEYİ ESEDDEN KURTAR SONUCU GENE MİLYONLA MÜSLÜMAN OLACAK YARIN İRANDA Bİ FİTNE SUNNİ Şİİ ÇATIŞMASI ÇIKAR AMAN ABD MÜSLÜMANLARI İRANDAN KURTAR SONUÇ KOMŞULARIMIZ ( ESKİ İRAN IRAK SURİYE ) YENİ ABD İSRAİL İNGİLTERE FRANSA ALMANYA AB ........ HERKESİ AYNI DÜŞÜNDÜRÜYORLAR AMAN ABD AMAN AVRUPA BİZİ ESEDDEN KURTAR MÜSLÜMANLARI KURTAR BİZİ BU DURUMA DÜŞMEKDEN KİM KURTARACAK ?
ALLAH(C.C.) HRİSTİYANLARI VE YAHUDİLERİ KENDİNİZE DOST EDİNMEYİN ONLAR ANCAK BİRBİRLERİNİN DOSTUDURLAR.(ÇIKARLARI İÇİN) GELİN GELİN DAHA BİR VARİL PETROL 1M3 D.GAZ İÇİN GELİNDE O KADAR MASUM MÜSLÜMAN KANI DÖKÜN EY MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM BUNLARIN EKMEKLERİNE YAĞ SÜRMEYİN BUNLARIN VARACAK YERLERİ CEHENNEM AZABIDIR,SİZLERDE ONLARDAN OLMAYIN ALLAHIN KİTABIYLA HÜKMEDİNKİ KURTULUŞA ERESİNİZ.
Bu başbakanla savaşa girersek vay halimize.Memleket nereye gider.......Allah bilir............
YİMİYOR MAÇANIZ EKONOMİK KRİZ VARKEN HADİ HADİ NE OLACAKSA OLSUN SOPALI GÖRÜŞMELERİ ÇOK DUYDUK ÇUVALCILAR
Başkalarının çocuklarıyla savaşa girmek ne kadar kolay değil mi ? Obama'nın çocuğu 20-22 yaşında olsa savaşa gidecek miydi ? Veya bizim ülkemizdeki milletvekillerinin yurt dışında okuyan çocukları da savaşa gidecek mi ?
Türkiyenin bir an önce natodan çıkmaşı lazım.nato sanıldığı gibi savaşı önleyici barış paktı değil tamamen savaş ve abdye kölelik paktıdır.Artık icraat istiyor bu halk.Ecevitide Tayyibide Demirelide beğenmedik sırada kim var?
ABD İYİ SABRETTİ
KAFİRLERİN DEDİĞİ OLMAYACAK. HAKKIN DEDİĞİ OLUR.
Ortadoguda binlerce insanin katili oldunuz yetmedimi
Yuh be israil bile sizden iyi
İngiltere Başbakanı Danimarka Başbakanı ne zamandır diktatorlerin telefonuna cevap vermeye basladı onlarda da mı donusum basladı tesekkurler
Diğer Haberler