HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Instagram görüldü kapatma: Instagram DM’de görüldü nasıl kapatılır? Instagram DM görüldü kapatma nasıl yapılır?

Günümüzde birçok kullanıcı kendi amaçlarına yönelik birbirinden farklı sosyal medya platformu kullanmaktadır. Bu sosyal medya platformlarından biri de Instagram uygulamasıdır. Instagram uygulaması içerisinde kullanıcılarına sunulan pek çok farklı özellik vardır. Bu özellikler arasında mesaj bölümünde okunma ibaresini kapatma özelliği de bulunmaktadır. Peki, Instagram görüldü kapatma işlemi nasıl yapılır, Instagram DM’de görüldü nasıl kapatılır?

Instagram görüldü kapatma: Instagram DM’de görüldü nasıl kapatılır? Instagram DM görüldü kapatma nasıl yapılır?

Dünya çapında yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri Instagram uygulamasıdır. Bu uygulama içerisinde sayısız özellik mevcuttur. Bu özelliklerden biri de başka kullanıcılar ile iletişime geçmektir. İletişim için ise DM denilen, açılımı Direct Message olarak bilinen mesajlaşma bölümüdür. Bazı kullanıcılar bu mesajlaşma bölümünü kullanırken karşı tarafa okundu bilgisini gitmesini istemeyebilir. Bu noktada görüldü özelliğini kapatma işlemi devreye girmektedir.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Instagram görüldü kapatma

Instagram sosyal medya uygulaması günümüzde çok sık kullanılan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Instagram kullanıcıları bu uygulamanın birçok özelliğinden faydalanmaktadır. Özellikle DM bölümü kullanıcılar için ayrı bir öneme sahiptir. DM denilen bölüm direkt mesaj gönderme olarak da isimlendirilmektedir. Bu bölüm üzerinden kullanıcılar birbirlerine gönderi, video, link gibi içerikler atabilir veya yalnızca sohbet edebilir.

Bu özel mesaj bölümünde herhangi bir gönderi karşı tarafa gittiğinde görüldü veya okundu ibaresi çıkar. Kimi Instagram kullanıcısı kendisine gelen mesajların görüldü bilgisinin karşı tarafa gitmesini istemeyebilir. Bu noktada Instagram görüldü nasıl kapatılır konusu karşımıza çıkmaktadır. Bu kapatma işlemi birkaç basit adımla kolayca gerçekleşebilir.

Instagram DM’de görüldü nasıl kapatılır?

Instagram sosyal medya uygulamasında en sık kullanılan kısımlardan biri mesajlaşma bölümüdür. Etkileşim ve iletişim açısından son derece önemli bir yere sahip olan bu bölümden kullanıcılar birbirlerine gönderi gönderebilmekte ve mesaj atabilmektedir. Ancak bazı kullanıcılar kendi mesaj kutularına gelen gönderileri okuduğunda görüldü bilgisinin karşı kullanıcı tarafından bilinmesini istemeyebilir. DM görüldü kapatma yöntemi sayesinde kullanıcılar kendilerine gelen mesajları görmesine rağmen karşı tarafa okundu bilgisi gitmez. Instagram DM’de görüldü kapatma işlemi için izlenmesi gereken adımlar ise kısaca şu şekildedir:

  • Instagram kullanıcıların öncelikli olarak kendi hesaplarına giriş yapması gerekir.
  • Ardından uygulama içerisinde sağ üst bölümde bulunan üç çizgiye tıklayınız.
  • Karşınıza bir pencere çıkacaktır. Bu pencere içerisinden “ayarlar ve gizlilik” kısmına dokununuz.
  • Sonrasında “mesajlar ve hikâye yanıtları” bölümüne giriş yapınız.
  • Bu bölümde “hareket durumunu göster” kısmı bulunur. Bu kısım açıksa hareket durumunuz gösterilir. Bu kısmı kapatarak ise Instagram görüldü kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram DM görüldü kapatma nasıl yapılır?

Instagram kullanıcıları için gizlilik ve güvenlik son derece önemlidir. Bazı kullanıcılar mesaj bölümünde herhangi bir kullanıcının attığı içeriği görüntülerken okundu bilgisinin karşı tarafa gitmesinden hoşlanmayabilir. Uygulama içerisinden yapılan birkaç basit adımla bu sorun çözülebilmektedir.

Öte yandan, herhangi bir kullanıcının gönderdiği mesajı okumadan önce internet bağlantınızı kesebilir ve mesajı okuduktan sonra hesaptan çıkış yaparak, yeniden bağlantınızı açabilirsiniz. Bu şekilde de karşı tarafa mesaj okundu bilgisi gitmez. Instagram uygulamasında etkileşim oldukça önemli olduğundan kullanıcılar açısından mesajlaşma bölümü de ayrı bir öneme sahiptir.

En Çok Aranan Haberler